Учени ще търсят тъмна материя 1,5 км под земята
Учените, които се надяват да засекат тъмна материя дълбоко под земята в излязла от употреба златна мина в Южна Дакота, направиха последната основна стъпка преди пускането на лабораторията в действие и се надяват да започнат да събират данни още от февруари догодина, съобщи Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
Обратно в новинатаКоментари - Учени ще търсят тъмна материя 1,5 км под земята | IT.dir.bg
Коментари
Въпреки, че до сега не е засичан пряко некорумпиран политик в България ентусиазирани учени смятат, че той все пак съществува! Търсенията в тази посока продължават.
Не сме разбрали какво е гравитацията, не знаем какво е светлината и как се разпространява, не знаем дори защо водата под и над 0 градуса се разширява иначе сме тръгнали за Марс и имаме теория за всичко.........
Цитат: "Тъмната материя съставлява около 25 процента от общата енергия и маса на Вселената, докато на обикновената материя се падат едва 4 процента." Проста сметка: 25+4= 29% Поздравления вие открихте нова субстанция на материята - Дир-натата материя, която явно съставлява 71% от Вселената
Още една сметка: тъмна материя: 25 % нормална материя: 4% остават 71% за - тъмна енергия: ? % - нормална енергия: ? % В тази връзка, защо като тъмнината е толкова много, ние сме от светлата страна на нещата? Имаше един SCI-FI филм LEXX, та там имаше нещо подобно!
Много уважавам псевдо-научни мнения, основно базирани на свободна интерпретация на научни термини. В случая "тъмна" насочва към факта, че не можем да наблюдаваме директно, но все пак виждаме ефектите косвено: тъмната материя е предложена като обяснение за допълнителното гравитационно поле, необходимо да обясни формата и взаимодействията, наблюдавани при множество галактики, а тъмната енергия е хипотеза, обясняваща ускоряването на разширението на Вселената.