Коментари - Откриха най-древното око | IT.dir.bg
назад

Откриха най-древното око

Международна група учени откри вкаменели останки от око на 530 милиона години.

Обратно в новината

Коментари - Откриха най-древното око | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

С това "образувание" толкова си можеш.

"Очевидно смисълът на половото разделение е да се намали скороста на генетичната ентропия" Подобно разсъждение е доста едностранчиво. Вероятно си отделил само това свойство на половото размножаване, за да подкрепиш грешния си извод. Намаляването на ентропията е страничен ефект. Много по-силен ефект е, че чрез половото размножаване се генерират нови комбинации от гени и нови генотипове много по-бързо отколкото чрез мутации. В допълнение, повишава се издържливостта на даден биологичен и той оцелява при по-бързо променяща се околна среда.

Почти същото , но много по-интересно го разказва Дейвид Аттенборо в НП филм "Първият живот" Само че преди 10 години.

Такова калпаво око - не може да го е направил Дедо Господ. Требе да е работа на некое калпаво чираче ...

Всеки човек носи мутации в себе си. Видимите такива са например раковите образования по кожата. Тези мутации в мнозинството от случаите не засягат способността ни да оставим поколение и естественият подбор не може да ги види и селектира съответно. Ако тези мутации преминат през защитните механизми на организмите срещу случайните промени в ДНК и клетките на клетъчно и системно ниво, които биват пасивни или активни, те се предават на следващото поколение. Но дори и това не е гаранция че ще се прояви техният ефект при двуполовите организми, при които тяхното поколение наследява по равен брой хромозоми от двамата родители. Очевидно смисълът на половото разделение е да се намали скороста на генетичната ентропия - постепенното натрупване на генетични грешки с всяко следващо поколение, което води до постепенна загуба на взаимосвързана генетична информация и функционалност. А ефекта от брака между близки родственици е обратен на ефекта от разделението на половете - силно негативен след близо 250 поколения през които са се натрупвали генетични грешки. Много малък процент от мутациите има силно изразен ефект въху живите орагнизми и те са свързани с злокачествени и генетични заболявания, които водят до непълноценен живот и силно ограничават способността на заболелите да оставят поколение. Така по естествен начин тези мутации се изключват от генефонда на вида. Следователно естественият подбор има функция да ограничава скоростта на натрупване на генетични грешки със силно изразен ефект върху организмите в генофонда на вида. Тоест работи в посока обратна на тази която желаят еволюционистите материалисти.

Хайде стига с тоя създател. В огромната част от случаите имунната система изобщо не и се занимава да дебне за мутации.

Не се замисляй чак толкова , явно не ти се получава.

Грешните разсъждение се появяват бързо, когато започнеш от извода, вместо от фактите. Например, не мие ясно защо се приема за даденост, че животът има смисъл.

Ако един човек отрича смисъла на живота в битието, защо да приемаме разсъженията му за смислени, след като сам ги обезценява по този начин?

Не е нужно да ги приемаш за смислени. Смисълът е субективно нещо. Много се вживявате в митологиите...

Как успяха да различат подобни подробности при фосил на половин милиард години? При това на орган, който няма твърда структура и едва ли може да се "вкамени" лесно.

Вкаменен е отпечатъка. Негативът демек. и понеже са се "отпечатали" директно тези клетки е ясно че не е имало леща да и покрива.