Коментари - НАСА ще лети в космоса с балони? | it.dir.bg
назад

НАСА ще лети в космоса с балони?

НАСА се отказа от скъпите космически мисии със совалки и проучва по-евтина форма за пътуване в космоса.

Обратно в новината

Коментари - НАСА ще лети в космоса с балони? | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ако човек не е поне малко запознат, то ще остане с впечатление, че е възможен полет с балон от Земята до Титан. Обаче става дума само за доставка на балон до спътника на Сатурн, с конвенционален космически апарат, след което балонът да бъде разгърнат в атмосферата на Титан и да лети в нея, събирайки данни за планетата. Затова и балонът трябва да може да издържа само на -180 градуса, а не на -273, колкото е температурата в открития Космос.

Мерси за пояснението

А, ако човек е още по-запознат, ще знае, че просто не е възможно да се пътува с балон в Космоса, където има свръхвисок вакуум.

А дали?

Ако искат и с велосипед да тръгнат към космоса.. се ми е тая :D само глупости

А как?

Температурата в открития космос не е -273 градуса каквито и да се те!

Защо ? Защото свръхгъстия континуум ще го погълне.

Ами,не е повече от 2-3 метра...:X

запознайте се с понятието "слънчев вятър" глупаците не са в НАСА ;) тук: bg.wikipedia.org/wiki/Слънчеввятър и тук: en.wikipedia.org/wiki/Solarwind

E, добре, любителю на точността - температурата на идеализирано абсолютно черно тяло в средата на ДЪЛБОКИЯ космос е 2.3К, което отговаря на -270.85C или на -454.7F. Температурата НЕ е равнана абсолютната нула, поради реликтовото излъчване. В близост до някоя звезда, температурата, естествено, се покачва. В района на ЗЕМНАТА орбита, тя е вече -120C (приблизително толкова е и температурата на повърхността на Луната), но спада съществено за орбитата на Сатурн (където е и споменатия спътник - Титан) до около -220С. Конкретно пък метановата атмосфера на Титан, според измерванията на "Вояджър" е със средна температура -188C.

Радвам се, че успя да направиш разлика м/у идеализирано абсолютно черно тяло и температурата в открития Космос.