Коментари - Британци строят електроцентрала с течен въздух | IT.dir.bg
назад

Британци строят електроцентрала с течен въздух

Проектът стъпва на технология на самоукия Питър Диърман

Обратно в новината
| Редактор : Стоян Гогов

Коментари - Британци строят електроцентрала с течен въздух | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Мощността е ясна, но енергията колко е? Колко време тази централа ще може да отдава тези 50 мегавата и за колко време ще може да се зареди отново?

Регазификацията на втечнения газ ще изисква външна топлинна енергия. Може пасивно да се ползва тази от околната среда, но съоръжението ще стане твърде много обемисто и ще се обледенява. При компресирането се отделя топлина, която в тази ситуация е чиста загуба. Компресирането и декомпресирането не могат да бъдат по едно и също време. Компромисно част от топлината може да се запази в междинен флуид, което още повече оскъпява съоръжението. В по-топлите страни поне регазификацията ще е по-лесна за сметка на усложненото охлаждане на компресорите. Наглед простата идея е съпроводена с доста компромиси.

То заради тези компромиси не се реализира идеята за събиране и използване на ректалния метан.

Няма течен въздух. Има течен кислород, водород, азот и т.н. Явно е много зле положението с физиката в 6 клас.

стига бе. я пак.

Прав е човекът. Това е принципът на криогенната дестилация. Различните фракции се втечняват на различни температури. При изпаряването са в обратен ред.

когато иска да ДОБИВАШ азот. В противен случай всичко на веднъж.

- чудя се на уплътненията дето трябва да са за да не изпускат въздух особено при тези налягания. Че и температури, че ниските температури втвърдяват материалите от които по начало се правят уплътненията. И стоманата става крехка не държи на налягане. - Енергията необходима да си поддържат - 200 градуса. - проблем изниква с обледеняването - когато въздух с -200 под налягане се разшири внезапно се охлажда още повече. Близо до ума е до температури около абсолютната нула. При което не зная турбината как ще работи. И дали няма на практика да се замерват перките с камъни от кислороден и азотен лед. И къде на майната си ще отидат якостните характеристики, смазване и т.н. Да бяха избрали амоняк или фреон някакъв за газ по се връзва

Принципно, технологии съществуват, но са изумително скъпи и съществуват единствено като метод за експериментални изследвания. За въвеждане в практика не съществува вероятност да се внедрят поне 100-на години още.

до кога трябва да те бия по кукара кратуна, че да спреш да се правиш на умен и знаещ. Сп. Енерджи ревю - брой 4, 2018- Първата в света система за съхранение на енергия чрез втечнен въздух заработи край Манчестър. "В началото на юни т. г. официално беше пусната в експлоатация първата в света система за съхранение на енергия чрез втечнен въздух (СЕВВ). СЕВВ инсталацията с мощност 5 MW/15 MWh е разположена в Бъри, близо до Манчестър" За въвеждане в практика не съществува вероятност да се внедрят поне 100-на години още. За въвеждане в практика не съществува вероятност да се внедрят поне 100-на години още. За въвеждане в практика не съществува вероятност да се внедрят поне 100-на години още.

Желязото е много тежко и ще потъне. не става за кораби ДА лети? ха ха ха... невъзможно.

Ей, това се изучава ... баси, даже не помня дали не беше още в гимназиалното обучение. Някой дали си и направил сметката какви мощности са необходими да компресираш въздух до тия налягания, ама то и мощност трябва за да охладиш балоните, че иначе става проблем. И после, хайде обратния процес - да топлим балоните с въздух, че настъпва студ. Тая простотия с компресирания въздух автомобилните компании я експериментираха някъде през 70-те на миналия век. И въпреки колосалните им пари за развойна дейност просто я отказаха.

иди да им кажеш. Ти си умен и красив и ще те послушат. Абе що си мислите, че тези които РАБОТЯТ ТОВА не са учили поне 1000х повече физика от вас? Застанал форумния плъх да обяснява на лекаря как да лекува и на строителя как да бърка бетон.

Ми, нито съм красив, млад още по малко. Всъщност скромно твърдя, че съм достатъчно умен и значително по образован. Това е някаква партенка на тяхните таблоиди /жълта преса/ предназначена за консумация от тъпото население. Не само в България имаме 80%.

Нямаш идея колко си глупав и как нищо не разбираш разбирачо. Кажи сега какво работиш и какво си постигнал в науката и технологиите.

Ние и електрокари имахме от Тошово време, ма чак сега почнаха да правят и другите коли и да ги карат, та чак в студените страни дето уж батериите не издържали и ден. Ха ни обясни това. Как па не направихме една модификация на Жугули и да бием цялата западна икономика с техните дизели и бензини.

те британците, като си нямат планини да си правят компресори и да сгъстяват въздух. Ние си имаме ПАВЕЦ, която май е най-голямата на Балканите, ако се не лъжа. Да помпиш вода на високо и после да я ползваш за добив на електроенергия със сигурност е по-добре, от колкото да сгъстяваш въздух за целта. То има и лаф:въздух под налягане...

Изумителни глупости! Идеята съществува от повече от половин век, но сметките показват, че КПД на подобен проект със сегашните технологии е под 30%.

ти тази система видя ли я? поне статията прочете ли? "Изобретателят Питър Диърман твърди, че в момента системата работи с ефективност от 60-70%." Ама разбира се. Ти всеки ден правиш електроцентрали. Само по това работиш. От атомни до слънчеви. Сега да ти кажа за КПД-то нещо До растенията стига едва 1% от слънчевата светлина. Това не им пречи, когато останалите фактори са оптимални да натрупат толкова биомаса годишно, че да създават достатъчно кислород. Ама има нещо друго. Водораслите от тези 1% получават 10% щото са на метри под водата. Но водораслите произвеждат над 90% от биомасата на земята и над 80% от кислорода. И това с мизерните по твои кръчмарски изчисления 0.1% КПД (10% от 1%) - без да говорим, че и растенията дишат и 50% от биомаса и кислород си използват сами.

като кажа 1% от слънчевата светлина разбирай тази дето огрява земята и 99% е спряна от озона и атмосферата.

Тук, ако "невежествен" човек предложи такова нещо, няма да му обърнат внимание, освен ако не му откраднат идеята и се наредят съавтори академици, професори, нАучни работници от всякакъв калибър, хора не създали нищо през живота си. За това плеяда български учени и изобретатели се реализират на запад!

Това е отличен метод за взимане на пари. Хващаш един такъв проект, осигуряваш финансиране, реализираш го и го предаваш за експлоатация. Проблемите остават за тези след теб.

Ние имаме много по-добър вариант на това "изобретение", работи от 60 г. и се казва ПАВЕЦ - Чеира.

а дето няма вода?

То вода може да има, ама като няма планина, кво праим?

Браво. Пожелавам успех на проекта. Вярно - не е колкото Тесла Пауърпака (Hornsdale Power Reserve е 150MW/194MWh), но доста по-чиста.