Коментари - Кое приложение събира най-много данни за потребителите? | IT.dir.bg
назад

Кое приложение събира най-много данни за потребителите?

И трите водещи по този показател са собственост на една компания

Обратно в новината
| Редактор : Стоян Гогов

Коментари - Кое приложение събира най-много данни за потребителите? | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

За да се предпазим от прекомерно събиране на нашите данни от една компания е да не използваме мобилните приложения, а да се логваме през мобилния браузър. Към споменатите приложения трябва да се добави задължително и Viber. Саморъчно съм блокирал 330 рекламодатели в Viber. За мен Facebook, Instаgram, Tiktok, WhatsApp, Messenger и Viber са туморни приложения. Използвам различни приложения за различни цели, но всичките те нямат или имат контрол за синхронизация със контактите и сим картата, локацията и т.н. Аз използвам следните приложения. FortKnoster - за видео разговори и изпращане на документи. Wire - за работа в екипи Twitter: @wire_bg Element - за изграждане на професионални общности. TeleGuard - за алтернатива на WhatsApp. Brear - по време на протестите миналата година, но все още не е много стабилен.

Ти хубаво ги ползваш тези приложения, ама като никой от обкръжението ти не е дори чувал за тях и иска да ти прати CV по ФБ месинджър, ще го караш да си инсталира специална програма за целта ли? Или като от автоморгата ти кажат: "брато, прати ми снимка на вайбър, за да ти кажа дали я имам тази част", и тях ли ще ги караш да си иснталират специален чат? Подкрепям нуждата от поверителност, но в днешно време граничи с невъзможното (поне в нормалното ежедневие).

Голая киска хочет ласки - www.BG17.club

Забравили сте MS - и Windows и Office пращат на 100% всичките ви файлове и данни.

Успокойте се! Никой не се интересува от вашето съществуване!

Въпросът е - Докога? Ако все пак станеш политик или бизнес ръководител, ще преровят, какво са събрали за тебе и как да го използват, че да им играеш по свирката.

Приложението на Lidl също се нарежда в челните позиции по събиране на данни. Най се дразня като отида да пазарувам там и продавачката ме пита "Ползвате ли Lidl Plus?", а аз си мисля "Да не съм ексибиционист да го ползвам". Та хора мислете доколко искате да бъдете или не следени и дали си заслужава, т.е. какво получавате срещу това да ви събират данните.

Който иска да ползва търсачката на Google, може вместо това да ползва холандската Startpage, която работи като proxy към Google (т.е. извършва търсенето и връща резултатите от Google, но без да им дава информация за източника на заявката, т.е. за вас).

Така освен гугъл, ще има и още едни, които знаят какво търсиш :)

Ами то няма проблем да знае какво търся, даже трябва да знае какво търся, за да ми намери това което търся. Въпросът е, че през Startpage няма да знае кой съм аз - този който търси.

За сега най-добрата алтернатива на Гугъл си остава DuckDuckGo

Тук не говорим за алтернатива, а говорим за анонимно ползване на самата Google-търсачка.

Това го забелязах още преди 3г. Само приложението на Фейса ми изяждаше 2000Мб от мобилният интернет. Има много фабрично зададени приложения, но тях няма начин да бъдат изтрити. Може да им се зададе забрана, но те продължават да работят и в оф-лайн режим. Така че измамите са заложени още в самата Андройд система.

Остана ли нормален човек, който ползва "продуктите" на фацебука? Аз отдавна съм ги изтрил и блокирал.