Откриха вода в атмосферата на екзопланета
Група учени от Канада и САЩ са открили водна пара и въглероден оксид в атмосферата на екзопланета, намираща се на разстояние от 129 светлинни години от Земята.
Обратно в новинатаКоментари - Откриха вода в атмосферата на екзопланета | IT.dir.bg
Коментари
До PhD:Момче,това,че дисертациите се защитават на английски е само и единствено поради причина ,че тези хора са завладели половината свят,както и езикът им.Обаче аз съм си в България,и не защитавам дисертация.Тук освен,че се говори,се и пише на български.Така,че без твое позволение ще го наричам окис!!!А ти,марш да си защитаваш дисертацията.Или по-скоро десерта.
Щом има вода, значи има и живот. Това. Чисто и просто. Обаче повечето всезнайковци, когато чуят живот на друга планета, автоматично си представят хора (хуманоиди... хомосапиенс ...), както искайте го наречете. Живот може да е и една бактерия!
Все едно да бодна два пирона в земята, да пусна електрически ток между тях, и да чакам отдолу да се самозароди компютър...
В цялата проучена вселена, основните градивни елементи са едни и същи. Нищо чудно, че са открили подобни неща на 130 св. години.
Поздравления на учените! Поздравленията са за диагностицирането на хим.в-ва на такова разстояние. Иначе новината не е нещо особено. И водата и въглеродният оксид не са редки и могат да се срещнат на много места в Слънчевата система!
Въглероден окис! Казва се ВЪГЛЕРОДЕН ОКИС! Сигурно изглежда модерно, но е невярно и неграмотно написано! Ами добре, ще стана и аз тогава модерен, дайте да си говорим за потасиевия хлорид тогава, а? Ехте и майката на науката значи ...
Цитат от Уикипедия: "Въглеродният оксид (въглероден окис) е газ без цвят и мирис" Отдавна в училище се преподава, че по научному е "оксид", а не "окис"!
Ама ти Уикипедията май много насериозно я вземаш! Не вярвай на всичко, което е написано в Мрежата! И не забравяй родния си език, Онегавоне! Не залитай по чуждици, само за да постигнеш по-изразено нАучно звучене!
Какъв окис те гони бе, още 90те в гимназията го заварих променено, и защо не потасиев хлорид, НАУКАТА СЕ ПИШЕ И СЪЗДАВА НА АНГЛИЙСКИ, ТЕЗИС (Т.НАР. В БУЛГАРИСТАН ДИСЕРТАЦИЯ), СЕ ПИШЕ И СЕ ЗАЩИТАВА НА АНГЛИЙСКИ. Така че, колкото повече чуждици навлязат в науката, по-добре за бг учените, а най-добре навсякъде да се премине да се говори на езика на науката. Окис било, смешко, това да не БАН, РАН, ЧАН или МАН от 1963 за да се казва така.