Добиват шистов газ с космическа технология
Космическата агенция на САЩ НАСА разширява сътрудничеството си с частния бизнес на фона на съкращаване на държавното финансиране, съобщи един от директорите й Стивън Гонзалес.
Обратно в новинатаКоментари - Добиват шистов газ с космическа технология | IT.dir.bg
Коментари
браво! справили са се чудесно link - лунния пейзаж е налице... лекари, изследвали флуиди за хидравлично разбиване при проучване и добив на шистов газ, открили, че 25% от тях могат да причинят рак, 37% могат да доведат до нарушения в ендокринната система и 40% до 50% могат да засегнат нервната, имунната и сърдечносъдовата система
не знам защо си мислите че сте някакъв фактор,и всички световни лидери са клекнали пред благоразположението ви!?!? каквото е с газа ви--такова и без него. Защо вечно търсите конспирацията под юрганите си?!? свръхнови технологии имат мн развити държави,но си ги пазат дълго време. Преди много време и тефлоновото покритие е било разработено в НАСА и ползвано в космическите технологии. докато един ден стигна до тиганите ви. скептицизма ще ви държи в блатото докато се задушите
Всеки разумен човек трябва да се отнася с известен скептицизъм към всичко, което му поднасят, било то технологични новини, поднесени от журналисти без особена технологична култура в нетехнологичен портал. Иначе ще стане като във вица "абе не беха компютри, компоти беха, и не сме ги изнесли в Япония, а ни ги върнаха".
Обърнахте ли внимание, че въпросната космическа технология "фракинг" е именно тази заради която наложиха мораториум за добиването на шистов газ в България и куп други страни. С две думи, тази статия е ала бала.
Към момента американците нямат самостоятелен кораб за хора. Към момента американците нямат самостоятелна космическа станция. Как се очаква след 8 години да имат собствена космическа база на луната?
няма бе след 8г сащ ще са фалирали отвсякъде
Ами според публикацията , американците ще разчитат все повече на частния бизнес. Има няколко частни компании , които имат договори с НАСА за създаване на евтини пилотирани кораби до 2016. За създаване на лунна база не е необходимо да има собствена космическа станция. Ако се разчита на частния бизнес е необходимо да има търсене на такива услуги: космически туризъм , бизнес дейности на Луната и т.н.т. Важното е , че до две години частния бизнес , ше има собствена тежка ракета. Без значително държавно финансиране, това вече е въпрос на частен бизнес, почиващ на икономическа изгода. Някои по малки частни компании разчитат дори на руския съюз, но Орион и Драгон са американски кораби , които ще имат възможност за такива полети. Ние по - добре да се занимаваме с проблема, как да си платим парното, ако ще разчитаме само на Газпром , защото американците с и без шистов газ се оправят с този проблем.