Коментари - "Кръстникът на AI" получи Нобелова награда по физика | it.dir.bg
назад

"Кръстникът на AI" получи Нобелова награда по физика

През 2012 година той постига значителен пробив в развитието на невронните мрежи

Обратно в новината
| Редактор : Стоян Гогов

Коментари - "Кръстникът на AI" получи Нобелова награда по физика | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Физика и химия са си американски награди! Да обявяват ако не е американец- това ще е интересно, а ако е американец да си се раздават вътрешноведомствено.

Настройване на невронните коефициенти чрез обратно разпространение на грешката е техника известна още от 80-те. Аз също я използвах в моята дипломна работа (2005)

Прав сте! Това е в основата на т. нар. Адаптивни филтри, а те се ползват оше от 40-те години на 20 век.

Изкуствен интелект има баба им. Скапани неточни алгоритми са открили. За сравнение на човек му казваш да изпълни задача един път, на това наречено АИ в като руска рулетка

браво. добре е да се знае, че зад всеки известен продукт стои физик, а не програмист или механик. Физиката е в основата на всичко. Различни нейни проявления се използват от хитри индивиди за да осребряват без реален принос към науката за съжаление.

"Естественият" интелект залага на бъдеще с "изкуствен" интелект! И двата "интелекта" си нямат идея какво става...........

в тази Вселена което да няма нищо общо с физиката?!

Ние само предполагаме че физичните закони на земята са еднакви навсякъде в вселената.

пак ще са физични закони.

Изходна гледна точка.......не е заключение ;)

Като е потресен да върне наградата. Не само, че няма нищо общо с физиката, а и математиката в невронните мрежи и машинно обучаващите се алгоритми е от 18-ти и 19 век (Гаус-Нютон регресии, Левенберг-Маркард и други алгоритми за оптимизациаонни задачи). Да не говорим и, че Нобел не е разрешил наградата за математични работи пък било то важни или рутинни.

Винаги съм се чудел, защо към науката принос винаги сега и в миналто основен принос имат само белите хора. Някой мултикултур трегер да се чувства свободен да оговори. Бу-ха-ха!

понякога и от другите, но не много често. Граница на Чандрасекар, ефект на Раман, кондензат на Бозе, потенциал на Юкава... 1. В генома на белите е най-голям делът на хомо неандерталис, които явно са били доста умни за да оцелеят десетки хиляди години в ледникова Европа. И мозъкът им е бил по-голям от на хомо сапиенс. 2. От страна на географията, Европа е с най-благоприятна среда за развитие на селското стопанство, с най-много животински видове с потенциал за опитомяване. Интензивното земеделие дава възможност за разделение на труда, така че по-малко да произвеждат храна за всички, а другите да правят нещо друго.

Земеделието предоставя достатъчно месо за да се развива мозъка

сигурно знаят че в човешкия мозък проявяващ интелект протичат и химични процеси. Така че да ли има ИИ.

ИИ няма нищо общо с физика. Невроните мрежи са обучения на нива назад с разни тежести. Това е програмен код. Аз например съм правил самообучаващ се автомат. И какво от това? И представата какво е ИИ постоянно се променя. Едно време да се оправя с грешки на код за страници и още ИЕ го можеше от отдавна.

Откриването на модели в големи структури от данни,е предпоставката за развитието на компютърен софтуер за откриване на издирвани лица в реално време,посредством прикачване към различни локални мрежи от камери за наблюдение. Давам пример: Задавате изискване към програмата да ви посочи например лица които са с гола глава.Тя започва да търси подобни хора по зададените данни и ви ги маркира.Това е вид модел в множество от данни. Разобличителя

Когато за първи път е използван терминът "Изкуствен интелект" този кръстник е ходил прав под масата.