В Млечния път има 7 потенциално обитаеми планети
Извън Слънчевата система съществуват най-малко седем потенциално обитаеми планети. До този извод са стигнали учени от лабораторията на университета в Пуерто Рико.
Обратно в новинатаКоментари - В Млечния път има 7 потенциално обитаеми планети | IT.dir.bg
Коментари
Само 7 потенциално обитаеми планети?! В Млечния път!?!? Абе хей, аланкоолу! Това Пуерто Рико се напъваше да става щат ...
Пише "най-малко", а не "само". Чети внимателно. От откритите екзопланети до сега, на 7 със сигурност има следните необходими, но не достатъчни за живот условия: 1. гравитационно ускорение и 2. мощност на лъчението, поемано от близката звезда. С други думи, на тези планети ще тежим горе-долу пак толкова, колкото и тука, и освен това тамошното слънце ще ни огрява със същата топлина. За наличието на въздух и вода нищо не може да се каже все още. Можем само да се надяваме, че като много разпространени вещества във вселената, че може да има. Обаче науката работи само с доказани факти. За наличието тези две условия на тези 7 планети има факти. То е ясно, че по теория на вероятностите планетите трябва да са много повече, както Карл Сейгън беше казал в "Космос", но без доказателства за всяка една по отделно това е само научна фантастика за сега.
Условия за годност на живот на планета не се откриват а се създават, не си мислим че ей така случайно и тук е дошъл ледниковия период и ей така си отишъл без намеса хахаха ...метеорит бил паднал хехехе
Искаш да кажеш, че някой свише се е погрижил и е създал условия теб да те има, барабар с парцалките? За да може да образуваш мисли по форумите? Съмнявам се.