Коментари - Huawei представи нова батерия, която се зарежда ултрабързо | IT.dir.bg
назад

Huawei представи нова батерия, която се зарежда ултрабързо

Китайците ще използват новите батерии още в следващите си модели смартфони.

Обратно в новината
| Редактор : Стоян Гогов

Коментари - Huawei представи нова батерия, която се зарежда ултрабързо | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

ако тази новина е вярна и след анонса на Р20 про тая година май следващия телефон наистина ще е от тази марка

P=I^2*R, нагряването се увеличава с квадрата на тока! Затова се предпочитат високи напрежения при пренос, а не тоци! Опростачването е тотално. То само "редактори" в този дир, няма журналисти. Бягат от отговорност неграмотниците. Разкарайте го този и лингвистично и общокултурно неграмотен Стоян (това циганско име ли е?) Цитат:"Зa paзлиĸa oт ceгa изпoлзвaнитe бъpзи зapядни, нoвaтa тexнoлoгия изпoлзвa ниcĸи нaпpeжeния, нo пo-cилeн тoĸ. Toвa oзнaчaвa, чe нaгpявaнeтo cъщo щe e пo-ниcĸo."

ох котьо котьо коетя моетя съ заряждам само с ръкия.....

"Huawei представи нова батерия, коетя се зарежда ултрабързо" === А колко ултрабързо, така и не става ясно в статията. Стоенчо, бре, колко ултрабързо?

P=U.I , съответно при един и същи ток при намаляване на напрежението, пада и мощността. Инак по твоему P=U.U/R или с квадрата на напрежението нагряването се увеличава ;)))))) Високите напрежения позволяват пренос на по-голям ток, което е основната цел на преносната мрежа. За целта се използват кабели от метали с ниско съпротивление. Забележително е все пак как червените кратуни извъртате нещата с невероятно кретенска логика.

На мода е думичката хипер. Трябва статията да се чете "хипербързо"!

ако не беше комунистически Китай да произведе компютъра от който пишеш, щеше още да чукаш клавишите на ония примитивни американски компютри със зелените екрани, флопита и ДОС, дето днес никой не ги ще.

Ало, редакцията, вие даже заглавията на статиите четете ли си?!?

Не е по моему, а по твоему, тъпако. Високите напрежения предават дадена можност с по-малък ток с експонециално по-малки загуби през съпротивлението на преносната мрежа.

?!? ниcĸи нaпpeжeния, нo пo-cилeн тoĸ. Toвa oзнaчaвa, чe нaгpявaнeтo cъщo щe e пo-ниcĸo ?!? Така ли е наистина? R=U/I

Ето тъка се "открива" топлата вода, ама според твоите заключения май излезе ледено студена. Това се учи по физика, ама кой да слуша в час. Поне не пиши на "дъската", че се излагаш. Освен ако издържаш на резил.

ΔQ=RI^2Δt Разликата в топлината зависи от квадрата на тока. Не зная как по големият ток снижава ΔQ

Формулата ти е за мощност. Сравняваш сливи с мастика. Не всички са тъпи като теб. Законът на Джаул - Ленц третира топлинните загуби в проводниците. А те са толкова по големи, колкото е по голямо съпротивлението и експоненциално по големи, спрямо тока. Ама, май, за да се изцвъкаш тук, не е нужно нито да си запознат с реалните физични закони, нито дори да си отворил преди това някой грамотно написан източник. А това, явно, е вярно и за автора на статията, който твърди непроверени глупости.

Те го сметат така: ΔQ=U^2Δt/R

Скоро и колите така ще почнат да се зареждат хем по-бързо, хем повече енергия в единица обем. Иначе тая работа със силиция, че добре дифундира с литий и това съществено повишава подвижността на токовите носители, е известна от поне 60 години. Добре, че някой все пак успя да направи работещ анод от такъв материал, защото досегашните експерименти работеха предимно в среда на течен азот.