"Епъл" предупреди собствениците на "айФон" за хакерски атаки
Компанията предупреди пострадалите потребители да не разкриват допълнителни детайли, защото това потенциално може да помогне на хакерите да избегнат откриване. За да се смекчи незабавното въздействие, рестартирането на устройството може временно да спре шпионския софтуер
Обратно в новинатаКоментари - "Епъл" предупреди собствениците на "айФон" за хакерски атаки | IT.dir.bg
Коментари
Един от проблемите на смартфоните днес е че им слагат супер много излишен софтуер (т. нар. "блоут") инсталиран по подразбиране и голяма част от него дори не можеш да махнеш. Това освен че прави телефона по-бавен, няма как да не създава и допълнителни рискове за вируси. При компютрите и лаптопите поне има стандартен и лесен начин да си инсталираш Линукс дистрибуция по избор. Има някои дистрибуции и десктоп среди, които са изключително леки, но дори и "стандартните" (като Убунту, Кубунту, Минт и т.н.) могат да се инсталират на 10-15-годишен компютър или лаптоп и няма никакъв проблем. Някои хора си мислят, че тези устройства с времето стават по-бавни, но това не е така - хардуерът си е бърз, но софтуерът (операционната система или някои програми) често стават по-бавни след време и хората решават, че единственото решение е да си купят нов компютър, въпреки че реалната разлика в скоростта на съвременен компютър и 10-годишен такъв на практика е незначителна (за 95% от хората поне) - най-много някое ССД за 50-100 лв да трябва да си вземеш (ако нямаш такова, т.е. ако имаш "въртящ" диск /хард диск/) и магически компютърът ти почва да хвърчи.
ви предопреждава че телефона ви е хакнат. Нахакайте се и вие , че да сте си лика прилика.
Дир.бг Защо в рекламните ви статии пише моделите на самсунг на латиница, а ние когато е нужно да трябва да ги пишем на кирилица. И тази “капча” кога смятате да в оправите, на 75 процента от постовете след решаването и изписвате че нямало връзка, да не страдате от шизофрения? Колко смешно звучи “вашият ИП адрес….” ако искате да не се пише на “шльокавица” направете х% от съобщението да трябва да е на кирилица…другото е грозна гледка
Ако работата с компютър се свежда до гледане на ютюб и четене на новините, то и повече от 10 годишен компютър с уиндоус би се справил не по лошо от този с линукс. И разликата в скоростта на компютрите за последните 10 години въобще не е малка разликата между Интел процесор 4та генерация и 13та генерация е двойна скорост, много по-бърза памет, по-ниска цена и т.н.
Слагат “блоут” на андроид особено на китайските (оо ама те май всичките са такива) телефони. На тези на епъл няма такова нещо…
Прави сте, че при Андроид проблемът е по-сериозен, но и при ай ОС го има в някаква степен. При Андроид проблемът е, че всеки производител добавя допълнителен блоут към "стандартния" блоут и става.... До "Амии": в новите версии на Уиндоус вкараха ограничения да не можеш да ползваш някои не съвсем нови процесори - процесори, които си работят чудесно и са доста бързи не само за новини и Ютюб, но и за ред други неща, които биха правили над 95% от потребителите. Тези потребители изобщо не биха усетили разликата м/у, да речем, генерация 7 и най-новата, но милиони хора ще си купят нов хардуер просто защото някой така им казва. Това е изкуствено ограничение - не казвам, че Уиндоус не би могъл да работи добре на относително стар компютър. Другото е, че вкарват все повече неща по подразбиране и ако искаш да ги изключиш, само част от тях можеш да изключиш, като за целта трябва да изключиш хиляда опции на сто места в настройките им.
С две думи ейпъл ги предупреди собственниците да не си ползват телефоните докато не им кажат :):):) Или да си ги рестартират от време на време .... така за кеф и за всеки случай..... баси секюрити ъпдейта...
Единствения телефон освен апъл със собствена ОС е пиксел донякъде, но пък гуугъл е хакнат фабрично. другите са хардуерни пръчки без сибствени операционни системи
като почва да издъхва, му викаме че е вируси, а като се тотално потроши - там вече са руски хакери
От както преди 9 месеца зарязах Андроида,вече нямам и намерение да се връщам пак.Разпродадох почти всички андроиди.Всъщност ми останаха два стари само.Проблемът с Андроида е,че производителят на телефона е едни,производителят на софтуера е друг,а създателят на приложенията са трета страна.И всеки си прави своите ъпдейти.Докато при айфона всичко се произвежда от една компания,и като се прави ъпдейт,се прави всичко в синхрон.
А знаеш ли че на български не може да го напишеш този звук. А знаеш ли че този звук и на английски не мойе да го напишеш а трябва да помниш произношението на думата - щотп от към букви е беден езика а от към произношение е хаотичен.
То затова като трябва да инсталирам външно приложение (например хик кънект, за упрамление на камерите на хик вижън), на айфон, ми се изправя косата. В последно време, преди изобщо да правя камери на някой, първо питам на какъв телефон ще гледа. Ако е айфон, директно отказвам.