СЗО: Няма връзка между мобилните телефони и рака на мозъка,
Това се отнася дори за хората, които провеждат дълги телефонни разговори
Обратно в новинатаКоментари - СЗО: Няма връзка между мобилните телефони и рака на мозъка, | IT.dir.bg
Коментари
След явните и безогледни лъжи, трябва частен детектив да разследва връзката на Епъл и подобни и СЗО. Особено на съмнителния стъклар със счупените прозорци Били Гейт$$$.
Туй като тютюна: десетилетия наред ие бил много полезен. Когато пък Филип Морис взима контрол над ФДА (на латински), става почти полезен. И накрая, когато за всички е очевидно че заклетите пушачи умират от рак на белият дроб и осъждат даже Филип Морис, изоставт този бизнес и изведнъж тютюна става по-черен и от дявола, макар че никотина си е витамин, та все ще има полезно количество. Та как точно установиха че 3Г и 4Г мрежата не е фактора за трикратното увеличение на рака на мозъка или на тестисите (нормално телефона е в джоба). И ако не е, кой е фактора, който прави това увеличение? Защото мен не ме интерува какво не е, а какво е, за да мога да се предпазя.
Можеш ли да дадеш данни за това "трикратно увеличение"? Всички статистики, които намирам показват, че поне от 70-те години насам честотата на ракови заболявания, по отделни видове рак или заедно, не се е променяла. Предвид че мобилини телефони има от около 20-30 години, ако те причиняваха рак, трябваше да се наблюдава покачване на раковите заболявания. За мен това е по-убедително доказателство от което и да е изследване.
По интересен е въпросът, дали ако имаше връзка, на СЗО щеше да е позволено да я обяви..
Като си държиш телефона дълго време на ухото по време на разговор загрява ли те? Загрява те. Излъчва ли енергия? Излъчва. Всичко зависи от дозата.
Сравняваха ефекта с микровълнова печка. Предизвиква трептене на частици на водата, при което се сблъскват и от там енергия и загряване. И преди време се твърдеше, за увеличаване температурата в главата с примерно 1 градус.
Най обичам, когато хора без познания изказват компетентно мнение. Принципно механизмите са така, както предишните двама казват. Но като сложим числата и става очевидно, че ефект няма. А ето и числата: Да приемем мозък с тегло 1 кг (реално е повече) и топлинен капацитет на водата (човешкото тяло е съставено основно от вода). За да загреем мозъка с 1 градус ни трябват около 4200 Дж енергия. Смартфоните излъчват мощност от около 1 Вт (реално е доста по-ниска). Това означава, че ще ни трябват 4200 секунди или повече от 1 час, за да загреем мозъка с 1 градус. При това допускаме, че цялата излъчена енергия се абсорбира от мозъка и през това време мозъка не се охлажда. Трябва да става очевидно, че тия работи със загравянето на мозъка са глупости.
Загряването на ухото се дължи на две неща. Първо, притискаш стъкло и пластмаса (материали с добра термоизолация) към ухото си, което е богато кръвоснабдено и изпълнява охлаждащи функции за тялото. Притисни найлонова торбичка до ухото си и ще имаш същия ефект. Второ, притискаш нещо, което вече е топло (процесорът и другата електроника се загряват, когато работят). Притисни си ухото с ръка и ще усетиш загряване. Загряването няма нищо общо с излъчването. Виж също сметката по-долу. Интересен факт за феновете на Тесла: човекът е искал да облъчва учениците с електромагнитно лъчение, понеже е вярвал, че това стимулира мозъка и подпомага ученето.