Как да защитим данните си от изкуствения интелект и кибератаките (видео)
Съветите на експерта Явор Колев
Обратно в новинатаКоментари - Как да защитим данните си от изкуствения интелект и кибератаките (видео) | IT.dir.bg
Коментари
И понеже експерта дълги години бореше успешно киберпрестъпността затова хамериканците ни сложиха в черния списък
Най ме кефят "експерти" дето нямат собствен интеуект, а се хвърлят непрекъснато да го раздават на другите.
Всичките рецепти съм ги записала с молив в тефтеря. Ако ги докопа някак айчо, да му е сладко.
Четох статията, четох и коментарите и пак не разбрах от кого трябва да се пазя. От AI или от тези дето стоят зад Аl. Щото мисля че от мене примерно ще се интересува човек, не машина, не програма. И какво е значението дали се е докопал до данните ми недотам кадърен хакер или кадърен, ефекта е един и същ. Или казано с други думи, нищо ново дайте да си почешем пръстите.
В заглавието гръмко се анонсира, че сега ще ни кажат как да предпазим данните си от ИИ и кибератаки, а самата статия изобщо не говори за това, само някакви общоизвестни бози. В това няма нищо чудно, имайки предвид "експертът", който са поканили. Явор Колев е човек, който няма естествен интелект, но ще ни учи как да се пазим от естествения.
Дирци много обичат да трият. Жалка работа Да си повторя... Нямам доверие на антивирусните програми. Просто не вършат работа. Личен опит. Дори прехваления Касперски не можа да се оправи. Сложните пароли никой не ги помни. Хората ползват специализирани програми, в които си държат паролите, но и те са с парола, а тя сигурно в повечето случаи не се избира да е сложна, а да се запомни. Това, дето толкова лековерно наричате изкуствен интелект не е толкова опасно в случая. Опасни са разработчиците и трибуквените агенции на някои държави. Които агенции плащат десетки милиони, за да се вградят дефекти в алгоритмите за криптиране, за да може след това да ги използват и да си вършат мръсните дела. Както направиха със RSA и чийто алгоритъм стана толкова масов, че на практика, стана опасно, щото всеки си мисли, че връзката е сигурна, но всъщност не е. Сигурна е за аматьори и такива като мен, които не са се опитали да разберат нещата в толкова детайли, че да ги използват за свои цели. Доколкото зная, проблема при този алгоритъм е с генератора на случайни числа, които не са съвсем "случайни". Та, интернет е пробит по дизайн. Има много големи дупки на какви ли не нива. ИИ не е проблема тук, защото от не малко време има достатъчно софтуер за хакване и също от не малко време и автоматизиран такъв, за неопитни "хакерчета" и разни тестери за сигурност. За специализирания софтуер, който разработват някои фирми и който продават на правителства, за да следят гражданите си, няма смисъл да споменавам. България също е закупувала такъв софтуер от една от тези фирми. Ако си спомням добре, това стана по времето на Борисов. Истински проблем е, че идиотите споделят всичко в интернет. Понеже няма абсолютно сигурен начин да си защитите даннит дори сега, единствения такъв е, да не споделяти нищо за себе си или поне възможно най-малко. И понеже темата е подходяща, да питам за пореден път. Докога ще ми е блокиран IP адреса, ДИРЦИ ???
Голяма боза. В заглавието "Как да защитим данните си от изкуствения интелект", а в статията някакви антивирусни и пароли.