Коментари - Откриха вода в атмосферата на екзопланета | it.dir.bg
назад

Откриха вода в атмосферата на екзопланета

Група учени от Канада и САЩ са открили водна пара и въглероден оксид в атмосферата на екзопланета, намираща се на разстояние от 129 светлинни години от Земята.

Обратно в новината

Коментари - Откриха вода в атмосферата на екзопланета | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Да бе, да! Докато не топнем пръсто у водата не вервам...

Тъпанар! (Човек, който бие тъпан)

Въглероден окис! Казва се ВЪГЛЕРОДЕН ОКИС! Сигурно изглежда модерно, но е невярно и неграмотно написано! Ами добре, ще стана и аз тогава модерен, дайте да си говорим за потасиевия хлорид тогава, а? Ехте и майката на науката значи ...

Който бие тъпан се нарича тъпанджия, а който не знае това е тъпанар. А човек без чувство за хумор се нарича темерут.

Цитат от Уикипедия: "Въглеродният оксид (въглероден окис) е газ без цвят и мирис" Отдавна в училище се преподава, че по научному е "оксид", а не "окис"!

Поздравления на учените! Поздравленията са за диагностицирането на хим.в-ва на такова разстояние. Иначе новината не е нещо особено. И водата и въглеродният оксид не са редки и могат да се срещнат на много места в Слънчевата система!

Ама ти Уикипедията май много насериозно я вземаш! Не вярвай на всичко, което е написано в Мрежата! И не забравяй родния си език, Онегавоне! Не залитай по чуждици, само за да постигнеш по-изразено нАучно звучене!

Това май са го видели от първо лице....отдавна шетаме из галактиката и вселената...

В цялата проучена вселена, основните градивни елементи са едни и същи. Нищо чудно, че са открили подобни неща на 130 св. години.

Ако ще се казва оксид, то трябва да говорим за Карбон оксид. Иначе си е една проста псевдо-научност.

вервам ти,братчет и от това ми става по-добре сега и занапред!

Щом има вода, значи има и живот. Това. Чисто и просто. Обаче повечето всезнайковци, когато чуят живот на друга планета, автоматично си представят хора (хуманоиди... хомосапиенс ...), както искайте го наречете. Живот може да е и една бактерия!

Все едно да бодна два пирона в земята, да пусна електрически ток между тях, и да чакам отдолу да се самозароди компютър...

Какъв окис те гони бе, още 90те в гимназията го заварих променено, и защо не потасиев хлорид, НАУКАТА СЕ ПИШЕ И СЪЗДАВА НА АНГЛИЙСКИ, ТЕЗИС (Т.НАР. В БУЛГАРИСТАН ДИСЕРТАЦИЯ), СЕ ПИШЕ И СЕ ЗАЩИТАВА НА АНГЛИЙСКИ. Така че, колкото повече чуждици навлязат в науката, по-добре за бг учените, а най-добре навсякъде да се премине да се говори на езика на науката. Окис било, смешко, това да не БАН, РАН, ЧАН или МАН от 1963 за да се казва така.

Що е живота?

Никой не ти е виновен, че не си ходил на училище! От много отдавна в Българската НАУКА е прието терминът да е ОКСИД, а не окис! Иначе разговорно както искайте си говорете, но не обвинявайте другите в некомпетентност!!

Дори една бактерия е много по-сложно нещо от молекулата вода. Но ти откъде пък да го знаеш.

НЯМА НАЧИН ДА НЯМА ЦИГАНИ.

Аз Българския език не съм забравил! И на Уикипедията й вярвам, доколкото не забележа в нея явни грешки, какъвто не е случаят тук! Но ти имаш да наваксваш много в областта на науката или поне на химията!

До PhD:Момче,това,че дисертациите се защитават на английски е само и единствено поради причина ,че тези хора са завладели половината свят,както и езикът им.Обаче аз съм си в България,и не защитавам дисертация.Тук освен,че се говори,се и пише на български.Така,че без твое позволение ще го наричам окис!!!А ти,марш да си защитаваш дисертацията.Или по-скоро десерта.

Наричайте си го както искате, разговорно! Факт е, че в Българската наука е приета думата "оксид", а не окис и то от много отдавна! И не това е най-важното в тази новина!