Коментари - Учени от Оксфорд: Изкуственият интелект е заплаха за науката | IT.dir.bg
назад

Учени от Оксфорд: Изкуственият интелект е заплаха за науката

Автоматизацията може да притъпи човешкото желание за търсене на истината

Обратно в новината
| Редактор : Стоян Гогов

Коментари - Учени от Оксфорд: Изкуственият интелект е заплаха за науката | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Изкуствен алгоритъм, който никога няма да достигне ниво интелект просто защото не е човек. Няма емоции, които се явяват обратната връзка и абсолютна необходимост за изграждане на интелект (интелигентност).

Този изкуствен интелект е генератор/стимулатор на човешки умствен мързел и израждане ...

Генерира тонове безмислици които звучат сериозно и правдивоподобно. Ако не рабираш от материята може и да му се вържеш. За сериозна наука и изледвания определено не става.

Възоснова на анализиран снимков материял ИИ потвърди -АМЕРИКАНСКИ КОСМОНАВТИ НЕ СА СТЪПВАЛИ НА ЛУНАТА! Руснаците казаха, че не е нужен ИИ за да го разбереш! Измамата свърши!

500 000 +++

...Изкуственият интелект бил склонен към халюцинации или изфабрикуване на фалшиви факти.. А кво да кажем за 90% от научният естествен интелект, който е склонен да "докаже" фактите за които му се плаща от определени лобита? Аре у лево...

Всичко зависи единствено от производителите на тези "умни" технологии за прозрачност и обясним ИИ и поставяне на интересите на обществото на преден план. Разпознаването, управлението и ученето от пристрастия в ИИ изисква човешка отговорност (от програмистите, обучаващи изкуствения интелект) и интегриране на човешките ценности в тези нови технологии. Ако една автономна кола претърпи произшествие, кой ще покрие щетите - собственикът, производителят или разработчикът на приложението? И друга опасност: Правото на личен живот и на неприкосновеност на личните данни, които също са под заплаха, например при използване на технологии за разпознаване на лица, за проследяване онлайн или за изготвяне на профили на отделни хора...И още много други негативи върху които учените трябва да се въздържат от използването на генеративния изкуствен интелект...

и каква е разликата с учените-комунисти, които наводниха и Оксфорд, и Харвард, а да не говорим за бившите цоциалистически колонии?

Критично мислене е нужно! Дори и да се използва за генериране на текст трябва да се убедиш, че е истина. Т.е. всички онези, които се надяват някой да им върши работата, а те само да копират... яко не са разбрали, че няма да се случи! И това есе... дайте един линк към него :) Да видим какви учени са това :) Всяко н ещо, което ми генерира чатчето го проверявам :) Още не сме стигнали етапа на силен ИИ ;)

Ами питал съм ChatGPT няколко пъти за неща по проекти дето работя и ако бях използвал съветите му 1:1 щях да убия проекта, данните. Тоест даваше ми напълно грешни неща като отговор, после му обясних защо не е прав, извини ми се, призна си, че не е прав и подобри отговорите на база казаните от мен неща. Накратко ако го бяха използвали да направи операция или нещо отговорно щеше да ви убие на операционната маса и после да ви се извини.

Е така де! Критично мислене му се вика. Не да го вземеш и да го изкопираш без да го прочетеш. И да, коригирането му е част от процеса. Само идиот би повярвал на ГЕН ИИ на този етап. Той помага, но не може да ни върши работата :)

Счетоводител съм. Попитах го кога е срока за подаване на годишна декларация (31. март). Казах му че греши и срока е 31 декември. Извини ми се и потвърди за 31 декември. На другия ден го попитах същото - върна за 31 март. Те толкова с този "интелект"

"Учени": ИИ е заплаха за науката! Работници: ИИ е заплаха за работните места Бизнесмени: ИИ е заплаха за икономиката Програмисти: ИИ е заплаха за човечеството ---------------------- Е тогава защо го разработвате?

Корпорациите: ИИ ще увеличи ли печалбите ? - Да - Тогава разработвай и продавай !

Работникът: трябва да се яде и да се ебе.

По същите причини, поради която се е разработвала атомната бомба. ИИ е добро оръжие.

На гоите. Дай им синтетично месо и 3д, наркотици и виртуални зрелища. Толкова им е капацитета. Ако случайната грешка, която ни докара трансформърите и RLHF невронните изцепки продължи да се скалира с хардуер нещата ще се сговнясат повсеместно. Ако слуховете за Q* са верни, имаме начало на математически модел, който проявява възможности, които ще премахнат въобще смисълът на напъването. Обратно към дърветата в гората и живот в клоните им.

Ебрее без да съм учен. Първата ми мисъл като видях какво прави AI беше като тази, която като видях какво е калкулатор. Просто спрях да смятам. Всичко минава през калкулатор под мойте пръсти. После децата спряха да учат, щото излезе интернетът. И разбира се, щом вече имаме ИИ все по-малък брой идиоти ще се тикат и напъват да правят наука. Когато животът става лесен. Защо да го правя труден за себе си? Има един малък дял хора, където са учени и много ги ценят. Дотолкова ги ценят, че винаги същите учени са едни работници на огромни заплати. Винаги учените са прецакани, а на много от тях не им знам името. Но си ползвам крушката, ползвам си жицата и тока и ич ни ми дреме - Фарадей ли беше или Нютон или Бил Гейтс. Винаги биват ограбвани изнудени изцедени от някой банкер. Е питам се? Що ми е да бъда известен за 10 поколения с нещо, за което съм си дал жалкия живот. Вместо да си седна и да поживея. В крайна сметка дали след 30000 години, дали след 20. Човечеството ще умре. И това е абсолютния факт. Нито ще те помнят дълго, нито нищо. Живей си и тва е. Важно е да гледате реалистично. Учените са хора с шантав мироглед за живот. Важни са, ама идват времена, където няма ни трябват повече. Може затова да казват, че БОГ е в човекът. Има времена, когато БОГ ставя забравен. Така и учените - създатели на светове, един ден се забравят и не се търсят. Така и БОГ беше забравен. В даден момент отново ще ни трябват учени да се родят нови идеи. Да се родят нови богове. Ама дотогава аз ще гледам. Ще се радвам на птичките, на гората, на вятъра и на морето. Учените нямат време за това. Аз ги замествам.

Значи, да захвърлим и автомобилите и да хващаме каруците, понеже сме забравили да управляваме конете, а?