Коментари - В земното ядро има желязна струя | it.dir.bg
назад

В земното ядро има желязна струя

Геофизици от Великобритания и Дания регистрираха желязна струя в ядрото на Земята.

Обратно в новината

Коментари - В земното ядро има желязна струя | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

oprawete, netochnostite.

Ядрото на Земята е с радиус 3,5 км. То е под мантията, на дълбочина 2,9 км под повърхността на планетата. Състои се от течен външен слой с дебелина 2200 км, и вътрешно твърдо ядро с радиус 1200 км. Ей, много сте прости! Я пак погледнете числата!

Нещо цифрите сте оплескали

Ако ядрото на Земята наистина беше на 2,9 км под повърхността, щеше да ни е бая жега тука от горе. Като нищо щяхме да живее на над 1000 градуса Целзиеви и тогава бих си спрял дори парното.

Много некадърно написана статия, дори по стандартите на дир-а.

Какво пушите бе дираджии?

ДИР.БГ, когато наемате провинциални тройкари за жълти стотинки, се получава ето такова лайно, т.е. статия. Вече сте под равнище областна псевдо-медия.

Ядрото на Земята е с радиус 3,5 км. То е под мантията, на дълбочина 2,9 км под повърхността на планетата. Състои се от течен външен слой с дебелина 2200 км, и вътрешно твърдо ядро с радиус 1200 км. Ало мислех, че по-неграмотни от Блиц няма, ама явно ви намират всичките на борсата за временна трудоспособност ----

Поредната научна статия, която ме разплака от умиление :) Пичове, Земята е куха, мантия не съществува. А от вътрешната страна на земната кора си живеят щастливо хора, осветявани от ядреното слънце. Да видим още колко века ще им трябват на учените да установят този прост факт :)

fall_out

Мен ако питаш, по-добре да я затрият цялата

А вие как го установихте този прост "факт"? С гадателство? До момента не съществува технология за наблюдение на структурата на Земята в дълбочина до самият и геометричен център и поради физическите органичения едва ли някога ще разполагаме с такава.

На гъби ли си или някаква синтетика ползваш?

Пак чупите тъпомера. Все пак не мислите ли, че обиждате читателите си с тези малоумщини, които сте написали и то само в 4-5 реда.

Аз се чудех що лятото е жега, а то тогава ядрото се доближавало до повърхността и ни позволява да си печем яйца на асфалта. Иначе по принцип си стои на

Желязо има в кофалницата на тоя, писал тия малоумия.

Как съм го установил? Ами от разказите на всички очевидци, които са били там! Като тръгнеш от тибетски монаси, минеш през нацисти и стигнеш до американци. Да не говорим, че понякога и хората, които живеят там се качват от външната страна на земната кора, която е само 2000км дебела. А ти можеш ли да ми дадеш поне едно доказателство за съществуването на мантия? Поне едно! Освен дебилни картинки в учебниците, на които сме длъжни да вярваме?

Не знам на кво си, но искам и аз да го пробвам...

Кухчо, доказателствата са пред очите ти. С всеки метър дълбочина температурата се вдига. Откъде става тази работа? Тея от вътрешната страна на кората се пържат на поне 500 градуса, защото на 100 км дълбочина температурата отива на към толкова.

...човека говори за главата си.

Прав е човека, просто терминологията му малко се различава от официалната - като казва земя има предвид глава, с мантия нарича мозък, хора - бръмбари. Ха сега подменете тези думички в постинга му с правилните значения и ще видите че е прав.

а костенурката и слоновете - къде ги ..

Големи сте тъпаци, дето пишете тука. Ходите с широко затворени очи. Хайде ти мисли с главата си: каква е структурата на атома? Каква е структурата на клетката? Тогава защо смяташ, че структурата на планетите не следва същата логика? Просто напиши "куха земя" в търсачката и чети. Има достатъчно спътникови снимки и от руснаци, и от американци. Да не говорим за разкази на очевидци.

Правиш се на умен, но не си. Ако бяха такива размерите на земята просто нямаше да има ядро и въобще нямаше да е планета

Айде да отворим учебника по физика за 8ми клас примерно и да прочетем за понятията "плътност" и "гравитация"! Много бързо ще стане ясно, че силата на гравитацията е в пряка зависимост с плъстността на дадено тяло. От което следва, че ако земята е куха като главата ти, гравитацията няма да е тази, която познаваме, а примерно 1/3 или 1/4 от сегашната. Средната плътност на Земята е около 5,5грама на см3, като на повърхностните скали е наполовина. Ако Земята е куха, то тогава средната плътност ще бъде много по-малка, а тази на повърхностните скали още по-малка. Казано просто - големината на настоящата гравитация зависи от плътността в момента - във вътрешността тя е по-голяма - около 10-13 грама на м3. В допълнение пак от законите на физиката, знаем, че при формиране на небесно тяло, когато материята се уплътнява, тя няма как да остави кухина в средата. Иначе всичките глупости, които се пишат и разни разкази на "очевидци" са добра тема да си чешете езиците на масата по празниците.

Телепорт имало ено време един дядо и внук тесетелпортирали вратиш пръста казаваш страната населеното място и с телепортираш улицата или номера можеш да се телепортираш в планина в постиния 111 на седемте континента времви континиел защтита телепорт 1 телерпртация две отвриясе един портал и влизаш в него тове книга

Ами ако имаше глава на раменете си, може би щеше да се замислиш още в 8-ми клас дали да вярваш в глупостите, с които ти промиват мозъка или да го използваш. Гравитацията не е нищо друго, освен усукването на пространството (и времето) около собствената му ос под въздействието на торсионните сили. И изобщо не зависи от никакви плътности. Натрупването на маса и плътността й са следствие, а не първопричина от гравитацията. И тъй като самата гравитация също се разпространява на вълни, затова и при нея се наблюдава явлението "стояща вълна", точно както и при морските вълни. Там, където имаш стояща вълна в слънчевата система например - имаш орбита на планета или астероиден пояс. Там, където имаш стояща вълна около ядреното слънце на Земята - имаш земна кора. Или казано по просто центърът на гравитационните сили, които изпитваме са по средата на земната кора. Затова хората, можем да си ходим спокойно както по външната й страна, така й от вътрешната й страна.

Значи земната кора е гравитационна вълна а? От което следва, че гравитация има на повърхността за да не се разлетим в космоса, и отвътре - за да може ония вътрешните да не изпопадат към ядрото - нали така? Правилно ли съм разбрал? Въпроса ми е - орбитите на спътниците примерно, Хъбъл или МКС в друга гравитационна вълна ли са, или ги крепи тази от земната кора?

Да, правилно си разбрал. Земната кора е на мястото на първата стояща вълна. И действително различните обекти попаднали под въздействието й (като спътниците) са привлечени от нея. Втората стояща вълна е там, където се намира Луната. Самата Луна разбира се, има същата структура като Земята и също е куха. Защото и тя е под въздействието на същите гравитационни сили.

Златна струя е, но лъжат, за да не се юрнат всички да крадът.

Акъл от учени със съмнителна сексуална ориентация не ЩА!!!

Кухчо, очевадно си нямаш и понятие от гравитация. Всички планети стоят на орбити не защото там имало някаква стояща вълна, а защото там са изравнени центробежните и центростремителните (гравитационните) сили. Ако спреш движението на планетата тя директно ще падне на Слънцето. Виж спътниците както вече са ти посочили. Има ги на различни ПРОИЗВОЛНИ височини и само скоростта им и съответната центробежна сила ги държи там. Показали са ти и с прости сметки за масата на планетата и пак тъпо упорстваш с някакви тъпотии, които си чел някъде си. Ми мислИ, а не само да четеш безкритично разни съчинения. Това са реалните доказателства, а не какво бил казал някакъв кретен.

За всички гейчета хетеросексуалните са със съмнителна сексуална ориентация.

Явно не си схванал иронията ми - няма значение. Небесната механика си е сложно нещо - не е за всеки. Все пак, не е чак толкова сложна и ако се помъчиш малко, може да я разбереш. Вярвай си в каквото там намериш за добре, едно време са вярвали, че земята е плоска и се крепи от 4 слона - лошо няма. Трагичното в случая е, че при наличието на толкова много информация, все още се намират хора като теб, които въпреки камарите написани учебници, ще прочитат някаква статия, писана от някой ненормалник, която е изпълнена с 'достоверни" твърдения и подкрепена от разкази на "очевидци" и започват да дрънкат наляво и надясно глупости. Пак ти казвам - с тези "факти" можеш да блеснеш в някоя компания от себеподобни след 3-тата чашка. Весели празници и запълвай кухините, че не е хубаво да знайш! :)

Спри докато можеш човече!

Кухчовци, продължавайте да четете същите тези учебници :) Нали са писани точно за вас. Само не очаквайте там да прочетете истинските разработки на Тесла или Айнщайн, защото истинското познание винаги тайно :) А малоумниците, за които ми говорите, не само притежават работещи анти-гравитационни двигатели (базирани на принципите, които по-горе отхвърлихте), не само си захранват сградите с генератори на свободна енергия, но даже правят пробиви в пространство-времето :) Но то затова подобни проекти винаги са в графата "строго секретно" :) Хайде, весели празници и от мен. И ако се поразтърсите в нета с изненада ще забележите, че подобни неща не ги говорят само врачки или екзорсисти. Има си редица лекции на сериозни учени плюс документация по темата ;)

Изказал си се тъпо и явно си тъп. И защо Земята нямаше да е планета в случая в който твърдиш? Тя някога в ранния етап на своето образуване е била в точно такова подобно състояние и пак си е била планета. След това постепенно е изтинала, веществото се е фракционирало в кора, мантия, външно и вътрешно ядро със съответните размери и състав.

Само обясни - като е в графа "строго секретно" ти откъде ги знаеш тия работи? :)

Напиши в гугъл: "анти-гравитация" или "свободна енергия". На български или английски. Пропусни по-глупавите линкове (винаги в мрежата има някакъв шум, конспиративни теории и т.н.) И се фокусирай само върху по-сериозни публикации и лекции от учени. Големите имена в науката имат както официални трудове, така и неофициални (все пак са били времена на световни войни). Тесла например, не е спрял само с откриването на генератор за променлив ток. Човекът е направил и генератор на свободна енергия. Имало е доста хора, които са го виждали с очите си, правени са филмчета. След смъртта му други учени (например от Англия и САЩ) успяват също да направят подобни генератори, патентоват ги и дори са публични. Естествено им свили сърмите и се наложило да емигрират в Австралия :) Фон Браун също не се е ограничил само със създаването на балистични ракети, а е продължил и с антигравитационни двигатели. Айнщайн също не е спрял с теорията си на относителността и е продължил с опити за пробив в пространство-времето. Повечето от тези трудове все още са секретни, но гореспоменатите учени все пак са работили в екипи, които също са искали да споделят спомените си след години. Понякога някой документ се разсекретява или изтича неофициално и могат да се видят подписите на Айнщайн или Тесла върху него.

И математиката къца. "Широчината й е 420 км. Този размер тя е достигнала от 2000 г. до 2016 г., увеличавайки се с 40 км всяка година" 16 год. * 40 км = 640 км