Учени откриха силна връзка между консумацията на газирани напитки и рака
Най-добрият начин за намаляване на риска от рак на устната кухина може да бъде ограничаването или пълното избягване на сладките газирани напитки
Обратно в новинатаКоментари - Учени откриха силна връзка между консумацията на газирани напитки и рака | IT.dir.bg
Коментари
Всеки който се е родил ,има издадена смъртна присъда. Дали ще е днес или след няколко години,няма особено значение!
Не става въпрос за "захарни газирани напитки" а за подсладени с химикали. Отдавна е известно че подсладителите са канцерогенни. В голям брой страни те са забранени със закон. В България разчитаме на "информиран избор" каквото и да значи това. То същото е и с имитиращиге хродукти ама нали ..... свободен избор.
В газираните череши, праскови, лимонади, оранжади, кола и т.н има всичко друго (изкуствени аромати, оцветители, подсладители) освен плодов сок. Горе-долу същото е пологението с бадемовото "мляко", млякото от овес, кашу, соя и др. Дори чая от известните фирми има изкуствени аромати и оцветители. Виждам, че се продава дори чай и кафе в пластмасови бутилки. Не съм наясно с витаминизираните води, ама нещо и на тях им нямам доверие.. В наше време май освен вода и домашен сок от разни плодове нищо друго не става за пиено. Продават се машинки и капсули за газирана вода, май пак трябва да се върнем към "Направи си сам".