Коментари - Българските програмисти са на 4-то място в света | IT.dir.bg
назад

Българските програмисти са на 4-то място в света

Познанията на родните разработчици на софтуер са доста разнообразни

Обратно в новината
| Редактор : Стоян Гогов

Коментари - Българските програмисти са на 4-то място в света | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

По какво, надпиване ли?

Това е показателно за нивото на проектите по които се работи, а тe определено са посредствени в огромната си част!

Радва ме че Дядката не се е из..рал тука. Ами и аше един период дето образованието беше на ниво - това са резултатите ... но не за дълго

JavaScript - Смех

Странно е, защото е език отпред на страниците. Но някога през него сигурно можеше да се форматира и диск. ;) Като се свършеше с ActiveX контролите и ставаха "чудеса". То и сега има връзки с други неща. Например с OpenGL, където се води WebGL за 3D, но е тотално непопулярно и е тежко, а с много писане. Към него се компилират програми за сенки за фрагменти и вертекси на GLSL. Само документацията на този език за сенки бе в някакъв pdf на почти 200 страници. Така че от JavaScript дори се компилират друг език, като програмите от тях се линкват към WebGL. Сигурно е нещо подобно и с VR-а. Реално обаче си е почти неизползваемо и страшно тежко и с много математика, което е нетипично за програмиране. Там се умножават разни матрици по вектори и всякакви други геомегрични изчисления. Опитват се да ползват JavaScript и на сървъри с NodeJS-а, но това си е за мен извращение. Езиците са си за целта, а JavaScript е за отпред на страници. Тук много популяризират Java-та, която нямам пряко наблюдение, освен най-общото, че е на C конвденция. Но определено съм останал с впечатлението, че е супер бавна. Самият принцип да минава през виртуална машина е забавяне. Някакви като пуснат програма тип Еклипс ли бе и не можеше да се отвори половин час. Това го нямаше преди дори докато имах 386 DX и Win 3.11. ;) Прекаленото обективизиране определено го считам за вредно. Правят тези глупости. Има глупави моди в програмирането. Нещата се учат в пракитаката. малко или много програмиренето е търсене, четете и писане, плюс решения, включително гледане на друг код. Дори при гола вода код, може случайно да видиш нещо интересно. Иначе е сблъскване с проблеми и решаването им. Но учене като на училище не е. Дори в интренет трудно може да откриеш нещо наистина развито и са само за конкретни случаи. Обикновенно дават едни и същи неща.

Чак пък смех... Особено след Node.js... Има минуси и лоши части, но е доста широко използван.

Явно арменските програмисти са фундамента за света на програмирането... Очакваме тези дни арменска ОС да разбие Уиндос и Юникс... Всички са наясно, че това не е представително изследване, предполагам.

Обаче не мога да разбера, на какъв принцип се трият тук коментари. Все едно отиват някъде за оценка и после част от тях се връщат. Иначе никой не може да обясни защо ми изчезна коментара отговор за JavaScript-а. Някакво АПИ за световна цензура ли са пуснали, през която да минават и да чакат одобрение. Плюс някакъв принцип, дали нещо ще отива натам. Прекалено е нелогично, че да се прави от човек. Нито става дума за политика, да кажеш, че съм оплюл някой, нито нищо.

То зависи какви са участвали. Кой програмист ще се занимава с подобно нещо? Но не пренебрегвай толкова арменците. Разправяли са ми, как един преподавател там в университет, името му на запад са го считали за название на институт. ;) Пък и Стив Джобс бе половин сириец. Един от двамата откриватели на Гугъл Сергей Брин си е роден в Москва. Работещият за Кеймбридж Аналитикс бе украинец. ;)

Тук образованието може да е само стартиращо. Такова нещо се учи сам с работата. И е въпрос и на начин на мислене. Някои могат години да не схванат елементарни неща. Аз например научих С за един ден. Имаеше вечер освобождение от изпит на контролно, а в същият ден още не бях поглеждал що е то С и как се пише "Hello, World+! Взех една книжка да прегледам в предните часове и после си написах задача, а 90% получили двойки. Е учил съм преди друг език- Паскал. А първият ми бе на ЦПУ - цифрово програмно управление за металорежещи машини. ;) Начин на мислене е, но и той сигурно се научава постепенно, но не е за всички. Елементарни неща някой хора просто не могат да ги схванат. Други ги е страх от самата мисъл.

От много бързо учене на езици за програмиране, явно си пропуснал първо да научиш българския. Неграмотен програмист е по-лошо от начинаещ такъв.

Никога никой не подценявам. Изразявам съмнение, че арменските програмисти са в топ 5 на света. Изобщо не изключвам, най-добрият програмист на света да е арменец, ако изобщо може да има такъв чоевк, но арменците, като цяло да са в топ 5... А дори и за руснаците, според мен повечето приказки, по повод величието на руснаците са митове... Холандците ги снимаха, как хакват :))) Да, зависи кой е участвал в това изследване, това ми беше тезата. Този топ 5 няма нищо общо с реалността.

Накарай твоя начинаещ грамотен да ти свърши работа и после говори. Опитният може само да го погледне и да е готово. ;) Начинаещият може нито да знае, как да го направи! Как да подходи! Какво да избере! Какви проблеми ще възникнат в бъдеще! Какво още ще се иска! Накрая за нищожно пипане, ще трябва да го преработи. Това ако може да го направи. редовно се занимавам с неща, с които други не са се справили и винаги накрая работят. А за грамотността, никога не съм претеднирал. Езика е средство, като лопата. Ползваш го и толкова. Явно все пак си ме разбрал, значи е свършило работа.

Реклама на платформата?