Учените вече знаят произхода на слънчевия вятър
Открит е източникът на маса и енергия за оформяне на явлението
Обратно в новинатаКоментари - Учените вече знаят произхода на слънчевия вятър | IT.dir.bg
Коментари
Ще рече, че има много пориви на Слънчевия Вятър и всичките с еднаква полярност - в смисъл всичките частици в даден порив или са само отрицателни или само положителни. Друг е въпросът за природата на отрицателните и положителните, най-често електрони или протони и хелиеви ядра
Слънчевия вятър идва от луната.....
Голямото откритие. Ами това за отворените магнитни силови линии и изтичането на веществото отдавна се знаеше. Предполагаше се, че в този процес имат роля и разни вълни, които се разпространяват по силовите линии. Това може да обясни периодичността, описана в статията. За мен нищо толкова сензационно не е открито.
Да предположиш нещо и да го докажеш са две различни неща, драги. В случая - доказали са теории.
"свръхзвукова скорост за 20 до 100 секунди." скоростта я измерихте в секунди. Не е чудно, това е българската наука.
"изхвърляни периодично от короната [...] със свръхзвукова скорост за 20 до 100 секунди." Става въпрос, че изхвърлянията са с продължителност от 20 до 100 секунди. Четенето с разбиране не се отдава на 80% от сънародниците ни, но пък никога не се срамят да изразят високопарно мнение или критика. За съжаление явно това е нацията ни.
Да, благодаря. Извинявам се: не видях за-то. Това означава че става въпрос за някакво периодично изхвърляне. Но пак не е описано ясно - през какъв интервал и има ли влияние продължителността на изхвърляне от слънчевата активност? Слънчевият вятър е замръзнал в магнитното поле на Слънцето, така че това сигурно е открито отдавна. Наблюденията само са потвърдили.
по-ясно ставаше , ако бяхте написали за време от 20 до 100 секунди. Това за- то при скоростно четене се губи.
Съгласен съм, че можеше и по-добре да е написано. Естествено при бързо четене стават и грешки. Приемам и извинението и от своя страна се извинявам, ако коментарът ми е малко по-язвителен от необходимото. Но нека все пак едно нещо ни е ясно. Когато човек смята, че се е натъкнал на грешен текст, добре е да се опита да прочете въпросния пасаж още някоколко пъти, за да се увери, че проблемът не е бързото четене. Едва тогава е редно да се правят заядливи забележки.