Коментари - Нови данни дават надежда за живот край Юпитер | it.dir.bg
назад

Нови данни дават надежда за живот край Юпитер

Американски учени установиха, че солена вода от голям океан под ледената покривка на юпитеровата луна Европа в момента се издига към повърхността, съобщи сайтът uswebdaily.com, цитиран от БТА.

Обратно в новината

Коментари - Нови данни дават надежда за живот край Юпитер | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Едно нещо аз не разбирам при тези учени: Защо си мислят че ако някъде има вода, то ще има и живот? Защо не вземат да сложат в една лаборатория 1000 аквариума с вода без живот, във всеки аквариум да има различни соли и химични елементи, да са на различна светлина и температура и да видим кога ще се получи жив организъм в който и да е от аквариумите? Ама нека търсят де, и да не намерят живот, може нещо друго и интересно да открият, вселената е безкрайна

Ал

Колко му е да сложат няколко аквариума, да ги изолират от околната среда и да почакат 3-4 милиарда години....

Ами въпросите са ти риторични. А отговора прост. Ако си малко по образован ще разбереш защо търсят там живот. Иначе има да се чудиш цял живот над тази мистерия.

Това, което описваш отдавна е направено! Резултатите са отрицателни, защото животът е много повече от химия! Всъщност учените нито могат да родят живот от неживи материали, нито знаят какво е живота! Затова и търсят на разни диви и далечни места, белким разберат отговора, който ще им извади очите!

Жалко, 4е никой не се е наел да разбие теорията за зародилият се живот от коацерватна капка ;-). Не смеят да си признаят за Божествената намеса или други цивилизации населили земята.

Аполо не донесоха ли лунен материал??

Не става въпрос за Луната а за луната Европа

Че Европа не е ли континент? :)))

"Ако човек иска да разбере какво има в този океан, ще е достатъчно да вземе проба от повърхността на луната." Бе колко му е бе! Ей сега ще взема черпака за супа от кухнята и ще ида да си гребна малко от океана на Европа да видим к'во има вътре!

там има ли източник на топлина, щото на студ трудно нещо ще се зароди. най-много да се привнесе от удар на комета .

Написано е черно на бяло, че има вода в течно състояние. Водата при какви температури е течна според тебе?

трудно ми е да си представя, че планетката има горещо ядро, а за друг източник не се сещам. далеч е от звездата, а нереализираната е близо, но не топли. или има много радиоактивни находища,а.

Няма топло ядро - самата Европа е изстинала много-много отдавна. Причината за отделяната топлина е огормната гравитация и близост с Юпитер. Това което става там е уникално. На земята приливните вълни, които се получават от нашата луна са в следвие на взаимодействието между двете планети. Номера е там, че както луната действа на земята, така и земята действа на луната - само че многократно по-силно, защото земята има много по-сериозна гравитация! Ако на луната имаше вода, то щяха да се получават вълни с височина стотици метри! Сега, представи си Юпитер и какво се случва на Европа! Не случайно на повърхността на Европа се регистрират гейзери с километри височина. Очевидно налягането там е високо и благодарение на триенето, което се получава (от гравитационните вълни). Проблемът е там, че според мен при тези екстремни условия е много маловероятно да има истински живот, дори и на ниво едноклетъчни :)

> Номера е там, че както луната действа на земята, така и земята действа на луната - само че многократно по-силно, защото земята има много по-сериозна гравитация! Колега, само ти прошепвам да не чуят другите: Така, както си стоя стъпал на Земята със скромните си 60+ кила, с каквато сила тя ме привлича, с абсолютно същата сила и аз я привличам.

Ще видим, надявам се. На Земята има немалко сложни форми на живот, които оцеляват в тежки условия. По-малко претенциозните примитивни освен друго и по-лесно се приспособяват.