Коментари - Индийската сонда вече е в лунна орбита | IT.dir.bg
назад

Индийската сонда вече е в лунна орбита

Космическият апарат "Чандраян-2" включва орбитален модул, спускаем модул и луноход

Обратно в новината
| Редактор : Стоян Гогов

Коментари - Индийската сонда вече е в лунна орбита | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

И сега започва заснемане, филмиране и документиране на следите оставени от Аполо11, 12 и тн включително и от чепика на Армстронг... Горките янки?!

Съсипаха я тая Луна от разходки.. Малко им е на Земята.. всичко. И три луни да бяха пак нямаше да задоволят таз лакомия

Дори и мургавелите изпревариха алкохолиците в космоса. Алкашите ватенки - бяха държава космическа, но благодарение на некадърния гном путьо - станаха държава комична. Ватният батутен космос е като "тука има , тука нема" - никога не се знае дали боклука ще излети. Повечето ватни ракети и кораби стигат най-далеч до дъното на Тихия океан. Индия изместиха руснаците от третото място. Сега и ако Украйна измести ватенките и ги изпрати на пето място, е по-добре тъпите ватни орки да се изпозастрелят Сега вече подредбата е следната: 1. Америка. 2. Китай, 3. Индия 4. ватенките

Браво на индийците -доказаха ,че са КОСМИЧЕСКА нация !

Значи сега ни трябват 30 дена за едната посока, а тогава са ходили и са се връщали за 8. Ей разтегливо нещо е туй времето бе.

ПЕНЧО бе -чети........До луната са около 400 000 км. Ако ракетата лети с около 8 км/сек. КОЛКО ли време ще пътува това разстояние? ЖОКЕР: според формулата ВРЕМЕТО = ПЪТЯ : СКОРОСТТА.....лесно ,ама Пенчо не ще да чете, или е ЧУКЧА -писател, а не читател....

Само дето до Луната не се ходи както си го представяте и двамата. Качваш се на ракета тя лети с 8км/сек. и пътуваш в права линия като София-Варна за N-часа. До Луната и всички небесни тела се пътува по епилептични траектории и се използва Земното гравитация за ускоряване и качване на по висока орбита. По теорията на Айнщайн Земята и нейната гравитация огъват пространство около нея и космическия апарат прави последователни обиколки край Земята и така набира скорост и от там височина и се изкачва на по висока орбита и леко изтеглена и си приближава към Луната. Отново се връща към Земята и обратно засилва и кача по висока орбита и след n-брой врътки влиза в гравитацията на Луната и изкривеното край нея пространство и започва врътки там който са низходящи и така каца.

Е те сега ни изтрепаха извън земните имаме забрана за стъпване или изпращане на каквито и да е апарати на луната до 2020 г.