Коментари - 10-те големи дати в покоряването на космоса | IT.dir.bg
назад

10-те големи дати в покоряването на космоса

От изстрелване на първия изкуствен спътник около Земята

Обратно в новината
| Редактор : Лилия Чалева

Коментари - 10-те големи дати в покоряването на космоса | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

3128 година,правнуците на мъск успяват да надуят балона за марс

Никога не съм си задавал въпроса как са върнали Лайка на Земята. Сега разбирам че полетът е бил еднопосочен. Значи там някъде горе се върти един скелет или труп (не знам какви бактерии участват в разграждането - аеробни или анаеробни) на куче?!? Или е паднал някъде...

Пропуснали сте рождения ден на Ян Бибиян.

....а на Червеният площад , пред мумията на Путин , правнуците на Рогозин тържествено обявяват началото на руската марсианска програма - ЩЕ направят ракета , Ще направят косм.кораб ,Ще направят и марсоход, ЩЕ произведат модули от гофрирана ламарина за марсианската база и т.н

Било е на ниска орбита и се е върнало обратно към Земята, където е изгоряло във високите слоеве на атмосферата.

и даже помагат на братята кравари с двигатели,а вие виете ли щото сте гладни койотчета чакащи балона да гръмне

на пресата в кравария и мненията от 1957 когато е изтрелян спутник1,да видите какво са зомбита и олигофрени,язък за индианците избити от олигофрените европейци отишли там за пари

Съжалявам, Дейв. Опасявам се, че не мога да направя това. ;)

Пропуснати са две забележителни дати: Първата е, когато руснакът Леонов за пръв път излиза в открития космос и втората, когато руски кораб обикаля Луната и праща на Земята снимки на обратната й страна.

само не вдянах - кво прави оня абзац за китай след полета на Телешкова?!?

Датата 1969 г. - когато Армстронг стъпва на Луната, може да отпадне от 10 те забележителни дати, ако след повторното отиване на Луната не се намерят артефакти които да е потвърдат . Същото стана и с Плутон който отпадна от класацията че е десетата планета в Слънчевата сестема след като не се намериха научни факти за това.

Белка и Стрелка са двете кучета, които за разлика от Лайка се върнаха живи на Земята след полет в космоса.

Вече си признаха че не са ходили на Луната , какви са тези 50г. ? ? ?

ФАКТИ: Няма нито едно доказателство за Гагарин. НИТО ЕДНО. Лайка е била в космоса, но МЪРТВА. Умира на 7мата минута от старта.

Лъжеш тъпак. 6 пъти ТАСС МЪЛЧИ. ЗАЩО??????

ШЕСТ ПЪТИ. НЕ ЕДИН. НЕ ДВА. 6!!!!!!

Не можеш да пропуснеш нещо което е направено от друг преди това.

Благодарение на режима България е една от малкото държави в света , която не предава прякото предаване на кацането . Както ни лиши от живото изпълнение на легендарните рок състави от 60-70 г и трябваше едва след 1990 г да ги гледаме навлезли в пенсионна възраст .

И в момента луната е картографирана. Хващай гоогле земя. инсталирай. има пефектна карта на луната.

А къде е първото кацане на луната с лунохода? Нещо липсват важни дати май а?

Всички соц.страни не показаха кацането на Луната. по онова време даже на спортни състезания се съобщаваше: "съветския лекоатлет еди кой си зае 3то място" Кой е на първо и 2ро не се съобщаваше защото са били американци.

И рождения ден на Ленин са забравили, дааа. И на Сталин. Отде ви изравят бе.

Всъщност даваха по телевизията Армстронг и Олдрин, не съм сигурен директно ли беше, малък съм бил и не помня тая подробност.

Така се фалшифицира то космическа мисия. Нали всички слушат радиовръзката, виждат доплеровите отмествания и могат да ги корелират с вектора на скоростта и т.н., всички тия конспиративни теории са чисти глупости.

50-те години са юбилеят на клиниката в която си. Да слушаш доктора и да бъдеш учтива със санитарите да не те заключват все.

Ти слушай доктора и се надявай да отпаднеш от списъка за лоботомия в понеделник.

Гълтай лекарствата и лягай да спиш вече, пак си много превъзбуден.

живо предаване и репотраж са различни работи. все едно да гледаш репортаж от финанала на световно с дуспите с мексико и да си го гледал на живо

На баба ти фърчилото е фалшифицирано и кацането на луната, пак на баба ти може и на дядо ти к...

Интересно защо липсва кацането на първия апарат на Венера? През 1975 г. "Венера"-9 (СССР) е първият апарат предал черно-бели телевизионни изображения от повърхността на Венера, която има меко казано екстремни климатични условия. Всъщност това са първите снимки направени на повърхността на друга планета. "Викинг-1" предава снимките от Марс през 1976. "Хъбъл" не е първия орбитален телескоп. Първият орбитален телескоп е изведен в космоса от Великобритания през 1962 година. Цели 28 години по-рано. Астрон е съветски ув-телескоп. Изстрелян на 23 март 1983 г. Най-големият за своето време 18 март 1965 – първо излизане на човек в откритият космос (Алексей Леонов, СССР) 3 март 1972 – старт на първияапарат, напуснал впоследствие пределите на Слънчевата система(„Пионер-10“, САЩ) Други омаловажени и пренебрегнати от автора мисии. Всяка от тях е епохална. „Вега“ – среща с Халеевата комета, спускане на сонда на Венера(СССР) „Фобос“ – програма за изследване на спътниците на Марс (СССР) „Марс Експрес“ – изкуствен спътник на Марс, спускане намарсохода „Бигъл-2“ (ЕКА) „Галилео“ – изследване на Юпитер и неговите спътници (НАСА) „Касини-Хюйгенс“ – сонда за изследване на атмосферата на Сатурн и неговите спътници (НАСА, ЕКА) „Хаябуса“ – вземане на грунт от астероида Итокава (JAXA)

Коя е първата дума в заглавието на статията?

Да бе .. о що не го предаваха на живо на руснаците поне. Поне старта.... поне ПРЕСАТА да беше там. Абе нещо си да го отрази. Един запис в капсула. Хайде не на нас. Хората на живо ви представиха всяка мисия на Аполо. 6 пъти го гледате. Ама там няма изкривявания на радиовълни нали. Там кубрик мубрик.... Полет няма. Има запис на радиопредаване пуснато от Гаварить Кремъл. С камбанен звън дори.

само едно нещо и ми кажи, че лъжа: записки от полета. Има ги и на руски и на английски. Давам ти го с точен час и минута: 06:57 "Аз съм над америка" Ха сега виж треакторията За останалите 40-50 неща няма да кажа и дума.

Защо липсва инфо за ПЪРВИЯ обект преминал линията на Карман (границата на земната атмосфера и космоса). А-ха. Защото това е немската ракета V-2 създадена от Вернер фон Браун. "Фау-2 (А-4) в 1944 году, достигшая высоты 188 км во время суборбитального космического полёта в Пенемюнде". Големи количества от същата тази V-2 са пленени от червената, американската и британските армии и в последствия стоят в основата на ВСИЧКИ изброени по-нататък успехи - Спутник, Гагарин, лунната програма Аполо и т.н... Не е тайна (и не е срамно) че Сергей Корольов разглобява една V-2 до последното болтче ( до преди това проектира самолети в бюрото на Туполев)... А първите земни организми преминали в открития космос са мушици изпратени през 1947 от американците все на същата V-2. Да не говорим, че пък Вернер фон Браун и неговия екип създават Сатурн-5 най-мощната космическа ракета до средата на 80-те години...

Маринър 2 (Маринър-Венера 1962) - първи на Венера. Първи предават информация за планета от датчиците си. ТРИНАДЕСЕТ години по-рано.

Пропуснали са Леонов, първият човек, който излиза в открития Космос!

трудно можеш да определиш кои действително са големите повратни дати в историята, това не винаги е нещо което се прави за първи път. споменаваш множество първи мисии до Марс, Венера, Юпитер и тн. ,но според мен те не са така съществени както първите мисии до Луната. Всъщност Луната беше първото и най-съществено изследване на космически обект (не Земята). Редно беше и първите сонди към Луната също да бяха включени в списъка. От друга страна без да се опитвам да омаловажавам множеството Мисии до Марс, Венера, Юпитер ... те концептуално не са нищо ново. Бих казал те са мисии до Луната+ Хъбъл действително не е първият орбитален телескоп, но е първият съществен орбитален телескоп. Телескопите които цитираш на практика не дадоха никаква нова информация за космоса която не ни беше известна до тогава. Те просто бяха с прекалено малки възможности. Хъбъл от друга страна дори преди да му бъде поправена оптиката, даде многократно по-добри образи от кой да е телескоп базиран на земята, а след като бе коригиран на практика откри нова ера в астрофизиката. Регистрирани бяха хиляди феномени които на които в последствие астрофизиците с десетилетия търсеха и още търсят отговори. със статията а аз лично не съм съгласен със совалката. тя е чудесен пример за това какво става когато политиците решат че разбират повече от инженерите. общата концепция преди совалката е била космическата програма да бъде поделена на две - малка многократно използваема совалка само за доставка на космонавти и още по големи свръхтежки ракети (евентуално за многократна употреба но не задължително). Политиците казват не режем бюджета, двете идеи ги събирате в едно - голяма многократно използваема совалка за пътници и товар. Нещо което времето показа че е прекалено амбициозен скок. Вместо планираните 50-60 полета годишно совалките едва успяваха да правят по 2-3. Да вършеше работа, но многократно по малко от това за колето бе планирана. Е совалките са вече в историята, но ако погледнете какво се случва в момента концептуално то е точно това което НАСА е предлагала преди толкова години - малки совалки (блу оридгжин и спейс екс все още тестват техните) и свръхтежки товарни ракети. С други думи совалките бяха тухнологичен тупик който отне 30-40 г развитие на космоса.

същия Леонов който разби на пух и прах твърденията че американците не са били на Луната.