Цената на "Туитър" пада, мрежата иска да принуди Мъск да плати обещаните 44 млрд.
Шефът на Tesla обяви, че "покупката не може да продължи напред", освен ако социалната медия не успее да удостовери броя на фалшивите и спам акаунти
Twitter възнамерява да принуди Илон Мъск да плати договорените 44 милиарда долара за закупуване на технологичната компания, след като по-рано във вторник шефът на Tesla обяви, че "покупката не може да продължи напред", освен ако социалната медия не успее да удостовери броя на фалшивите и спам акаунти, съобщава "Файненшъл таймс".
Още по темата
Базираната в Сан Франциско група направи коментарите в подробна документация, която също така очертава бурните седмици в края на март и през април, когато Мъск разкри, че се е превърнал в голям акционер в компанията, придобивайки над 9% от акциите, след което заяви, че ще закупи Twitter, превръщайки я в частен бизнес проект.
"Twitter се ангажира да завърши сделката на договорената цена", заявиха от компанията във вторник, въпреки че в нейната все още собствена платформа Мъск заплаши да се откаже от сделката.
В понеделник Мъск инжектира сериозни съмнения относно приключването на сделката, заявявайки, че "не е изключена" по-ниска цена за придобиването на Twitter. Той също така се подигра на главния изпълнителен директор на Twitter Параг Агравал в платформата за социални медии, че не е предоставил доказателство за броя на фалшивите и спам профили.
През последни седмици акциите на Twitter се търгуваха под договорената от Мъск оферта за заплащане на 54,20 долара за акция, но поевтиняха още по-рязко, след като милиардерът предложи, че може да се откаже от сделката, припомня БНР.
В понеделник акциите на Twitter паднаха с над 8%, затваряйки на ниво от $37,39 за акция.
Продължаващите и днес изявления на Мъск водят до ново поевтиняване на акциите на Twitter с около 1,8% към $ 36,72 преди старта на днешната търговия на Уолстрийт.
Goldman Sachs би спечелила 80 млн. долара, а JPMorgan 53 млн. долара от консултирането на Twitter по сделката, показват документи на компанията.