Учени намериха гена на безсмъртието
Микроскопичният пресноводен полип на хидрата отдавна предизвиква огромeн интерес сред учените. Това създание фактически е безсмъртно и не проявява признаци за застаряване.
Обратно в новинатаКоментари - Учени намериха гена на безсмъртието | IT.dir.bg
Коментари
Финансовите министри ще са доволни - вече няма да има пенсионери. Бачкане цял живот - т.е. вечно!
Едничката цел на всички които дърпат конците задкулисно на всички правителства е точно това - вечен живот и власт.
Учените! Защо сте толкова самонадеяни и слепи, та мислите, че вашата "наука" може да даде отгвор на въпросите, които човечеството си задава непрекъснато , без да може (благодарение на вас) да намери верния отговор?! Не си ли давате с/ка, че ви използват , за да остава истината скрита и неведома за човека? Защо стареем? Ами защото такава е матрицата на Създателя (който и да е той). Така е решил, така е програмирал нещата, а вие искате да влезете в ролята на Създателя. Засега обаче това не ни се отдава...може бе защото още не е настъпило времето, или ни наказват, защото сме се оказали разочарование?!
Ако няма жизнен цикъл - няма да има и еволюция. Ако природата беше взела този завой - това щеше да е "планетата на хидрите"
Ти продължавай да си мислиш, че има "създатели", "матрици", "скрити истини" и т.н., даже междувременно ти предлагам да се откажеш от всички блага на науката и прогреса, като електричество, комуникации, лекарства и т.н., и да отидеш да живееш в пещера и да се радваш сам на себе си колко ТИ не си самонадеян и сляп и колко ТИ знаеш най-добре от всички как е устроен света, кога щяло да настъпи времето, кой кого наказвал и какви разочарования сме били... А през това време ние, ако нямаш нищо против, ще си живеем живота, ще си ползваме благата и ще си уважаваме учените, които ни ги създават. А, и между другото, пише се "удава". "Отдава" е друго, например "отдавам под наем".
Транспортните и премиера ни също - гробищата няма да растат повече, ще има повече места за паркиране, а вечно работещите ще купуват повече коли - какви магистрали ще се строят тогава...
Даже много добре!...То и Дарвин продължава да се изучава, макар и да съществуват неопровержими доказателства за противното..
Пожелавам ти да се възползваш от свободната си воля в пълния й размер...и ако някой ден прогледнеш да се сетиш за нашия скромен коментар (който не натрапваме на никого...)! П.П. Пожелаваме ти да се въздържаш от персонални квалификации и да слагаш в устата на хората неща, които не са казали, само защото на теб не ти харесва едно или друго нещо - постарай се да превъзмогнеш балканския ген; на нас не е през...работа с какво си съгласен или не - ние само споделихме едно виждане...
Чакай сега, ако живееш едни 500 години, нали не мислиш че ще бачкаш 30г. от тях и останалите ще те хрантутят на пенсия. Много ясно, че докато позлваш ресурс от тази земя ще трябва и да създаваш ресурс.
Пожелавам ти да се възползваш от свободната си воля в пълния й размер...и ако някой ден прогледнеш да се сетиш за нашия скромен коментар (който не натрапваме на никого...)! П.П. Пожелаваме ти да се въздържаш от персонални квалификации и да слагаш в устата на хората неща, които не са казали, само защото на теб не ти харесва едно или друго нещо - постарай се да превъзмогнеш балканския ген; на нас не е през...работа с какво си съгласен или не - ние само споделихме едно виждане... Ха сега де! Изненада! Изведнъж се оказа, че си говоря с "ние"! Сещам се за няколко причини, ако има дуги и съм ги пропуснал, моля да ме поправиш/ите. Причините (в напълно произволен ред): - обикновено само монарси и висши религиозни водачи си позволяват да се самотитуловат с "ние", опитвайки се да внушават по този начин, че говорят от името на своите поданици или паство. И тъй като силно се съмнявам тук да влизат Британската кралица и Папата или хора от техния тип, мога само да заключа, че не става въпрос за истински регал или висш сановник, просто за мания за величие. Ако е така, то тук е нужна медицинска помощ; - някаква илюзорна фиксидея "много сме, силни сме". Т.е. един човек говори в множестено число, за да не се чуства изолиран/а и самотен/на, създавайки си илюзията, че има и други като него/нея, към които принадлежи. Ако е така, то това е достойно за съжаление; - раздвоение на личноста. Ако е така, то това е достойно за съжаление, също така е нужна медицинска помощ; - наистина става въпрос за някаква група от повече от един индивид - семейство, колеги, съседи и т.н. с общи виждания, които коментират в ед.ч. и после в момента, в който получат някакъв отговор, обединяват сили и минават в мн.ч. Ако е така, то това е нечестно; (следва)
(продължение) - някой тук не изразява свое собствено мнение, а повтаря като папагал каквото е чул в псевдо-религиозната организация, към която си мисли, че принадлежи, обаче в момента, в който монологът всъщност стане диалог, не знае какво точно следва да отговори, няма доводи, аргументи, а вместо това минава в някакъва престорена смиреност и едва ли не мъченичество - ето, аз изразих моята вяра, бях охулен, обаче отговорих подобаващо и излязох моралния победител. Ако е така, то това е глупаво и смешно. С цел да опростя изказа си, ще пиша нататък в ед.ч., ако случайно наистина сте група, ще си го превърнете сами в мн.ч.: Та, в крайна сметка, независимо кой от изброените по-горе случаи е - я реши първо, ти за или против науката си? И ако си против "самонадеяните и слепи" учени, защо, аджеба, продължаваш да използваш създадения точно от тези същите учени Интернет и компютър да ръсиш "скромните си", но конфликтни коментари? Същото се отнася за "ген" - това не е ли пак дума и концепция, открита и обяснена от учени, които искали да влязат в нечия роля? С какво право я използваш, ако я отхвърляш и роптаеш срещу нея? Да не те питам какво ти е мнението за генното инженерство, абортите и клонирането... Изясни си първо тези неща, лично сам/а за себе си, и заеми подобаващата позиция, ама и морално, и физически. Или в манастир, или сред хората. И чак след това коментирай, още повече пък критикувай, работата на другите. Не може така - хем несъгласен и не харесваш, хем се възползваш.
Най-интересното е, че след като е...ем майката на планетата, тя ще ее майката и на нас. След като ние изчезнем, защото няма да има ресурси за хранене и съществуване, няколко хиляди години след това, планетата ще започне да се възстановява и ще остане САМО ПРИРОДА, без човеци. Така че, не мислете за планетата. Тя ще се оправи сама!
Всъщност съвсем си се объркал. Напротив съществуват неопровиржими доказателства в полза на Дарвиновата теория. За някакви други измислици няма АБСОЛЮТНО никакви доказателства, а само догатки.
Колега, забравихте да споменете още един случай, при който индивидите говорят за себе си в множествено число. Освен кралските особи, това правят и бременните. Обръщам Ви внимание с оглед на изчерпателността, а що се отнася до Ха-ха - неговият случай е очевидно клиничен :)
На кой му пука за скапаната шибана планета? Има толкова много планети във Вселената, пък вие сте се загрижили за тая. Тая планета е отнасяла опустошителни удари от астероиди, ледникови периоди, зверски изригвания на вулкани и кво ли още не... Живот по-важен. Затова тотална експлоатация и като свърши тук - пренасяме се при сините смърфове, избиваме ги и продължаваме.
Защо не? Страната затвор. Който е лош, пращат го в България на поправителен изпит за около 10 години и си излежи присъдата, и завърне в цивилизациите, повече проблеми няма да създава.
Човешката популация има способността да се самоизтребва. Примерно чрез войни или катастрофи... Гробища ще трябват, макар че това е едно от най-тъпите възможни неща, които могат да съществуват... Труповете трябва да се изгарят и праха в кутийка. Така ако някой иска да ти се кланя да си я държи на камината, ако не иска - разпилява я където прецени и край. Какви са тия глупости с отдаване на почит, ти ако не си уважил приживе човека, много ще го стопли че ще го поливаш с вино, ще ядеш жито, ще палиш свещи, ще го затиснеш с гранитен блок с неговото име и ще му садиш цветя отгоре...
Дори и да спрат стареенето пак няма да живеем вечно. Стареенето не е единствена причина за смъртта, има и милион други предвидими и непредвидими причини - здравословни проблеми, инциденти и т.н. Същите тези учени бяха изчислили че дори и да се премахне стареенето и повечето болести продължителноста на живота няма да надхвърли 800 години - рано или късно някой пиян и надрусан кънкьор ще те блъсне с джип/самолет/совалка и пак си заминаваш.
Ти си истински землянин и доказателство че човека все пак е бозайник. Ами ако сините смърфове са по-напреднали от нас във военните технологии. Ще се хванем за палците. Що ли пък да не си пазим планетата за всеки случай, като резервен вариант, а?