Коментари - Индия тества успешно кацане на ракета носител за многократни полети | it.dir.bg
назад

Индия тества успешно кацане на ракета носител за многократни полети

При висока скорост, безпилотен режим, спазване на траекторията.

Обратно в новината
| Редактор : Лилия Чалева

Коментари - Индия тества успешно кацане на ракета носител за многократни полети | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

аио д вземат англичаните и японците да се консултират с Индия. като не искат с Русия...няма проблем. ама нека си патят на индийците за акъл че явно вече не могат да направят нищо.

Няма информация относно размерите и ,но от това ,което виждаме явно става въпрос за космическа "совалка".С не големи размери ,много наподобяваща Американската военна совалка,която все още е в активна експлоатация.

Къде е носителят, ве?

Този бойлер дали ще издържи още едно кацане? Ако успее да излети, де.

А рустислямZите още нищо нямат, дори от Северна Корея внасят оръжия, хахахахаха, баси умрялата Кочина

Добре че бяха германците та д им отворят очите на всички. И американската и съветската ракетни програма, н практика е реализиран от немски учени и инженери. Само дето американците си го признават, а руснаците не. След края на ВСВ пленяват огромно количество Фау2. Руснаците пленяват даже изследователския център, цялата документация и голям част от производствените мощности. Но..... Им трябват четири години за да осъществят успешен пуск на копие на Фау2. И то след като немците имат над 4600 пуска. Тоест това е било за тях рутинна работа. А в разработката участват пленени немски инженери. Проблемът е че руснаците са гледали като индианци пишеща машина . С американците същата работа. Ура тъга, това оня и провал след провал. После Вернер фон Браун им е показал на американците как се правят тия неща. Та и на Луната им помогна да кацнат. Руснаците си нямаха Вернер фон Браун и така и досега не са кацнали. След програмата Аполо американците направиха совалките. Тя идеята е много привлекателна, ама реализацията е трудна. Все пак имат 136 успешни пилотирани мисии и няколко в автоматичен режим.говорим за края на 70 те години на миналия век. От 1982 американците имат редовно мисии със совалките. Вярно, загубиха две, но без совалките МКС никога нямаше да я има. Руснаците се опитаха да копират совалката, сме се оказа че не е толкова лесно. И нищо не се получи. Сега , от 12 години американците имат умален безпилотен вариант на совалка Х47. Но явно го ползват само за военни цели. Това чудо стои по година и нещо горе, после каца. Руснаците са на ниво 1988, даже по назад. Китайците са малко по напред, но все още са много далеч от истинска совалка И в същото време Илан Мъск редовно изстрелва носители за многократна употреба с вертикално приземяване. Това е новото. А всички останали самного, ама много далеч назад.

...много грамотно и интересно написано,рядко може да се прочете такава поучителна статия тук

Много, ама много безмислици си написал. Преди МКС имаме съветска космическа станция. Руснаците са кацали два пъти на луната, и това даже го доказват американците със собствени телескопи. За американците така и никой не може да го докаже, но аз все пак вярвам на Ниилс. ;-)

Хахахахахахахахахах кажи ми че си вярваш, моля те? Хахахахахахахахахахаха

Всъщност не само една. Аз самия съм виждал отблизо макет на станция Салют6. Това е колкото два микробуса. Но доста по неудобно за обитаване. Даже станцията Мир е много малка. Това са няколко модула. За мизерията вътре да не говорим МКС е съвсем друго нещо. Там нещата да цивилизования. Освен многото модули и екипаж до 14 човека нещата са на съвсем друго ниво. Това, без совслките просто нямаше как да стане.

Има два лунохода на лунната повърхност, да ти подскажа ли на коя държава са - СССР (Съюз на Съветските Социалистически Републики). Няма и помен от САЩ, (Същисаните Хамерикански Шиптъри)

Кацали са в Холивуд.

А ти какво си постигнал?

Айде и Индия изпревари сибирските чукчи от прогнилият кенеф раZZiя! ХИ ХИ ХИ

Ами не знам дали Индия е изпреварила чукчите, но България дори космическа програма няма. Хората не могат да изпълняват елементарни неща като да се наредят на опашка.... Автомобили въобще не можем да правим, дори и Съветски... Телевизори не произвеждаме отдавна.... Отоплителните печки българско производство са правени в Китай... Перални не произвеждаме отдавна... Асфалт също не можем да правим ,дори и да не крадем... Какво всъщнот можем да правим? Да злобеем, да звиждаме, да се заяждаме, да пием по кръчмите докато обясняваме колко сме бедни? Какво още?

То и Швейцария няма космическа програма. И Люксембург, и Норвегия, и т.н. Израел има космическа програма. И за малко не кацнаха на Луната с автоматичен апарат. България е 7 млн народ. В Индия сигурно има поне 30 града по големи от България. Там са милиард и половина. Иначе казано 200 пъти повече от България. Но не са постигнали кой знае какво. Те са на ниво САЩ от 1978 г. Или още по назад.Което ще речем че са близо 50 години изостанали. Всъщност защо САЩ се отказала от пилотираните полети със совалките. Защото е много скъпо. Скъпо за най богата държава в света. И решиха да се върнат към идеята за Аполо. Само че с носители за многократно използване. Така че.....

Според тебе кой живее по-добре: средностатистическият българин или средностатистическият руснак/индиец! М! :)

Всичко това е много интересно, но заглавието не отговаря на показаната снимка. На снимката се вижда прототип на малка совалка за многократна употреба подобна на тази, която вече имат военните в САЩ построена от Боинг. Китай също имат подобен образец в действие. Това обаче няма нищо общо с "кацане на ракета носител за многократни полети". Журналистът или журналистката има ли понятие какво е ракета носител?

Съвършено точно го казвате. Но не им обръщайте внимание, провокират ви. Заглавието е предназначено за несведущите, вижте "майора" как се радва ... На снимката даже не е совалка, ами "демонстратор". В умален размер - размах 3.6 метра. И никаква ракета-носител няма, изстрелват го със твърдотопливен ускорител, едностепенен. Даже не съм сигурен, че изобщо е излизал в орбита. Май го изпитват в суборбитален режим, на около 70 км височина. Тоест правят нещо като руската "Спирал", модел 1969-та година. И ако след около 20-на години получат нещо, то ще настигнат руската програма "Буран" със закъснение от повече от половин век. Буран се приземи в напълно автоматичен режим на 15 ноември 1988 г. В пълен размер, след истински космически полет. Иначе - поздравления за индийците !!

И като се приземи "Бурана" какво стана после? Ни буран ни бурановица, разпродадоха ги и двата.......Защото двигелите и ракетите ги произвеждаха в Украйна или "осрайна" както пишат няКОЙ съфорумци.....Китайската космическа програма е дело на украински учени и инжинери, те им изградиха базата, а сега китайците надграждат. Също така им помогнаха и за самолетните двигатели, вече произвеждат китайски и не внасят руски......

Имах си хас да не оплюеш успешният тест. Виж ако беше съюз - ехааа ква велика технология. Смешко :)

станков, голям тъпак си ! ако беше рассийска тази ракета, щеше да е грандиозен успех! понеже не е рассийска, значи е провал! впрочем казахстан арестува всички активи на рассия космодрума в байконур, тъй че рассия ще фърчи на метлата на баба яга! не ми пиши за космодрум восточний, такъв няма, щото путиландците го откраднаха преди да го построят!

_stankow

минаващ >>>Защото двигелите и ракетите (на Буран) ги произвеждаха в Украйна Не вярвам, да се впечатлите, че нито сте компетентен, нито честен. Затова ще напиша за другите, които четат: Производството на орбиталния кораб Буран се извършва на Тушинския машиностроителен завод, Москва, от 1980-та година. 1984-та е готов първият екземпляр. Оттам с баржа - до летището в Жуковски. Оттам със специално разработен самолет-транспортьор ВМ–Т - на космодрума на Байконур Ракетата - носител Енергия - разработена в "Ракетно космическа корпорация Енергия", град "Корольов", близо до Москва. Двигателите за ракетата Енергия - РД-170 - течно-реактивен двигател, разработен от Конструкторско бюро "Енергомаш". Произвежда се от НПО «Енергомаш - Глушко", от 1984-та година, Русия, гр. Химки, близо до Москва. Онзи град, дето немците го превзеха през 1941 и след това ги насметоха наобратно, само дотам им стигнаха силите. На основа на двигателя РД-170 са разработени двигателите РД-180 (половинка на РД-170, само в две сопла), с които и до ден днешен летят американските «Атлас-3» и «Атлас-5») и РД-191 за "Ангара". Участие на Украйна - има. Например Киевския завод за управляващи системи. Но двигател, совалка, ракета - виж по-горе. Вижте и не лъжете, че е грехота ! :)

За сега са на етапа на разработка ... на тоалетна хартия за многократна употреба, тя всъщност им е непотребна, щото ... нямат тоалетни, а космически ракети, още повече не им трябват, ама ... карай да върви!

В случая ганьовците трябва да си замълчите...

Евала на индийците. Космическата надпревара става все по интересна.

Космическа надпревара, хахаххаха, това е имам пари купувам и копирам. В миналото беше, да. Но сега не е. Знаеш ли колко хора са зад тази "космическа надпревара". И тези всички са "бели". Нема нито жлът, нито црън.