Коментари - Италианските военновъздушни сили отиват в Космоса с Virgin Galactic | IT.dir.bg
назад

Италианските военновъздушни сили отиват в Космоса с Virgin Galactic

Досега VSS Unity е летял в космическия вакуум само 2 пъти

Обратно в новината
| Редактор : Стоян Гогов

Коментари - Италианските военновъздушни сили отиват в Космоса с Virgin Galactic | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Само да не се върнат non-Virgin отзад?

И аз често ходя там, с едно шарено хапче.

"Ракетният мотор на гърба на космическия кораб се запалва, избутвайки го..." Уникални езикови умения. Би трябвало да имате някакво чувство за срам.

а как би го перефразирал?

Е как ще отидат в космоса, след като самолетчето на Брансън дори не стига до ръба на космоса? Това не е нищо повече от един прост суборбитален полет! А си е разхождане с италиански пишман туристи в стратосферата! Да си бяха платили на руснаците да ги качат наистина в космоса, но макаронаджиите са циции!

нещо се разпени. Май и последните 4% от космическия бизнес се изплъзва от ноктите на господарите ти :)))) ДА видим дали при Амазон или при Мъск ще отидат тези последни 4%

Аха. До ръба на космоса отива рускияте самолети щото летели малко над 20 километра мисочина. Виж когато американски самолет лети на 90-100 километра това не е космос.... Това е логиката на тъпия путлераст.

Интелигентен путинофил е оксиморон :)

Както винаги малоумния педофакан олигофрен Дада пак се изака неподготвен демонстрирайки незнанието си. Муньо селски, космоса започва от 100 км нагоре малоумнико! А това самолетче не може да се качи на орбита. Нито лудите говедари от Спейс Х могат без да се взривят. Като оная консерва Крю Драгун, която след лека аномалийка се пръсна като бомбирана консерва боб

Е някой като ми каже че на 200км над земята няма гравитация ... Хайде малко ограмотяване . Ако беше така сателитите нямаше да кръжат с убийствена скорост, а щяха да си стоят. Ама ако стояха на едно място щяха да падат като гюлета.

това каква връзка има със статията? пп. гравитация има навсякъде и от всичко. дори гравитационната сила резултат на сивото вещество в главата ти на милиард светлинни години от теб също я има. но все пак след малко ограмотяване сигурно би забелязал че гравитацията е функция и на разстоянието. съответно колкото по-далече от изследвания обект тя е толкова по-малка, като в един момент става пренебрежимо малка. обикновено това се има предвид когато се каже че няма гравитация. ппп. малко мисли какво пишеш. в контекста на "200км над земята няма гравитация ..." пишеш "Ако беше така сателитите нямаше да кръжат с убийствена скорост, а щяха да си стоят. Ама ако стояха на едно място щяха да падат като гюлета.". айде помисли малко ако хипотетично няма гравитация каква причина имат тия сателити да падат като гюлета? всъщност ако хипотетично няма гравитация гюлета ще падат ли към нещо въобще? всъщност фактически сателитите на ниска орбита не кръжат около земята, а падат по парабола към нея, следствие на гравитацията. при тези на геостационарна орбита вече е друго.

Геостационарна орбита е същото като и негеостационарна орбита - "падане" по елиптична или кръгова орбита. дължащо се на тангенциалната скорост на сателитите. Разликата е, че при геостационарната орбита обикалянето на сателита около Земята е синхронизирано с въртенето на Земята около оста й, което става само при определено отстояние от Земята.

по принцип си прав, но има една малка подробност. на геостационарна орбита силата на земната гравитация вече е относително малка и теоретично е възможно сателит да бъде поставен на идеална геостационарна орбита и без да хаби гориво да обикаля около Земята вечно. в този смисъл той за разлика от сателит на ниска земна орбита той не пада към земята. е на практика това разбира се е невъзможно отново тъй като силата на земната гравитация вече е относително малка и съществена роля започват да играят гравитацията на луната и слънцето. те фактически постоянно изместват от тази идеална орбита сателита, а с корекции от двигателите той се връща към нея. Без корекции сателита ще блуждае вечно по непредвидима треактория ту приближаваща се ту отдалечаваща се от идеалната геостационарна орбита. Затова за да се избегне претрупване на космически боклук, сателитите на геостационарна орбита използват последните остатъци гориво за да се отдалечат от нея (навън от Земята). пп. още Карл Сеган навремето бе казал че ако на Земята е имало други свръхразвити цивилизации преди нас, които са пътували в космоса, най-вероятно бихме намерили останки от древни сателити блуждаещи на геостационарна орбита.

добре дошли в космоса при нас след 62 години

Ниската околоземна орбита не е космоса. Стойте си там.

къде са 300 000 км къде 200 (Варна-Русе)