Коментари - За пръв път наблюдаваха разпадане на Хигс бозон | IT.dir.bg
назад

За пръв път наблюдаваха разпадане на Хигс бозон

Стандартният модел получи ново потвърждение

Обратно в новината
| Редактор : Стоян Гогов

Коментари - За пръв път наблюдаваха разпадане на Хигс бозон | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

10-23 = -13 части от секундата, тъй ли? Или 10 на минус 23-та степен?

Нещо друго?

Фантазии.

не "дънни" а "долни" кварки. има горни "up" и долни "down". или може и да не се превежда, може да се означават , като d-кварки.

ima и долни и дънни кваркове. в случая имат предвид дънни, тоест ботъм кваркове.

Много все знаете ,разбирате ... А знаете ли деня и часа на смърта, и какво става след това ....???

Знаем че, след този час и ден "знайковците" се научават кога се пише двойно "т", но това вече няма значение...

Ех, а ако освен това се научаваха и да слагат запетайките пред, а не след съюза "че"....

Абе защо вместо да пищите, че не разбирате, не вземете да прочетете малко книги по темата. Ако пък четенето не ви е силната страна, из тубата има и образователни клипчета. Х-полето дава маса на елементарните частици, а Х-бозонът е определено възбуждане на това поле. Грубо казано това е като океанът и вълните - даже и да няма вълни, които да те блъскат, ти пак си мокър до ушите.

Х-полето е нещо необяснимо и единствено предположимо. А от книгите които ме караш да чета пише че електрическото поле си има носител - електрон, магнитното поле- магнит, гравитационното поле - частици с маса. Друг е въпроса, че всички те са всъщност форма на електрическото поле, което разбира се не го пише. Та електрона по тази логика е възбуждане на електрическото поле, ама е вечно. Та след като няма жив Х-бозон, защото се разпада, изобщо какъв е смисълът му, след като полето си го има без него. Въпрос с повишена трудност: След като гравитацията зависи от разстоянието на квадрат, електрическата сила също, защо два атома се привличат след като електрическите сили са очевадно по силни и при малки разстояния и както е общоизвестно и доказано, се отблъскват. Защо два електрона се отблъскват и на безкрайно разстояние вместо да се привличат гравитационно, както е при атомите? И не пищя, просто казвам, че не схващам логиката на нещата, заради многото противоречия.

Ми някои полета имат ненулево стабилно основно състояние (много грубо казано). Че електричното и магнитното поле са част от електромагнитното поле, го пише във всеки учебник, издаден след 1890-а година. Обаче как ти хрумна, че и гравитацията е ЕМ поле, умът ми не го побира. А въпросът ти наистина е с повишена трудност, но основно поради бъркочът в главата ти, който се е излял в тази бърканица от наукообразни думички. Атомите се привличат (много слабо) на големи разстояния поради поляризационното взаимодействие между тях: флуктуациите на електронната обвивка на единия индуцира диполен момент у другия. Диполното взаимодействие се изменя с разстоянието много по-бързо от квадрата му. При близки разстояния електронните обвивки на двата атома се припокриват и в резултат на обменното взаимодействие между електроните (проявяващо се при фермиони), възникват сили на отблъскване. Гравитацията на практика не играе абсолютно никаква роля при взаимодействието между атоми. Два електрона се отблъскват, понеже гравитационното взаимодействие е много порядъци по-слабо от електромагнитното. Противоречията са явно само в твоята глава.

Нещо не схващам в цялата измама. Х-бозонът давал маса на частиците, обаче се разпадал щото имал кратък живот, демек спирал да съществува. Би трябвало с разпада му да изчезне и масата на частиците ;))) С него се обяснявали някои неща, но той създавал поле което е …. още по-необяснимо.