ЦЕРН планира по-голям ускорител на частици
Новото съоръжение ще функционира поне до края на този век
Обратно в новинатаКоментари - ЦЕРН планира по-голям ускорител на частици | IT.dir.bg
Коментари
Хората си мислят , че като знаят много , като кажат нещо и то става , или да бъдат като Бог . Но забравят , че Бог е вечен , а човек е смъртен, има Рай но има и Ад . Който повярва в Исус Христос , че е Господ и се кръсти и пази Неговите заповеди ще бъде спасен!
Излишни пари се харчат. Ако някой ми каже какво излезе от това чудо адронен колайдер и ЦЕРН, ще го черпя една бира. Освен http - то, няма нищо полезно. КПД - то му е отрицателно.
въпросът е! А кой ще плаща сметката??? Най вероятно Зеленски. Той е богат и може да си го позволи!
Според Руските хибриди атаки .ЦЕРН е дело на сатанистите около СОРОС които с адрония колоайдер ОТВАРЯТ ''STAR GATE ''/Звезден портал / за нахлуването на ТЪМНИ ЗЛИ СИЛИ от ДЕМОНИЧЕН порядък прикрити ЗАД параван на Научно-техниески напредък и развитие на науката и научните постижения ЦЕРН като езически бог ЦЕРНЕВУС/КОЗИЯ Бог Пан-Цереневус почитан от древните келти обитавали Алпите/
Няма никакви "атаки" срещу Церн и Адронния колайдер. Русия е активен участник и в двете. В колайдера работят 12 руски института и 2 руски федерални ядрени центра - ВНИИТФ, ВНИИЯФ. Стотици милиони е вноската на Русия. Поръчките към руските предприятия само за детекторите на колайдера са 120 милиона долара. За какво им е на Русия да го "атакува" ? Това са фантазии.
Една научна теория може да е емпирично вярна, но напълно концептуално погрешна. Това например Айнщайн показва с теорията на Нютон за гравитацията. Според Нютон , гравитацията е сила, но според Айнщайн е геометричен ефект на изкривено пространство-време проявяващо се подобно на сила. До момента никой не е открил калибровъчен бозон носител на гравитацията и най- вероятно такъв няма. Т.е. гравитацията не е сила.
гравитация няма. има тяло по-тежко или по-леко от заобикалящата го среда. /балон,ябълка - във въздуха, във вода/
... имаш предвид явлението плавучест (buoyancy) ... на пръв поглед звучи логично ... маса, плътност ... а какво определя в каква посока ще тръгне тялото? например ябълка във вода, ябълката е по-малко плътна и по обемно лека от водата, но това е еднакво валидно за водата във всички посоки от ябълката. защо ябълките винаги избират да тръгнат в една и съща посока - обратна на центъра на тежестта на планетата ни? самото явление плавучест е вторичен ефект от съществуването на гравитацията, то е следствие на гравитацията.
Колко ще е въглеродния отпечатък на ускорен електрон?
Не ми се мисли.. за едно ускоряване вероятно ще гълта ток колкото град София за един час.
Че сегашният работи ли? Имаше статии как спира заради цените на електричеството...
За Украинците с минусите: https://it.dir.bg/nauka/tsenite-na-toka-prezhdevremenno-zatvoriha-golemiya-adronen-kolayder
Ако беше прочел статията, която цитираш, щеше да разбереш, че става въпрос за сезонно преустановяване на работата, което този път е малко по-рано от обичайното. Нещо като лятната ваканция за учениците, само че през зимата. Това е съвсем различно от пълното затваряне и преустановяване на работа, което инсинуираш с въпроса си. Затова са и минусите.