Само 33 минути са необходими на Северна Корея да нанесе ядрен удар по САЩ
В продължение на няколко месеца Северна Корея провежда тестове с изстрелване на балистични ракети
Северна Корея може да изстреля междуконтинентална балистична ракета, която да удари континенталната част на САЩ само за 33 минути, пише "Дейли мейл".
Учени в Пекин са симулирали изстрелването на междуконтинентална балистична ракета от КНДР към САЩ. По думите им е много вероятно американската противоракетна отбрана да не успее да спре атаката.
Екипът от учени от Пекинския институт за инженерство на електронни системи заяви, че ракетата Хвасонг-15 на Северна Корея е способна да носи ядрени оръжия. Тя е с обхват от около 13 000 километра и има цялата територия на САЩ в обсега си.
Според китайските учени американската ПРО страда от пропуски и може да се окаже твърде тромава. Освен това едва няколко ракетни пуска биха могли да парализират системата.
Новото изследване и симулация са публикувани от водещия китайски институт за аерокосмическа отбрана.
Симулацията започна с изстрелване от ракета от севернокорейски град на юг от столицата Пхенян. Мишената е град Колумбия в Мисури.
Провеждайки тестовете, екипът каза, че САЩ теоретично могат да разберат за изстрелването 20 секунди след старта.
В рамките на 11 минути ядрената отбрана на САЩ би се задействала. Основната тежест пада върху ракети-прехващачи от Форт Грийли в Аляска. След това втора дузина от ПРО ракети ще изстреля от базата на космическите сили Ванденберг в Калифорния.
Според Китай отбраната на САЩ е впечатляваща, но симулацията идентифицира някои пропуски във, които нация като Северна Корея може да използва.
Неутрализирането на най-големите наземни радари в САЩ, и атаки по цели от ПРО системата биха направили Америка силно уязвима. Единственото, което Северна Корея трябва да има е достатъчен брой междуконтинентални балистични ракети. Наличието на хиперзвукови оръжия допълнително би снижило необходимата бройка.
В продължение на няколко месеца Северна Корея провежда тестове с изстрелване на балистични ракети, демонстрирайки възможност да създава подобни оръжия в достатъчни количества. Данните от пусковете са използвани от китайските учени.
Ким Чен Ун се появи на един от тестовете със своята дъщеря. По този начин режимът намеква, че балистичните ракети и ядрени оръжия са гаранция за оцеляването на династията, тълкуват някои международни наблюдатели.