Коментари - Хакват смартфони с ултразвук | IT.dir.bg
назад

Хакват смартфони с ултразвук

Специалистите съветват да не оставяме телефона без надзор

Обратно в новината
| Редактор : Стоян Гогов

Коментари - Хакват смартфони с ултразвук | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Гогоооов. Вече не знаеш що за глупости преписваш. Ще ти хакнат тиквоча с ултразвук.

Хе хе някой щял да ме хакне!!!??? Та то правителството ме хаква! Компаниите ме хакват! Всяка що го средно или малко сериозна генция или бюро за разузнаване могат да ме хакнат! И сега някой си хакер можел да ме хакне! И сега аз от кого да се пазя! Явно тази статия ми твърди че най- опасни са хакерите дето можели да ме хакнат! Голем смех ей!

Пробвахме - не става, защото ултразвука не се разпространява във вакуум!

Добре де, ако това е известно от толкова време, защо гласовите асистенти просто не режат високите честоти от входа на микрофона преди да правят гласовото разпознаване?!? Не вярвам като се отреже спектъра над 15 кХц, а може би дори по-ниско, да се загуби информация. Даже очаквам разпознаването да се подобри. И една такава цифрова обработка не би следвало да забави забележимо който и да е съвременен процесор. Това разбира се е при условие, че програмистите използват някой грамотен алгоритъм.

Баси, нищо не разбрах. Системите за гласово разпознаване се наричат така, защото са способни да запаметят и разпознават даден честотен диапазон и хармоници, характерни за конкретен човешки тембър. А честотния диапазон на човешката реч рядко надвишава 4-5 kHz. Тук говорят за честота в честотен диапазон, който човек не може да чуе, камоли да изговори. Който бил активирал система, обучена да разпознава собственика не просто по интензитет, но и по честотен спектър. как става таа работа, даге?

Преди няколко години бяха публикували статия за за видеа засечени в ютуб които подават звукови команди и хакват през микрофона телефони,смарттелевизори,таблети,пц и тн