Коментари - "Инджинюъти" полетя за осемнадесети път на Марс | it.dir.bg
назад

"Инджинюъти" полетя за осемнадесети път на Марс

Мини-хеликоптерът изследва места, които трудно могат да бъдат достигнати с колесни роувъри

Обратно в новината

Коментари - "Инджинюъти" полетя за осемнадесети път на Марс | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Брей, инджектопляктора още мърдал?

Има си хас да не проврякаш няколко пъти и под тая новина, закъде без твоето кудкудякане. Ненаврякал се щатен врякалник не се наврещя ей.

"теглото на апарата ще бъде приблизително 30 килограма.", " малкият летателен апарат с тегло 1,8 килограма" -- Масата се мери в килограми, теглото -- в нютони. И на Земята, и на Марс апаратите имат еднаква маса, но различни тегла.

В случая ти съобщават теглото им на Земята, а не на Марс. А това е за да добият хората представа.

То е ясно какво е искал да каже авторът, но не е ясно дали го е казал така поради незнание или е искал текстът да е достъпен за по-широката публика за сметка на по-дълбоката.

Чудно ми е как оцелява техниката особено хората след като преминат пояса на Ван Алън?

Ами чети, в коментарите на Дир-а няма да научиш.

Se taia

Купи си един пояс, погледни внимателно формата му и след това ако не можеш да отговориш на въпроса как може да се заобиколи, тръгвайки от центъра, се върни в първи клас, но при бавно развиващите се, щото явно IQто ти е отрицателно.

Преди да стигнеш до космически разсъждения каквито се напъваш да изврякаш, че имаш се ограмоти до изначална техническа грамотност, т.е. върни се в училище и тоя път внимавай. Ако го постигнеш може и да го докараш до нещо от ненаврякали се щатен врякалник, като какъвто ти се налага да се прехранваш сега.

Ами както минават през поясите на Сатурн. Никак ! Просто ги заобикалят.

Не оцеляват, почти всички астонавти ходили до луната развиха рак.

Пълни глупости!

Може и да са развили. Все пак вероятността на 90=100 годишна възраст да развиеш рак нараства експоненциално, но това няма нищо общо с полетите до Луната.

Поясаите на Ван Алън могат да бъдат избегнати, чрез ибор на определена траектория на полета. Също така те не са с постоянна "дебелина" и зависят от слънчевата активност. Хората отдавна знаят, как да ги избегнат - има специални сонди изстреляни, за да ги следят.

Чак да ги избягнат не могат, но могат да минат през тесните части на поясите за сравнително кратко време. Реално дори не е проблем да минат през дебелите части на тези пояси, доколкото в тях има осносвно заредени частици, от които защитата представлява тънко и леко фолио създаващо нещо като Фарадеев кафез за тези вътре. Другата радиация от неутрони и гама лъчи не се различава от тази на МКС. Всъщност за да се гътнеш в "смъртоноснатите пояси" на Ван Алън трябва да престоиш в тях около месец без защита. Същото става и в открития космос в междупланетното пространство за около над 1 година.

Въздух се нарича атмосферата на Земята, на Марс има само АТМОСФЕРА - за сведение на непросветените редакторчета!

Ние руснаците това го правихме още 1961ва

и там няма живот мамка му

За избягалите от тази лудница тука - там ще бъде направо Рай! Поне цигани, политици, негра и друга подобна измет няма да има..

може ли там дам да пратим циганите и негрите,все пак ще имат безплатен солариум,да не си абим газта за камери

Барабар с тях да пратим и всичкие комъндета.