Япония кацна на Луната, но апаратът е без достатъчно електричество
Соларните му панели не са се отворили
Обратно в новинатаКоментари - Япония кацна на Луната, но апаратът е без достатъчно електричество | IT.dir.bg
Коментари
Чета надолу неведнъж се споменават исторически извадки с грандиозни успехи ... не са грешни няма да споря и да се опитвам да отнема от постижението на предците ни, но мисля заслепени от политическите си разбирания забравяте или отказвате да възприемете цената на която тези грандиозни успехи са постигнати. . НА 03.02.1966 г. ЛУНА 9 НАПИСА ИСТОРИЯТА И СТАНА ПЪРВИЯТ АПАРАТ МЕКО КАЦНАЛ НА ЛУНАТА И ИЗПЪЛНЯВАЛ МИСИЯТА СИ ОТ ПОВЪРХНОСТТА И. Това май беше излишно да го пиша защото явно всички го знаете. Обаче знаете ли за първият опит на СССР да кацне меко на Луната? 1963 Луна Е6 №2 - Провал при излитане, грешка в навигацията. А за вторият опит? Луна Е6 №3 - Провал в ниска орбита, грешка в навигацията. А за тези следващите опити? Луна Е6 №4 (Луна 4) - Провал не успява да насочи правилно. Луна Е6 №6 - Провал, лоша работа на носителя, погрешна орбита. Луна Е6 №5 - Провал, третата степен на ракетата сработва погрешно. Луна Е6 №9 (Космос 60) - Провал, грешка в навигацията не успява да напусне орбита. Луна Е6 №8 - Провал, трета степен на ракетата не запалва. Луна 5 (Е6 №10) - Провал, дефект в жироскоп, разбива се в Луната. Луна 6 (Е6 №7) - Провал, грешна коригираща маневра, пропуска Луната. Луна 7 (Е6 №11) - Провал, разбива се в Луната. Луна 8 (Е6 №12) - Провал, губи контрол при спускане, разбива се в Луната. Луна 9 - УСПЕХ! КАЦА НА ЛУНАТА ... изтрива от от колективната памет на народите по света предходните мисии. . 11 неуспешни мисии! Луна 9 щеше да е 12тото успешно кацане, ако всички бяха успешни. Свидетелство на колосалният труд, устременост към успеха, воля да се продължава независимо от провалите ... На американците същото им се отдаде не по-леко. Техните неуспехи също са горе долу пак толкова! Какво си мислите? Американчетата казаха "хора на луната", вдругиден хоп хора на луната ... десетки успешни и неуспешни мисии има между "казаха" и "хоп хора на луната" ... ТОВА БЯХА ХОРАТА НА 60-ТЕ! Хора с воля, хора с амбиции. Помислете си какво им е било на тези инженери в СССР да обяснят на политкомисарите защо за 11 път не успяват, като американците може всеки момент да успеят! Какви нерви ти трябва да работиш като знаеш, че още един неуспех може да те прати на пожизнена ваканция в Сибир. . Днес кацнала една сонда на криво ... днешните инженери са гола вода за нищо не стават! 11 мисии за съветските инженери 60те ако сондата беше стигнала до луната и кацнала на криво щеше да е исторически успех първи по рода си! . Имайте търпение! Имайте волята да продължавате напред! Така се постигат резултати!
Попитахме сто AI-та: - Колко тъп трябва да си, и да хвърлиш милиони, без да проучиш целия досегашен опит и да разбереш че най-трудната част е кацането. Във всички филми (особено документални) КУЛМИНАЦИЯТА е кацането. Но, да! в днешно време акцента е МАРКЕТИНГА - "Бяхме там... за малко... но за много... защото можем да си го позволим!!!". Сега ще изтеглим от "пазара" хиляди сателити Туйота, поради фабричен дефект на AI-то: казва истината!!! (което е недопустимо, эащото нажежава "масите")
Да поръчат 14 кила ток на ГлоФо, те доставят всичко навсякъде и по всяко време. Гелето с ГолФо, от люлин1 (перничанин) да им го достави, че е по бърз и по кУрав. След това да се похвалят че вече прилагат и изкуствен интелект.... поради липса на естествен такъв... (Геле, нищо лично.... просто тренда сега е такъв... а кои сме ние че да не го следваме)
Ако оставим на страна конспирациите, излиза че днешните инженери са бледа сянка на онези от преди 60г
ако оставим конспирацията на страна, излиза че днес искаме от днешните инженери да направят от първия път с десет пъти по-малко пари, това което инженерите от 60те постигаха след десетки неуспехи при десет пъти по висока цена на всеки опит. отвори малко някоя книжка по история на космическите програми 60те 70те ... преброй колко мисии предхождат първото кацане на американската и съветската лунни програми.
То и гюле да бяха пратили, ефекта щеше да е същия. Освен ако не пратят сега човек да отвори соларните панели.
1959: Първи човешки апарат достигнал до повърхостта на Луната, Luna 2 1959: Първи снимки на обратната страна на Луната, Luna 3 1966: Първи космически апарат кацнал гладко на Луната и предал данни от там, Luna 9 1966: Първи апарат в орбита около Луната, Luna 10 1970: Първи автоматично събрани проби от чуждо космическо тяло доставени до Земята, Luna 16 1970: Първо роботизирано сухопътно космическо превозно средство, Lunokhod 1 на Луната.
И оттогава нищо. Даже и масквича е китайски.
За последните няколко дни често копи/пействаш тези редове, разбирам че го правиш с неприкрита гордост, но всеки път като ги видя се насълзявам от тъга поради факта, че наследника на този колос на научната мисъл който беше СССР днес избира да насочи амбициите си към чужди земи тук на земята вместо към ничият космос изпълнен с безкрайни възможности. Какво ли можеше да постигне човечеството ако Руската Федерация беше предпочела космоса пред калната Украйна? Никога няма да знаем!
Последните две твърдения са лъжа. Пробите не са събрани автоматично, а взимането им е управлявано директно от Земята. Луноходите не са първото роботизирано средство на Луната, а са пак управлявани директно от Земята за всеки изминат метър. Преди това американците качват ровър на Луната, който също можел и се управлявал "роботизирано" от Земята.
Браво, и частичния успех не е лесен! Не гледайте, че руснаците бяха пурви и го направиха преди близо 60 години.
Кацнала, кацнала, колко да е кацнала! Лежи на едната си страна и неможе да разгъне слънчевите си панели! Малко и идва тока и само уокмена на Сони работи! То не е всеки да каца където си иска.
кацнаха хора а сега не. Никой не каца никъде
Нормално: соларните панели се произвежда в Китай. По-евтинко е, а резултатите не си струват парите. Някой учуден да има дрогаре?
Япония изстреля модул до Луната, ще кацне след 6 месеца. 6 месеца дами и господа. А я да видим научната справка. Какви скорости достигат ракетите и сателитите? Ракети: Средна скорост от 11047,9 км/ч, за да се отървете от гравитационното привличане на Земята, Каква е скоростта на ракета до Луната? Аполо 11 излетя на 16 юли в 9:32 сутринта. Пътуването продължи 4 дни, със скорост 38,6 X км/ч Всичката информация за Космоса е лъжа и измама.
Тея японци не могат да си оправят ПАВЕЦа дето са ни го направили, на Луната тръгнали да кацат.
Японците - ако не греша - не бяха ли приастероидирали свой апарат, взели проба от астероида и върнали пробата в Япония? А сега - проблеми? Хм ...
Странно, на последък само индийците и китайците успяха. Бившите суперсили Русия и САЩ ... хайде, последните ще кацат уж след две години, но руснаците се издъниха. И Израел също!
Само индийците искаш да кажеш. Китайският луноход не работеше, вследствие на "тежките условия на средата". А на Марс само американците и индийците са успявали
Развитието, знанието, науката можело и да деградират значи. Да вървят и надолу. И не живеем в най-доброто време от всички времена за всичко , а! Както обичат да се цепят някои самодоволни дебили. Наши предци са можели да правят доста от нещата по-добре от нас, а ние днешните сме по-бездарни и по-некадърни от тях. След като се осъзнае тази истина, трябва да се отговори на по-трудния въпрос. Защо сме по-некадърни от предците си от преди 50 години в голяма част от космическите технологии, при това на фона на общо много по-големите днес технологични възможности.
Пичове, сериозно ли има наивници, които вярват на тези глупости? Никой нъкъде не е кацнал, сабудете се, не гледайте и не слушайте мейнстрийм медии, промиват ви мозъчетата!
Последното което се носи че : от НАСА в слдващитите няколко дни ще изпращат екип ел.техници предмно от Африка с най последната сувалка модел 2024 турбоинжекция+ да оправят Японския проблем
Прекатури се модула при кацането. Антени ,панели, всичко е начупено. Толкоз. Следва втори опит. Ай поздрави с Рамщайн и хита АМЕРИКА!
До неотдавна се семмех на конспиративните теории за кацането на луната на американски космонавти. Сега петдесет + години по-късно със супер технологии не могат да се доберат до този сателит с успех напреднали нации. Как са прилунявали и как са излитали от луната американците?
Егати ужаса да няма ток?! това техника за милиони в канала затова че няама ток. А какво ства с дигиталните пари като спрат тока?
Ако нещо пантите на панелите са заяли - трябваше да имат в апарата флакон с WD40. Впръсква в пантите и оправя всичко.
Никой не е излизал от ниска земна орбита. всичко деуго е мижи да те лажем. Цирк за природонаселението и усвояване на средства. Умнокрасивите въздишат и се радват на картинки, както едно време туземците са се радвали на дрънкулки.
Е, ако беше руски кораб щеше прелети всички орбити, а? :) Ама американците, японците, китайците не могат хахахахах
При кацането си на Луната, астронавтите инсталираха алуминиев отражател. Оттогава всеки ден се извършва измерване на разстоянието до Луната. За Домашное задание, сука блядь: Приближава ли се, отдалечава или Лунатъ стои на неизменна орбита от Земята, мать твою?
Мурзилка, написах ти, че са стакълца и дрънкулки за туземците и ме изтриха, ама ти разбра какво казвам де.
Знаеш ли колко е средното разстояние от Земята до Луната?! Около 380 хиляди км! При това разстояние дори да насочиш към Луната лазерен лъч, докато стигне до там, диаметърът му ще бъде поне километър! Дори и да има на повърхността на Луната 2-3 огледала с площ 1 квадратен метър всяко, то тяхната отразяваща площ е нищожна в сравнение с милионите квадратни метри лунна повърхност, върху които ще попадне изпратеният от Земята лъч! Дори ако лунната повърхност отразява сигнала съвсем слабо (примерно 1%), а огледалата 100%, лесно може да се изчисли, че приносът на огледалата (ако ги има!) към отразеният от Луната сигнал ще е по малък от една хилядна от сигнала, отразен от луннната повърхност! Т.е. отразеният от Луната сигнал на практика не зависи от това дали там има поставени някакви огледала или не, просто защото отражателната повърхност на тези огледала е твърде малка! За да има ефект от подобно огледало (или огледала) на Луната, диаметърът му трябва да бъде от порядъка на километър, а каквото и да мислиш за астронавтите от Аполо, е невъзможно те да са дотавили и поставили на Луната огледало с такива размери!
повечето апарати се разбиват и по случайност някой каца, няма ли човечеството да разбере че Космосът е голяма лъжица.
Циганите от Индия поне ни забавляваха с ня'кво видео стил Правец 16 със цветен монитор, ВКП... Еееех в какви времена живеем ... стремежът да кацнем на луната е по-голям от 1960г. но сме толкова подготвени колкото и героите на Жул Верн преди 150 г.
Чебурашке, а от американските марсоходи които от години кацат и се разхождат на Марс - там на правец 16 ли са видеата да те вебат ватниците миризливи
Ами нормално...използва се все същата технолгия от 60-те години...просто сега компютрите са по-малки и по-мощни...но двигатели ракети все съшите от 60-те...за 60г. никакъв напредък в начина на излизане в космоса...ни нови технологии ни нови двигатели ни нов начин за придвижване... маже и лъжи за да гепаш някой друг милион от данъкоплатците...същата работа и намъскито...маже лажи щял да ходи на Марс с бидон...
Ех Стенли Кубрик какви кадри записа в студиата за кацанаето. Рамщайн имат хубава песен по въпроса "Amerika"
Абе те преди 60 години хора приземиха там, после излетяха обратно оттам и се върнаха на Земята. А Япония не могат един апарат да пратят там.
Я сега пак да ни обяснят, как преди 50 години човек е кацнал, пък и е снимал, предавал .... сега на японците им трябват 2 седмици да разберат, точно какво е станало.... с всичката технология която имаме...., явно в това отношение вървим на зад не напред...
Автоматична лунна станция е с диаметър 58 см и тегло от 100 кг. Станцията се състои от херметизиран контейнер под налягане 1,2 атм. В него има радиокомуникационната система, контролната система, батерия, система за регулиране на топлината, научни инструменти, камера. Заснемането на повърхността се осъществява с помощта на система от огледала, насочващи светлината към камерата във вътрешността на апарата. Четирите капаци, подобни на листенца са антена, която се отваря автоматично след мекото кацане. Те са монтирани на горното полукълбо на лунната станция. Има и два надуваеми балони-амортисьори, които от всички страни обхващат лунна станция, за да се омекоти кацането на Луната. ПРОГРАМАТА "ЛУНА" Луна 9 е част от програмата Е-6, която включва повече от четиридесет роботизирани мисии стартирани между 1959 г. и 1976 г. от Съветския съюз за изучаване на Луната
На 3 февруари 1966 г. "Луна 9" става първият апарат, направил меко кацане на повърхността на друго небесно тяло, естествения спътник на Земята. Тази "автоматична лунна станция" действа активно на повърхността на Луната общо 75 часа и изпраща първите панорамни снимки от там. Апаратът, изстрелян от СССР, се приземи в областта "Морето на бурите" (Oceanus Procellarum) на запад от кратерите Райнер и Мариус ( 7.08 N, 64.37 W). Снимките, които направи модулът, дадоха възможност на хората за първи път да наблюдават лунен пейзаж отблизо, на изображенията могат да се видят детайли от лунната повърхност с размер 1-2 мм. Спускаемият модул с тегло 99 кг е изведен в орбита с помощта на ракетата носител "Мълния", изстреляна на 31 януари 1966 г. от космодрума Байконур (Казахстан). Основната цел на мисията Луна 9 е да се получи информация за характеристиките на лунната почва - структура, плътност, механичните свойства - якост на натиск и други.
Къде са плоскоземците да обяснят че човека не е кацал на луната и че американците снимали в студио? пхахаххахах