Коментари - Учени топят злато при стайна температура | IT.dir.bg
назад

Учени топят злато при стайна температура

Това става под въздействието на електромагнитно поле

Обратно в новината
| Редактор : Стоян Гогов

Коментари - Учени топят злато при стайна температура | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Страхотна статия, интегритет, пълнота на поясненята, обстоятелствени доказателства на фактите ... Просто гениално !

топене на метал с елекромагнитно поле (John Hutchison Effect )

Хахаххахаха, тея са открили топлата вода. Хората така топят стомана от десетки години. Даже помня преди 30г. така закалявахме стоманата.

Голяма работа са шведите! Днес откриха тоците на Фуко, утре може и до индукционния котлон да стигнат.

Toва е да си учен в Швеция, може да патентоваш и топлата вода.

Я пипни разтопена стомана.

А върхът е да си форумен всезнайко.

ААА, да се разбереме, това аз го правя от пет годишен. Знаете ли колко злато съм стопил на стайна температура. Само да се доближа до някоя златна верижка, или пръсте, направо се изпарява това злато, и после се материализира в колибата при чааветата. Да си играят децата, да знаят. И те занаят да учат. Еми така де. Така че тези учени да се посмалят малко и и да си гледат лабораториите. Много има да учат още. какво е това - стопили го златото, това всеки го може. Айде като се научат и да го дематериализират поне на 100 метра без никой да разбере как става, тогава да ми се обадят.

Хм, индукционно загряване на метали и сплави има от много дълго време. Индукционните пещи в металургията и топлата обработка на метали и сплави - също. Има дори и индукционни станции за закаляване на сплави на желязото. При железните сплави нещата са малко по-различни, защото желязото е метал със силни магнитни свойства. Златото има много по-ниски такива, което означава, че енергията на електромагнитното поле трябва да е по-висока. Но откритие тук просто няма, просто тоя учен си е играл с неща, известни и ползвани в практиката от десетилетия. Но всичко това, разбира се, е в случай, че Гогов е превел статията добре.

Ако ти и другарчетата ти по-долу бяхте прочели статията, щяхте да разберете, че тук не става въпрос за топлинното действие на електричното поле, а за това, че самото електрично поле отмества ("изкъртва") атомите от кристалната решетка и на микроскопично ниво процесът е неразличим от топене. Доколкото разбрах, използваното електрично поле даже не е променливо.

Ако не изврещи поредният неграмотник може ли. Очевидно става дума за статично магнитно поле, не за променливо. Само умствено изостанал трол може да си помисли, че някой би пуснал новина от типа "открих микровълновата печка".

"Доколкото разбрах, използваното електрично поле даже не е променливо." === А ти самият прочете ли статията? Там ясно се казва следното: "После бавно увеличили силата на електрическото поле, за да видят как реагират златните атоми."

Да бяха се сетили да се конслутират с тебе преди да гласуват бюджета си за наука ама загубеняци, какво да гио правиш. Отде ви изравят бе.

Статично? Я пак прочети какво е написано в статията: "После бавно увеличили силата на електрическото поле, за да видят как реагират златните атоми." Къде е статичното тук и можеш ли да коментираш без да обиждаш, особено при положение, че ти самият не си чел внимателно?

Слаб 2! като разтопят олово и го втвърдят в злато, да се явят отново!

Ами ограмоти се и разбери смисъла на думата статично в контекста бе айнщайне, толкова ли си неграмотен. Основно образование стига за да можеш да разбереш закакво става дума.

Е това не е за техния институт, оня по алхимия е в друг град :-).

Т.е. това, че са променяли полето го прави статично? Умно, направо за университетска диплома.

Дааа, и като щракнеш копчето на фенерчето през лампичката протича променлив ток а не постоянен. Отде ви изравят бе, запиши се в 8-и клас и научи уроците.

Какво общо има правият и променливият ток тук? Вече тотално се омота. Единствените неща, които каза до момента бяха, че ме нарече "умствено изостанал трол", "неграмотен", "Айнщайн", необразован, прати ме да се ограмотя и т.н. Но изобщо не си направи труда да обясниш какво имаш предвид. После аз съм бил трол? Защо не вземеш и да ме напсуваш на майка, така и така аргументите ти до момента бяха само обиди?

Жалкото е, че дори не се правиш, че не разбираш. Това е за осмокласници, какво значи постоянно поле и какво - променливо. Ако поне се напъваше в смисъл, че на тоя свят всиучко се променя да кажем бих захапал и се впуснал в обяснения. Но не е това, ти просто не загряваш нещо съвсем елементарно и продължаваш да врещиш, както винаги когато се напънеш да ми противоречиш с тъпащините си. Придържай се към поезията си, не се ври където не е за тебе, знаеш как свършва това, то тук вече отдавна е и свършило, единствено ти още не си го схванал.

Щом и Александър Дмитриев е участвал в екипа, всичко е точно! За сведение на спорещите по-долу, полето не е магнитно, а постоянно електрично, като при волтова дъга. При увеличаване на напрежението, на върха на позлатения електрод е наблюдаван ефекта.

Не врещя. Съвсем спокойно поисках от теб да ми обясниш аргументирано, ти продължаваш истерично да ме обиждаш, без да казваш нищо друго. Знам какво е постоянно и променливо. Попитах те нещо съвсем различно, но вместо да ми отговориш, ти продължаваш да ме обиждаш. Явно днес ти е крив ден и просто търсиш някого, на когото да си го изкараш. Хайде, продължавай да се инатиш като малко дете. Само не разбрах след като ти е под достойнството да ми отговаряш, защо все още го правиш? Явно ти е кеф да злобееш.

Не съм търсил другаде, в статията видях "електромагнитно", не електрично. Но интуитивно по-вероятно ми изглежда да е електрическо поле, ако беше магнитно по-отдавна някой щеше да го е видял предполагам. А и сякаш си проверил други източници, поне така звучи постът ти.

А бре, ватник, а бре, неразумний, какви волтови дъги при облъчване от електронен микроскоп? Електронният микроскоп работи с ускорени електрони, като за фокусиране на потока се използват магнити вместо лещи - използваното поле Е ЕЛЕКТРОМАГНИТНО! ПроЗд, по - проЗд, изключително проЗд, каскет ...

Електро магнитно поле,а честотнитят диапазон на това емп какъв е?Всички знаете за ултразвуковите инструменти ползвани от стоматолози и вани за почистване от бижутерите.

Прочетох официалната публикация на екипа. Нищо не са открили. Забелязали са преразпределянето на електроните върху острието. Няма как да разделят електроните на три вида.

Никакво откритие няма! Това е поредна партенка за запълване на журналистически материали. Повече от 100 години е известно, че електромагнитното поле създава електрически ток в метални проводници (открил го е Фарадей). Законът на Фарадей за индукцията гласи, че промяната на магнитния поток във времето поражда електродвижеща сила. Тази електродвижеща сила генерира топлина в проводника, а когато полето е достатъчно силно проводника се нагрява до температура на топене. Каква ти стайна температура и прочие врели некипели? Опитите на тези "учени" се извършват в часовете по физика от 8-ми клас. баси тъпанарската публикация!!!!

А сигурен ли си, че там е било така, както казваш? А дали при високата проводимост на златото са успели да го загреят до точката на топене чрез електромагнитно поле? Лесно е да се каже "достатъчно силно", но дали практически могат да го постигнат? Иначе виждам, че си по-наясно с нещата от въпросните учени. Хвала на тебе!