Анализатори: Новата севернокорейска космическа ракета е с двигател за междуконтинентални балистични
"Чолима-1" претърпя авария при първия опит за изстрелването си
Обратно в новинатаКоментари - Анализатори: Новата севернокорейска космическа ракета е с двигател за междуконтинентални балистични | IT.dir.bg
Коментари
Когато една държава започва всичко да произвежда и е независима почва да е неудобна за англосаксите че не могат да я грабят
Накрая ще се окаже, че Юесей са най-изоставащи в полетите и само макети на кораби могат да правят... Бау
Имаме си нов източничник на информация: базираната в САЩ Фондация за международен мир "Карнеги". К’во стана с онзи център за изследване на войната и онзи в Лондон за Сирия?
Бе трева пасели, бе умирали от глад, бе помощи искали. Пък средната им продължителност на живота е със 7 години по висока от тази на българите. Бе произвеждат си от химикалки до ракети. Ние една прашка не можем да сглобим. И голямо гледане в канчето на севернокорейците. Вероятно 99% не са и чували за България.
Това могат - това правят! И да не би изискванията към космическите двигатели да са по-малки отколкото към тези за междуконтинентални полети?
Тези ракети северокорейците с руски и китайски резервни части ли ги правят
Същото прави и Королёв - маха на съветската балистична ракета ядрената глава и на нейно място поставя кутия, в която качва Гагарин.
Един страх за краварите!
Щото и вътрешните им не са малко: наркомани, негра, застаряващо население, неработеща икономика (с исключение на военните заводи и печатницата...), неплатежоспособни данъкоплатци, джендъри, феминистки и всякаква друга измет...
Бе да ти кажа, ако идеш по улиците на САЩ и питаш редовите граждани страхуват ли се от Северна Корея, повече от половината няма и да знаят, че това е държава. Човек може да се страхува от напълно непознатото, но не и от това, за което дори не е чувал. Имате много високо мнение за себе си разните там ботове и роботове, че някой е чувал за вас и дружките ви.
САЩ намериха ли падналият спътник в жълто море, Да го поизследват... от научна гледна точка?
Кво става с купчината ламарини на Спейс (с)Екс? Успя ли да излети и да кацне успешно? ... Дреме ми на дедовия честно казано. Но успехи и неуспехи има навсякъде. И двете са повод за радост, защото едно показва, че си на прав път, а другото - на грешен, за да го смениш.
Междуконтинентални балистични... какво? Едно заглавие не можете да напишете без да го оплескате, какво остава за статията?
А тук едни слуги на Путин се присмиваха, че Японците и южнокорейците пуснали сирените.... Ми явно си ги знаят, колко са "технологично развити" и кадърни. Ма ей го ни един путинофил не е дошъл сега да коментира. Изпокрили са се като съсели.
Чудя се, какво ли е разбрала редакторката от статията, която е преписвала. Най-малката начална скорост, която е необходима за тяло, за да стане изкуствен спътник на друго небесно тяло, от което е изстреляно се нарича Първа космическа скорост и за Земята тя е 7,91 km/s (демек около 20 пъти скоростта на зука). Интересно, как такава скорост се достига с дозвуков двигател.