назад
НАСА праща втори марсоход като ”Кюриосити”
НАСА ще изстреля втори марсоход като "Кюриосити" през 2020 г., като сред целите му вероятно ще бъде да събере и съхрани проби за връщане на Земята, съобщиха световните агенции, позовавайки се на директора на американската космическа агенция Чарлз Болдън.
Обратно в новинатаКоментари - НАСА праща втори марсоход като ”Кюриосити” | IT.dir.bg
17-11-2017
20-11-2018
Коментари
Коментирай
2.5 милиарда не са малко пари, дори за НАСА, които разполагат с малко над 18 милиарда на година. Aрмията (всичко) разполага с над 1.4 трилиона.
Между другото, през същата 2020 г. НАСА планира полет до Луната с екипаж от астронавти.