Коментари - Учени намериха гена на безсмъртието | it.dir.bg
назад

Учени намериха гена на безсмъртието

Микроскопичният пресноводен полип на хидрата отдавна предизвиква огромeн интерес сред учените. Това създание фактически е безсмъртно и не проявява признаци за застаряване.

Обратно в новината

Коментари - Учени намериха гена на безсмъртието | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Дори и да спрат стареенето пак няма да живеем вечно. Стареенето не е единствена причина за смъртта, има и милион други предвидими и непредвидими причини - здравословни проблеми, инциденти и т.н. Същите тези учени бяха изчислили че дори и да се премахне стареенето и повечето болести продължителноста на живота няма да надхвърли 800 години - рано или късно някой пиян и надрусан кънкьор ще те блъсне с джип/самолет/совалка и пак си заминаваш.

Казваш за някакви 800г не си струва труда, а?

Колега, забравихте да споменете още един случай, при който индивидите говорят за себе си в множествено число. Освен кралските особи, това правят и бременните. Обръщам Ви внимание с оглед на изчерпателността, а що се отнася до Ха-ха - неговият случай е очевидно клиничен :)

Вечно жив в България - но тенкс

Защо не? Страната затвор. Който е лош, пращат го в България на поправителен изпит за около 10 години и си излежи присъдата, и завърне в цивилизациите, повече проблеми няма да създава.

Представяте ли си?!? Бойко завинаги!!!

По-неприятното е, че полит-простаците като теб също нямат умиране...

Защо наричаш човека "простак"?! Той се изказва саркастично...

Ключът се нарича Теломераза

...ееееее...тук са лаиц не поджвърляй непосилни неща...

А гена на глупостта кога ще го открият, че нещо много се активизирал напоследък.

Ако няма жизнен цикъл - няма да има и еволюция. Ако природата беше взела този завой - това щеше да е "планетата на хидрите"

Даже много добре!...То и Дарвин продължава да се изучава, макар и да съществуват неопровержими доказателства за противното..

Всъщност съвсем си се объркал. Напротив съществуват неопровиржими доказателства в полза на Дарвиновата теория. За някакви други измислици няма АБСОЛЮТНО никакви доказателства, а само догатки.

Хора, споко - този ген има голяма вероятност да предизвиква рак :)

слънцето не е вечно, та камо ли човека

Учените! Защо сте толкова самонадеяни и слепи, та мислите, че вашата "наука" може да даде отгвор на въпросите, които човечеството си задава непрекъснато , без да може (благодарение на вас) да намери верния отговор?! Не си ли давате с/ка, че ви използват , за да остава истината скрита и неведома за човека? Защо стареем? Ами защото такава е матрицата на Създателя (който и да е той). Така е решил, така е програмирал нещата, а вие искате да влезете в ролята на Създателя. Засега обаче това не ни се отдава...може бе защото още не е настъпило времето, или ни наказват, защото сме се оказали разочарование?!

Ти продължавай да си мислиш, че има "създатели", "матрици", "скрити истини" и т.н., даже междувременно ти предлагам да се откажеш от всички блага на науката и прогреса, като електричество, комуникации, лекарства и т.н., и да отидеш да живееш в пещера и да се радваш сам на себе си колко ТИ не си самонадеян и сляп и колко ТИ знаеш най-добре от всички как е устроен света, кога щяло да настъпи времето, кой кого наказвал и какви разочарования сме били... А през това време ние, ако нямаш нищо против, ще си живеем живота, ще си ползваме благата и ще си уважаваме учените, които ни ги създават. А, и между другото, пише се "удава". "Отдава" е друго, например "отдавам под наем".

Пожелавам ти да се възползваш от свободната си воля в пълния й размер...и ако някой ден прогледнеш да се сетиш за нашия скромен коментар (който не натрапваме на никого...)! П.П. Пожелаваме ти да се въздържаш от персонални квалификации и да слагаш в устата на хората неща, които не са казали, само защото на теб не ти харесва едно или друго нещо - постарай се да превъзмогнеш балканския ген; на нас не е през...работа с какво си съгласен или не - ние само споделихме едно виждане...

Едничката цел на всички които дърпат конците задкулисно на всички правителства е точно това - вечен живот и власт.

А твоята цел да не би да е "да дадем всичко на бедните"?

Моята е - ние, бедните, да вземем всичко! После може и да живеем вечно, няма лошо.

Нямам време за коментари-още тази вечер се подготвям за лов на хидри :)

И аз се подготвям тази вечер за един голяяяям хедър!

Финансовите министри ще са доволни - вече няма да има пенсионери. Бачкане цял живот - т.е. вечно!

Транспортните и премиера ни също - гробищата няма да растат повече, ще има повече места за паркиране, а вечно работещите ще купуват повече коли - какви магистрали ще се строят тогава...

Човешката популация има способността да се самоизтребва. Примерно чрез войни или катастрофи... Гробища ще трябват, макар че това е едно от най-тъпите възможни неща, които могат да съществуват... Труповете трябва да се изгарят и праха в кутийка. Така ако някой иска да ти се кланя да си я държи на камината, ако не иска - разпилява я където прецени и край. Какви са тия глупости с отдаване на почит, ти ако не си уважил приживе човека, много ще го стопли че ще го поливаш с вино, ще ядеш жито, ще палиш свещи, ще го затиснеш с гранитен блок с неговото име и ще му садиш цветя отгоре...

Чакай сега, ако живееш едни 500 години, нали не мислиш че ще бачкаш 30г. от тях и останалите ще те хрантутят на пенсия. Много ясно, че докато позлваш ресурс от тази земя ще трябва и да създаваш ресурс.

Екстра. Сега гадове диктатори ще са вечни.

Е сега вече е..хме майката на планетата!

Най-интересното е, че след като е...ем майката на планетата, тя ще ее майката и на нас. След като ние изчезнем, защото няма да има ресурси за хранене и съществуване, няколко хиляди години след това, планетата ще започне да се възстановява и ще остане САМО ПРИРОДА, без човеци. Така че, не мислете за планетата. Тя ще се оправи сама!

На кой му пука за скапаната шибана планета? Има толкова много планети във Вселената, пък вие сте се загрижили за тая. Тая планета е отнасяла опустошителни удари от астероиди, ледникови периоди, зверски изригвания на вулкани и кво ли още не... Живот по-важен. Затова тотална експлоатация и като свърши тук - пренасяме се при сините смърфове, избиваме ги и продължаваме.

Ти си истински землянин и доказателство че човека все пак е бозайник. Ами ако сините смърфове са по-напреднали от нас във военните технологии. Ще се хванем за палците. Що ли пък да не си пазим планетата за всеки случай, като резервен вариант, а?