Коментари - Астрономи за пръв път наблюдаваха умираща далечна галактика | IT.dir.bg
назад

Астрономи за пръв път наблюдаваха умираща далечна галактика

Светлината е пътувала 9 милиарда години, за да достигне до нас

Обратно в новината
| Редактор : Виктор Стефанов

Коментари - Астрономи за пръв път наблюдаваха умираща далечна галактика | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Бог да я прости!!!

Ще я броят за КОВИД жерва- галактияен щам

шом е ялова таз галактика ши си осинови

Стига глупости и простотии!!! Аман от глупости!!!

Един мормот зави галактиката в целофан...

А аз наблюдавам близка такава, хахахаха.

Ние наблюдаваме как умира България.

Ми тогава да беше замълчал ли....

На тази галактика как мерят времето? Там може да са минали само няколко техни "години".

Хубу, де....ако светлината й е пътувала 9 милиарда години, за да достигне до нас...то как ние виждаме в реално време, че е умираща?

Ма тя умряла бе.

Кво име има едната съавторка! Аналграция Пубиси! Бравос!

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0%B0_%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0 Има си начини за сметки. Не си мъчете акълите

Aве, най-добре е всички да спрем да си ги ползваме, за да можете вие да ни казвате какво да мислим. Значи светлината пътувала 9 милиарда години да стигне до нас. Как знаем кога е тръгнала, че да й засечем 9 млрд. години? И кой й ги е засичал? Никой. Не знаем. Тогава? Разлагането на светлинния спектър. Това само по-себе си е ненаучен подход в сферата на хипотезите, дори не е и теория, а ХИПОТЕЗА. Защото няма как да се докаже според научния метод, че разлагането на светлинния спектър е усточиво във времето и пространството. Може да се базира на ограничените ни наблюдения, но преекспонирането му е ненаучен метод. Само че като има прости хора, които обичат да им разправят приказки за звездите, винаги ще има и "учени", жреците на Тъмнината.

За жива галактика съм чел само в научно- фантастичния роман на Азимов от тиая серия за фондационно- роботските. Другите изобщо не са живи до колкото знам. То май последните мешавици не ги пишеше той , ами редактора му ги поръчваше да ги пишат по негов сюжет на разни писатели под наем. Азимов само ги подписваше и прибираше парсата....

На4. 5 млрд. г., а галактиката на 9.5 млрд. г.

нещо се бъркаш, в статията пише че виждаме галактиката във вида в който е била Вселената (не галактиката) на 4,5 милиарда години, а светлината е пътувала 9,5 млрд. г. за да стигне до нас. 4,5 + 9,5 = 14. Числата са явно леко закръглени, защото общоприетата за момента възраст на Вселената от Големия взрив е към 13,8 млрд.г.

А може би галактиката е на огледалната на нас страна спрямо предполагаемия център на т. нар. Голям взрив. И така 4,5 + 4,5 почти 9,5. Явно не е точно огледално,а малко по-далеч. Друг е въпросът как сметнаха началото на Вселената. Гледали са движението на всичко и са стигнали до извод, че то се разпространява радиално спрямо някакъв център. Така казват уж. Ами ако всички тези звезди, галактики и скупчвания засляпяват нящо друго и още по-отдалечено? Като ти светят с фенечре не виждаш зад негпвата светлина какво има. Заобиколени сме от светлина. Не вярвам, че Вселената е само това, което до сега сме видяли. Вероятно това е 0,000000000000000000000000000000001 промила от цялата Вселена. Та така. Хубав ви ден на всички.

"Не вярвам, че Вселената е само това, което до сега сме видяли." Вселената е много по-голяма. Ако прочетеш малко повече, преди да гадаеш, ще видиш че вселената се разделя на "видима" и "невидима". За да не навлизам в подробни обяснения, понеже повечето това го знаят, потърси го в интернет и си го прочети!

И всичко това се е получило след .... експлозия на ИДЕАЛНА МАТЕРИАЛНА ТОЧКА.