Мощта на циклоните се увеличава, показва изследване
Средната максимална скорост на вятъра се е увеличила с 5 процента от 182 километра в час на 192 километра в час
Обратно в новинатаКоментари - Мощта на циклоните се увеличава, показва изследване | IT.dir.bg
Коментари
Щото никога преди не е имало бури, дъждове, жеги, ледени епохо и т.н.
Разликата в температурата на различините въздушни маси прави вятър, което от своя страна води до промяна на атмосферното налягане, а тази промяна води след себе си циклоните, та втози ред на мисли ако затоплянето наистина е глобално то тогава разликаата в температурите на въздушните маси би трябвало да си е почти същата и циклоните да са си същите, но май затоплянето засега си е локално в няколко области на Земята и затова там разликата в температурите расте, ерго, промяната на налягането става все по-драстична и това поражда по-мощни циклони... което пък налива вода в мелницата на еретиците, които смятат че поне засега може да се говори единствено за климатични аномалии, които пък, за ужас на "зелените", все още не могат да бъдат обяснени с човешки действия;)
Екваторът се затопля повече и все повече, на полюсите няма Слънце, вдига се средната температура на цялата Земя и топлина на полюсите отива с въздушните и морските течения, за които също в този ред на мисли можеше нещо да се спомене
Това може и да е обяснение на нещата... но пак има едно НО, след поредицата големи земетресения из океаните и някое и друго вулканично изригване морските течения взеха че почнаха да променят характерът си и напоследък не са там където се очаква да бъдат, а буйовете( шамандурите) с които учените се надяват да направят "температурна" карта на Световния океан все още са в процес на позициониране, така че за половината океан просто няма данни,а за други части все още не са събрани достатъчно такива че с тях да бъдат направени достоверн изводи накъде всъщност върви температурата на морската вода... а на Южния полюс, докато глетчерите над новооткритите вулкани се топят, регистрират все нови и нови рекорди за ниска температура на въздуха.
Някой, който смята, че вятърът създава разликата в атмосферното налягане, а не обратното, не следва да се изказват по такива теми и още по-малко да вземат решения по тях!
И как се появява разликата в атмосферното налягане? А, да дължи се на преместването на въздушните маси, които се затоплят или охлаждат... а на това преместване май му викаха вятър-)
Разликата в атмосферното налягане се дължи на различна географска ширина, разлишна температура, различна надморска височина, и т.н. Общо взето е сложно обяснението. Но разликата в налягането е основната причина за движение на въздушните маси. Като посоката на движение е генерално от по-високо налягане към по-ниско. В зависимост от това дали си в северното или южното полукълбо Кориолисовите сили също играят голяма роля.