"Кръстникът на изкуствения интелект": Хората все още не разбират какво предстои
Откритията на Джефри Хинтън стоят в основата на успеха на ChatGPT
Обратно в новинатаКоментари - "Кръстникът на изкуствения интелект": Хората все още не разбират какво предстои | IT.dir.bg
Коментари
Надявам се, че предстои мега лентяйство и, че наистина няма да стоя прав пред стига, а ще лежа пред някой бар на някой лазурен бряг!
Надявам се, че предстои мега лентяйство и, че наистина няма да стоя прав пред струга, а ще лежа пред някой бар на някой лазурен бряг!
животът беше изпълнен с грешки, но цветен, разбираем, човешки. Не съм убедена, че изкуственият интелект ще направи хората по-щастливи.
не спря да плаши гаргите. Нищо не може да замести, даже и кол-центровете с 50 дежурни отговора, щото е батак. Уж щяха да си ги строят там, ама намериха кой да захапе стръвта - Боко и нашия Факмак.
Първата информация за използване терминът "Изкуствен интелект" е от средата на 50-те години. Не помня точно кой, но според историята го е използвал в разговор с Марвин Мински. Според Уикипедия Джефри Хинтън е роден на 07.12.1947 г.
За сега единственото което може ИИ е да смята и да сравнява. Така и ще си остане. Само скоростта ще се подобри на двете операции. Търсенето в нета, снимките и смешните видеа със синтезиран говор по ютуб, вече и синтезирана музика и изображения .....това ще е кяра. Не бойте се деца, баща ви е невинен, ножа е дървен.
иначе казано огромна база данни работеща със шеметна скорост ......... нищо ново ....... е името е ново де. Човека, индивида, БОЖИЕТО създание не може да бъде заменен. Използва се принципа на невронните мрежи, който модел копира действието на човешкият мозък. Подобрен математически модел.
Докато някой не реши да даде на ИИ правото да взима решения, "които са по-мъдри от човешките". И пр.
Това е най-информираният човек в света по тези въпроси (заедно с още шепа други). Да не говорим, че идеологията и първоначалните разработки са негови. Ма за Ганьо от Витоша по-високо и от Искъро по-дълбоко - нема!
От мен +.(Дотук имаше 0+ и 2-). Може би хумора е оценката за интелигентност ( и все пак субективна).
Със смятането за съжаление не е много добре. Математиката, физиката, програмирането му куцат. Може да намира някакви повтарящи се закономерности и признаци - петтърни. И го прави много добре и много по-бързо от човека. Само дето му куца логиката и не може да прави винаги правилни изводи, затова е много сигурен в себе си и ти дава някакви утвърждения с един такъв безприкословен авторитет... Но понякога е много впечатляващо какви неща забелязва в едно море от данни, които човек трудно би видял... Но с езиците е много добре, с продукцията на текстове и с формулирането на мисли е супер, много хора за това го ползват.