Ако сте пълнолетен член на средностатистическо българско семейство и притежавате шофьорска книжка, има добър шанс да си търсите кола. В повечето случаи тя би била поне втора употреба и изключително непретенциозна като бюджет.
Знаете ли, че има как да направите своеобразен виртуален оглед на автомобил преди покупка, като проучите цялата им история предварително онлайн? Необходимо е само да знаете неговият VIN (vehicle identification number) и да намерите подходящата база от данни в Интернет пространството.
Какво е VIN?
VIN (vehicle identification number) е уникален номер, съставен от цифри и латински букви, чрез който всеки производител на кола след 1980 година означава съответния автомобил. Функцията му е аналогична на човешкия отпечатък.
Освен в регистрационните документи, номерът може да бъде открит на още няколко места по самото превозно средство, например проверете арматурното табло, предната рамка на автомобила, резервната гума, вратата от страната на водача, над задната гума или по блока на двигателя. В случай че търговецът е коректен и иска да придобиете по-добра представа за возилото, дори би го предоставил сам, ако го поискате.
Как да проверим историята на автомобил онлайн чрез VIN?
Стига да имате предварително VIN номера на автомобила, можете да проучите в относителни детайли дали колата е участвала в пътни инциденти, за които не сте информирани, или дори дали е била открадната. Други полезни данни, до които да се доберете, са километраж, смяна на собственици, скрити щети и доклади за производствени дефекти.
Информация от подобен характер определено може да повлияе положително или отрицателно на всяко потенциално решение за покупка, така че ви съветваме да се възползвате от това си предимство.
Проверката чрез VIN номер е бърза и лесна. Достатъчно е да напишете фразата онлайн в търсачки като Google и ще ви излязат множество резултати на сайтове със съответната база данни, в която можете да направите пълна справка чрез уникалния идентификатор.
НАЙ
След дело в Софийски градски съд: Блокират Zamunda в България
Космичекият кораб на Boeing се оказа опасен
Шефът на НАСА: Притеснявам се, че Китай ще ни вземе водата на Луната
Германското мобилно приложение за проследяване на COVID премина в "спящ режим"
Само през май изкуственият интелект е оставил без работа 3900 души в САЩ
След дело в Софийски градски съд: Блокират Zamunda в България
Шефът на НАСА: Притеснявам се, че Китай ще ни вземе водата на Луната
Космичекият кораб на Boeing се оказа опасен
Германското мобилно приложение за проследяване на COVID премина в "спящ режим"
Intel търси 10 милиарда евро помощ от Германия