Коментари - Вселената се разширява като влакче в лунапарк | it.dir.bg
назад

Вселената се разширява като влакче в лунапарк

Вселената се е разширявала с много различни скорости в историята си, подобно на изкачванията и спусканията на ролъркостър в лунапарк, обяви международен екип от астрономи, цитирани от в. "Дейли телеграф" и Ройтерс.

Обратно в новината

Коментари - Вселената се разширява като влакче в лунапарк | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

> Вселената се разширява като влакче в лунапарк Затова ли всеки път като дойда в тази вселена и ми се гади?

Abu Talib

Пределната възраст на нашата Галактика е 15 676 416 000 години.След като се измине този период от време - изминали са малко повече от 13 436 928 000 години - ще последва нов Голям Взрив и животът ще започне да се заражда отново.

При условие, че видимият диаметър на вселената е около 600 милиона светлинни години, да - това е под един милиард години - то най-далечното видимо тяло се вижда така, както е било преди не повече от 300 милиона години, а това не е чак толкова много, сравнено с възрастта на вселената, за която се говори, че не е по-малко от 12 милиарда години. Не можем да очакваме вселената да е с размери, сравними с това, да се е разширявала със светлинна скорост, нали? Галактиките не се движат толкова бързо и вселената не е достигнала диаметър 24 милиарда светлинни години към ден днешен.

Ако не ти е известно Вселената МОЖЕ да се разширява със скорост по-голяма от светлината...

Съня на пуберитета: Всяка сутрин я меря, за съжаление расте доста бавно - ама това е може би от несъвършенната апаратура.

Преди време, след като измериха разстояния два пъти по-големи от предполагаемата възраст на Вселената, учените въведоха понятието инфлация на Вселената, приемайки за вярно свръхбързото раздуване на самото пространство. Сега постулират периодични инфлации и наличието на колосална тъмна енергия. И тези компромиси се правят за да се угоди на взрив, гледан отвътре. Трябва да се преразгледа модела на Вселената и да се приеме, че изследваното пространство е съставна клетка на по-голяма структура. Всичко ще изгледжа по-правдоподобно.

Колега, ако предложите и илюстрация - Нобелът ви е вързан.

Abu Talib

Пространството не може да се раздува.То е атрибут на материята и в същност е способността на материята да има протяжност в осем посоки.Споделям първите шест- ляво-дясно, горе-долу; напред-назад. Другите две посоки са навън-навътре но те са само условни, сиреч, ако има кой да ги възприеме.

Ал

Хм... Тъмна Индия... Батака с тайнствената тъмната материя става все по-голям. По-скоро Вселената променя своите параметри с времето - например скоростта на светлината или пък времето не тече линейно в зависимост от плътността на Вселената.

Скоростта на светлината е била друга в ранната вселена - (по-голяма). А времето изобщо не може да се измерва както го правим, защото също променя "формата" си. Времето реално не съществува, то е свойство на материята.

Тва нещо го разказах на един таксиметър, защото те знаят всичко за да може да ми обясни, така че и аз да да го разбера. Обясни ми го с прости думи и мисля че схванах. Той каза "мамата си трака !"

А Миле Китич добре ли е ?