Жабите в Чернобил еволюираха само за 35 години
10 поколения са били достатъчни на земноводните да намерят начин за справяне с повишената радиация
Обратно в новинатаКоментари - Жабите в Чернобил еволюираха само за 35 години | IT.dir.bg
Коментари
Чернобил станал резерват. Абе няколко атомни бомби ще направят доста добринки на животинските.
Е, колко да са еволюирали тия земноводни? Едно такова стана лидер на "Вгъзраждани", друго създаде партия ИТН, ебати еволюцията...
То и аз така "еволюирам" на плажа всяка година ... дрога за маймунопроизлезлите да папкат, че да не се замислят много-много, за какво и е на еволюцията тази буца в гърдите!
Прочети статията колкото пъти се наложи.
Вместо пак да се давиш в пяна и да врякаш се напъни да разбереш смисъла на фразата "колкото пъти се наложи".
с 2 до 5 пъти повече радиация от чернобил, или понеже се изтече в океана не се брои а?
Това е адаптация, не е еволюция ... Когато жабата пусне криле и отлети на юг, тогава може да го наричате еволюция! ... Няма открити междинни видове, вече 200 години ... Дарвинистите се засрамиха вече, изоставате доста! Всички основни видове са се появили изведнъж ... Никой не знае как, с изключение на Християните, естествено!
Алоооуууу, Овцетееее! Фукушима е два и половина пъти повече.
Я вземи да прочетеш малко преди да пишеш глупости, освен това при Фукушима имаше земетресение и цунами, а при Чернобил само Съветска идиотия....
то сега е напът цела усрайна да се превърне в чернобил та скоро ше имат още матриял за изучаване
А Васко Жабата еволюирал ли е?
Африканците също имат много тъмен цвят на кожата, но дали са били светло зелени преди това ?
При ядрена война циганите и черните ще оцелеят те и сега са като хлебарките...
Радиация значи радиоактивен разпад, който излъчва или електрони, или хелиеви ядра но при всички случаи гама квант, срещу когото никакъв меланин не пази. Ултравиолетовата или дори и рентгенова радиация няма и ако това беше определящия фактор по-скоро мутацията би била към видове, коригиращи ДНК-то, като например прилепите или по-чувствителна имунна система. Там друг е фактора, не е радиация
Да беше чел текста, преди да коментираш! Черният пигмент ги пази от радиацията и възникналите от нея радикали. По-зелените умират по-рано, по-черните оцеляват по-дълго и оставят поколение. С всяко поколение това се задълбочава - по-черните имат по-жизнено поколение. Така в резултат на естествения отбор остават на-черните. Не слънцето, а радиацията е фактор. От къде измисли, че блатото е потъмняло?
Никакъв пигмент не може да предпази организма от радиацията. Пигментният слой е разположен в епидермиса с дебелина 10-12 клетки. Какво излъчване изобщо може да отслаби, камо ли да спре, ако например за гама излъчването са нужни поне 10 см вода, или 3 см бетон, или 1 см олово, за да се отслаби наполовина ? Отслабването от няколко части от милиметъра кожа дори не може да се отчете с уреди. Меланинът поглъща ултравиолетовите лъчи на слънцето и това е всичко. Другата му защитна фукция е камуфлажна - скрива организма на фона на средата.
"...меланинът абсорбира и разсейва част от радиацията. В допълнение, той може да почисти и неутрализира йонизираните молекули вътре в клетката." Първо, никой не твърди, че защитата е 100%. Но е по-добре от никаква, като при зелените жаби. Второ, подценяваш силата на биомолекулите. Скорпионът например, има вещество в кръвта си, което му позволява да живее в кратера на ядрен взрив. Учените се опитват на базата на това вещество да създадат защита и за човека. Това е много по-ефикасно от всеки защитен костюм.
Радиацията няма нищо общо. Видът се е приспособил към смяната на цвета на околната среда. Блатото е потъмняло. Защото мутиралите екземпляри се селектират не от слънцето, а от хищниците. Да, 10 поколения са достатъчни за да започнат да доминират по-приспособените индивиди.
Ами де ги религиозниците да обяснят как човекът и животните били създание от тъй наречения им господ, с кал за градивна суровина?
Значи в Украйна за следващите три десетилетия да очакваме негри.
"Еволюирал нов цвят" - в нико един български научен текст не се среща употреба на глагола еволюирам като преходен глагол.