Коментари - РНК може да се формира няколко пъти във Вселената | IT.dir.bg
назад

РНК може да се формира няколко пъти във Вселената

Редица учени се съмняваха, че подобно повторно спонтанно формиране е възможно в цялата наблюдаема Вселена

Обратно в новината
| Редактор : Лилия Чалева

Коментари - РНК може да се формира няколко пъти във Вселената | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ко?

Какво може и какво не може да има или възникне извън наблюдаемата Вселена е въпрос идентичен с това, колко дявола могат да се съберат на върха на една игла. Площ на върха на иглата- недифинирано. Размер на един дявол - недифинирано. Съществуване на дяволи - недоказано.

Поредна порция нелогична информация.колегите журналисти от дир или имат проблем с превода или с разбирането на темата

То написаното в статията е по зле и от тази теория, в която поне има игла и площта на единия и край би могъл да се премери

речи?

Всъщност, в част от статията става въпрос за опит за "мерене на иглата" - оценката на броят звезди в наблюдаемата Вселена. Но дори тази оценка е много спорна. Във всички изчисления до сега в нея се включват само звездите в галактиките. Какво и колко има между галактиките е въпрос който одавна стои без отговор. Засега се знае , че и там има звезди. Например, между нашата галактика и Андромеда до сега са доказани около 700 звезди. Но колко вещество и звезди има точно не е известно, трудно е за набрюдение. Предположенията са между " малко" и " колкото има и във всички галактики или дори повече".

На какви медикаменти са тези японски учени ?

covid ?

Браво, Дир. Страхотна статия. Естествено, хора, които пишат "недИфинирано", няма как да я оценят. Което не им пречи да имат високо самочувствие- без покритие. Всъщност, откритието може с право да се нарече революционно относно теориите за възникването на живота във Вселената.

"браво дир" - удивителна, а не точка! "страхотна статия" - също удивителна!

Нищо подобно. Всичко зависи от емоцията, която се изразява чрез текста. В случая, емоцията е овладяна.

празната глава. Има разказвателни изречения и изричения, в които се изразява емоция)))))))))))))

Като не знаеш езика не давай правописни акъли. По-добре никога не ги давай, дори да видиш очевидна грешка. Човекът е искал да не слага питанки и удивителни, ако беше ги сложил, постът му би бил вреслив - подобно на твоя.

Не ги мисли ти техните медикаменти.

Ко? Не! Нищо не разбрах от написаното. Дира, за в бъдеще, мисля че ще е по-лесно вместо нескопосан превод, просто да публикувате линк към оригиналната статия. И време ще спестите на редакторите, и труд, а и по-малко ще плащате на полуграмотните ви журналисти да превеждат. Както и последните ще се занимават с продажба на имоти, домати или дини, вместо да се мъчат.

Нови термини в граматиката!НО НАИСТИНА С РЕЧТА СИ НИЕ МОЖЕ ДА ИЗРАЗЯВАМЕ И ЕМОЦИИ.

Едва ли ще е с разбирането...

Остави го/я- пише изрИчения. Иначе се загрижил/а за "питанките" и "чуденките".))))

Напротив- преводът си е много добър. Но ти и с превод, и без превод нищо няма да разбереш. Още има да ГО учиш английскиЯ. А пък за такава сложна материя като биокосмогенеза- забрави. Генетиката принципно не ти е по силите- гледай си айтито и троленето. Със здраве)).

Извод от новината е, че ако изхождаме от статистиката и теорията на случайността, във вселената няма много живот.

Добре им го казахте. Направо да дават линк към оригиналния текст (езици всякакви знаем) и линк към Инстраграма на звИздЪтЪ, която искат да ни пиарстват и рекламират, щото им е платила. Направо да го пишат "спонсорирано", когато се пробват да ни пробутат Инстаграм пост на фотошопирана до неузнаваемост, взела се за ВИП и подкрепяна с платени статийки в Лайф ДИР "звИздЪ".

Как тъй спонтанно ще се образуват разни съединения? В Библията ясно е написано, че Бог е създал всичко за 6 дена, а в неделя седнал да си почине. Тези учени не ги разбират нещата...

Май не си чел ни библия, ни генетика ни теория на вероятности.

Нье!

Вероятността случайно материя да се подреди по начин, че да се зароди живот, е примерно толкова, колкото ако пускаш всяка секунда тото, да печелиш всеки път шестица сто милиарда години подред без изключение и това повдигнато още толкова пъти на същата степен, тоест число толкова малко, че е неосмислимо от човешкото съзнание. Номерът е, че Вселената вероятно е безкрайна във времето, тоест преди големия взрив е имало безкраен брой вселени, както и след края на текущата ще има безброй следващи, тоест и най-малкото въобразима вероятност чисто статистически е неизбежно да дойде момент да се осъществи. Ние живеем именно в такъв момент.

Междугалактичното пространство в Наблюдаемата Вселена е поне на един порядък (10 пъти) по- голямо от пространството заето от галактики. А обема му тогава, следва да е 10 на 3 - та степен по - голям. Тогава, ако в него има на брой 1000 пъти по - малко звезди от този във всички галактики, които звезди ние не можем да видим засега защото светенето от тях е прекалено слабо, то звездите в това пространство следва да са на брой поне толкова, колкото и във всички галактики.

глупости! пишеш. кой е казъл, че живот може да има само на белтъчна основа и РНК ?!? информация може да се запише и в други структури, като кристали примерно

хипотезата ти има научна основа, но правиш предположения за броя на звездите който не се опират на нищо. само на фантазията ти. защо в междугалактическото пространство звездите да са 1000 пъти по-малко, защо не 100 или 5000 пъти по-малко... дори и това само по себе си нищо не значи. от галактика до галактика мащабите и гъстотата на звездите варира в стотици и хиляди пъти. отделно в статията не е казано по каква методология са сметнати тези "1 гугол звезди", няма как да предположиш колко е вярно/грешно освен ако не противопоставиш тяхната оценка на твоята. Примерно да кажеш "според мен са 50 гугола ето я методологията ми тя е вярна съответно тяхното предположение и методология са грешни." пп. статията е написана в стил "жълта преса" - да има някакво гръмко твърдение без значение колко се подкрепя в научните среди и да бъде гарнирано със случаен бълвоч симулиращ научен жаргон. в крайна сметка съществената информация в нея е 0.

хъм аз пък си мислех, че ние познаваме само 4% от вселената! Даже да се каже, че познаваме е 4% от вселената е мноооооооого пресилено! Да не кажа, че е и повече от мнооооооооого пресилено! Та се чудя колко от заклученията които правим връз основа на тия приблизително 4% са верни и до каква степен де!

Ясно е, че тези изчисления няма как да са съвсем точни. Обаче, трябва да се отчетат някои неща, които са известни. Например, реликтовото лъчение показва, че то е хомогенно до 5 - тия знак. Значи , материята в началото, 380 000 г след Големия взрив е била хомогенно разпределена. След това в съвсем малко по- топлите зони са се образували галактиките и галактичните струпвания, в малко по студените зони са междугалактичните пространства и празнини. Но в тях следва да има много материя, която е по- разредена и трудна за наблюдение, но пък тези зони са значително по- големи от галактиките.

Начинът по който наблюдаваме Вселената в голям мащаб е доста изкривен. Ние наблюдаваме електромагнитния диапазон, накратко да го наречем "светлина". А голямата част от нещата се оказва че не реагират на " светлина". Ако можехме директно да наблюдаваме гравитация, то тогава това което виждаме ярко и отчетливо със светлина щеше да изглежда само като едни малко по-светли точици и петънца в останалото.

Верни изчисления, но погрешна базова теза. Ключът е в хипотезата за случайност- една изключително закостеняла догма на съвременната наука. А вероятността материя да се зароди неслучайно е неизброимо по-висока. За целта учените трябва да се пресрамят най-сетне да приемат тезата на креационизма и да я свържат с тази на еволюционистите. Бавно и ненужно мъчително се върви натам. В света, прочее, няма нищо случайно. )))

А как стои въпроса с разпространението на вече сформирана РНК за няколко милиарда години?