Учени: Технологичните цивилизации във Вселената може да са изключително малко
Дейвид Кипинг и Джерейнт Люис смятат, че все пак трябва да продължим да търсим извънземни
Обратно в новинатаКоментари - Учени: Технологичните цивилизации във Вселената може да са изключително малко | IT.dir.bg
Коментари
за часове може да се стигне до края на вселената по отношение времето на пътуващия. Всеки фотон в неговата отправна система е вечен. За останалите обаче ще минат милиарди години.
ги тия за никъв уй не стават...митове,легенди,пропаганда,Я не вервам у Дедо Коледа!А вие? епилираните гмо маймуни на наса.....са в основата на тази скалъпена и съшита долнопробна пропаганда..
"учени" от ранга на ковид експертите ;-)! Но болшинството от приматите вярват в подобни заблуди...
това с цивилизациите си е мноого спорно! Реално погледнато не знаем дали е възможно или не пътуването със свръх светлинна скорост! И ако това просто е невъзможно то тогава всяка цивилизация ще е ограничена в рамките на собствената си слънчева систем и евентуално след много много много много много много много много много ... много време и още няколко други системи! Това донякъде и решава парадокса на ферми за това защо не виждаме всичките тез напреднали цивилизаций! Просто те няма как да стигнат до нас и ние няма как да стигнем до тях!
Този "цивилизаций" някой римски пълководец ли е?
Ние, хората, със сигурност не можем да пътуваме с такава висока скорост - телата ни няма да издържат натоварването. То не е само движение в права линия, ще има и препятствия с маневри, при което телата ни ще станат на сос... Затова, по-надолу писах, че единственият ни шанс е някога да измислим безпилотен апарат (дрон)...
Изминаването на голямо разстояние е фактор не само на скоростта, но и на времето. От наша гледна точка и среден живот от около 75 г., дори светлинната скорост изглежда малка за междузвездни пътешествия. Затова ти изглежда че трябва много, много, много ... време. Въпроса е че "много" е субективно определение. Решенията на проблема са в две посоки - по-бързо или просто времето да не е от значение. Дори да се движим със скорост половината от скоростта на светлината, ако живеехме по 10 хил.години пътуване до звездите нямаше да е особена пречка. До Алфа Кентавър са 4,3 св.години, с половин скорост на светлината да го закръглим на 10 години път. 10 години при 10 хил живот е съпоставимо като период от живота с 30тина дни при 75 години живот. . Може скоростта на светлината наистина да се окаже непреодолима, но пък може и за различни извънземни времето да е фактор със съвсем различно значение.
Хъм, времето винаги е от значение! Но как да кажа, много много много трудно се подържа една такава между звездна ... цивилизация-империя ако ти трябват десетки години за да предадеш дори някаква минимална информация от едно място на друго! Така, че няма как да има цивилизация от твоя тип ако се налага да пътуваш и предаваш информация от едно място на друго и това ти отнема години! Дори чисто биологически, накрая твоята раса ще се раздели на няколко раси и дори видове! И накрая ще се окаже, че нямаш цивилизация а имаш множество различни цивилизации! Които или просто умират поради ... "старост" или загиват по други причини! Като това второто е доста по-верятно да стане! особено в космоса! Не за друго ами безсмъртието не значи непременно че си умен или можещ или знаещ дори!
И най-напредналата от тях е македонската, според нашите съседи, най-вероятно. Абе, какво най-вероятно? Направо гарантирано!
Много скоро, както е тръгнало, като започнат краварете да бръмчат с метлите си из Космоса,няма начин да не намерят други извънземни краваре,които да пасат крави на някоя технологична планета.
наличните от преди 150 години технологии позволяват на хората да живеят добре, да не гладуват, да не мрът от студ и да не си губят живота в 'работа' . това само при условие че не ги управляват психопати . 'работа' е в кавички, защото 97% от хората извършват дейност без смисъл . да се счупиш във фитнеса и да пишеш софтуер който служи да се пише друг софтуер с него не са работа . да се счупиш от копане и от сечене на дърва също не е работа
Ние надали някога ще ги намерим, освен ако не направим такава техника, която да може да се движи с огромна скорост, но и някак си да остане в комуникационна връзка със Земята... По-вероятно е някога те да ни намерят, ако са технологично доста по-развити от нас.
Само в нашата галактика има стотици милиарди звезди и трилиони звезди, а Вселената има безброй галактики.
Само нашата Галактика с диаметър 100 000 светлинни годидини, как ще ги открием или мечтите умират последни. Ние земляните тепърва прохождаме като деца, а мечтаем за откриване на извън земен разум..........................
симулация и извънземни не са предвидени в софтуера - просто е кат фасул.
При положение, че нашата галактика млечен път е близо 100 хиляди светлинни години, което отнесено към космическото и радио технологичното развитие на човечестовто което да приемем грубо че е последните 100 години, иде да рече че дори да има други технологично развити цивилизации то вероятноста да ги срещнем във времето и пространството е много малка...
Моето уравнение гласи: утре или ке вали или нема да вали
Моето уравнение е, дали ще отворя чадъра или няма да го отворя. Е па щот съм шоп, я мое да отворя чадъра и на силно слънце.... и да не го отварям на силен дъжд, щото съм шоп... Значи уравнението за Нобел е дали извънземнийо е шоп или не е... Значи учените да разберат, има ли шопе о Галактике или шопска ли е Галактиката, освен че е млечна...