Коментари - В Млечния път има 7 потенциално обитаеми планети | it.dir.bg
назад

В Млечния път има 7 потенциално обитаеми планети

Извън Слънчевата система съществуват най-малко седем потенциално обитаеми планети. До този извод са стигнали учени от лабораторията на университета в Пуерто Рико.

Обратно в новината

Коментари - В Млечния път има 7 потенциално обитаеми планети | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Както е тръгнало, едната в скоро време ще стане необитаема.

Те извънземните от векове са на Земята ние обаче ги търсим в Космоса ; )

Според мен си имат тяхна планета, но също така са и сред нас. Истината е, че те най вероятно са до толкова напреднали до колкото ние все още неможем да си го представим.

Условия за годност на живот на планета не се откриват а се създават, не си мислим че ей така случайно и тук е дошъл ледниковия период и ей така си отишъл без намеса хахаха ...метеорит бил паднал хехехе

Искаш да кажеш, че някой свише се е погрижил и е създал условия теб да те има, барабар с парцалките? За да може да образуваш мисли по форумите? Съмнявам се.

Е и?!

Само 7 потенциално обитаеми планети?! В Млечния път!?!? Абе хей, аланкоолу! Това Пуерто Рико се напъваше да става щат ...

Пише "най-малко", а не "само". Чети внимателно. От откритите екзопланети до сега, на 7 със сигурност има следните необходими, но не достатъчни за живот условия: 1. гравитационно ускорение и 2. мощност на лъчението, поемано от близката звезда. С други думи, на тези планети ще тежим горе-долу пак толкова, колкото и тука, и освен това тамошното слънце ще ни огрява със същата топлина. За наличието на въздух и вода нищо не може да се каже все още. Можем само да се надяваме, че като много разпространени вещества във вселената, че може да има. Обаче науката работи само с доказани факти. За наличието тези две условия на тези 7 планети има факти. То е ясно, че по теория на вероятностите планетите трябва да са много повече, както Карл Сейгън беше казал в "Космос", но без доказателства за всяка една по отделно това е само научна фантастика за сега.

абе да вървят на мачу си пикчу