"Лаптопаджийски сезон": Дистанционният офис в планината все по-предпочитан
Компютърни и медийни специалист, мениджъри, представители на свободни професии са преобладаваща част от лагерниците
Обратно в новинатаКоментари - "Лаптопаджийски сезон": Дистанционният офис в планината все по-предпочитан | IT.dir.bg
Коментари
Да няма от де 1 хляб да си вземеш като хората - не мерси. Там е за временно пребиваване.
Селянче.....смисъл, хлябЪТ в София е най-качествения в БГ...ама ти от къде да знаеш какво продават у градО?
и по-добре да не се питам дали съм сгрешила професията си...и без това все не си правя сметката както трябва...
Още началото на януари и най-голямата глупост на годината е казана. Оставете за по късно малко де...хляба в СФ бил най качествения - кьде - в Билата или Лидъла?
От няколко години работя изцяло в къщи, а заради пандемията фирмата ни се преориентира и решиха да наблягат на работата от къщи. За тях също е удачно, защо да плащат луди пари за офиси? да му мислят мутрафоните, които настроиха огромите офис сгради, които сега няма кой да наеме...
Почти 10 години работя само от "вкъщи". В кавички е защото вкъщи всъщност ми е целият свят. Само до австралия още не съм ходил, но след паднемията ще го поправя и този пропуск. Офисите нямат бъдеще - бай мутрафон и българопитек разбира инвестицията като покупка я на офис я на апартамент и се мисли за голям тарикат като бръсне новодошлите. Повечето големи компании установиха, че няма зависимост между плащането на скъпи офиси и производителността. Поемат разходите за работа от вкъщи и пак им е 10пъти по евтино. Чакайте фалити на големи инвестори следващите години и пукане на балона при имотите.
Чувах за селски къщи, наети или купени от такива специалисти. Там живеят със семействата си. Особено ако са в близост до голям град - заради пазаруването. Но има голям проблем - малките им деца растат самотни, вярно, на чист въздух, селска храна, но самички, без други дечица наоколо. А това се оказва пагубно за психиката на децата.
Това не е вярно - точно в тези селца и вилни зони вече има формирани страхотни общности от семейства с деца и почти еднакви ценности. Децата обикновено учат в София като родителите се редуват да ги возят. Всички си помагат и децата ни растат щастливи и на чист въздух. Ако не знаеш за какво ти говоря ела към в.з. ярема и разгледай.
Цитирам една психоложка, по някоя от телевизиите го гледах, преди време. В никакъв случай не се наемам да споря с теб. Аз цитирам мнение, а ти го живееш и го знаеш от личен опит. Тя може би имаше предвид случаите, в които купуваш къща на село, а наоколо са само местни баби. А при вас се е получила общност, което е здравословно отвсякъде. Ами да сте здрави и успех!
Отговарям си под моя пост защото няма реплика на коментара. Да прав си, за съжаление има такива с къщи по селата и децата там растат с бабите и селските алкохолоци. Но дори и така да е пак има положителен ефект - лека полека ще се заселят още млади семейства на тези места, а какво ще се получи времето ще покаже. Иначе около софия знам поне още 2 вилни зони в които така се случват нещата. Получава се нещо почти като затворен комплекс.
Въпросът къде да инвестираш, е голям въпрос, защото не е само до пари и преценки, но и до нещо толкова капризно и непостоянно - до късмет! Кой можеше да предвиди тази епидемия? /ако не затънем в конспиративните теории, разбира се/ Аз също не харесвам офис сградите - има нещо насилено и изкуствено приповдигнато в тях!
Ти ходил ли си някога на подобно място та философстваш? Латпопа ми държи поне 4часа на батерия. За другото има генератори и мобилен интернет през няколко оператора...
Ти ходил ли си някога на подобно място та философстваш? Латпопа ми държи поне 4часа на батерия. За другото има генератори и мобилен интернет през няколко оператора...
Да разбирам ли, че всичкия хляб докато е в София е качествен, но като минеш табелката на София и хлябът става автоматично некачествен? Защото софийски хляб продават и в Пловдив, както и пловдивски има в София. Единствения качествен хляб е домашният. И то ако брашното е от сигурен източник.