Коментари - Кои са най-големите недостатъци на автомат "Калашников" | it.dir.bg
назад

Кои са най-големите недостатъци на автомат "Калашников"

Въпреки своята масовост, АК-47 има съществени недостатъци

Обратно в новината
| Редактор : Стоян Гогов

Коментари - Кои са най-големите недостатъци на автомат "Калашников" | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

аре стига с този калашников бе мама ти скапана тролска. уволнете го това идиотче бе. не става за журналист.

Най-големия недостатък на калашника е, че не се произвежда от САЩ и не могат да ни го продават по 2000$ парчето. О да и много "рита".

Защо не бъдем честни и не наречем така наречения"Калашник" с истинското му име "Шмайзер". И децата вече знаят кои е истинският му конструктор.

Плюсове - евтин и лесна поддръжка. Минуси - неточен, затормозяващ при стрелба с непрестанни корекции и трудно се добавят приспособления. Има ли още някой, който се чуди, защо калашника е популярен в третият свят и не особено в първият, и вторият?

е 100% копие на немската STG 44! Дори и лостовете за превключване на режима на стрелба не са ги променили.

че сравнението на АК-47 със съвременните версии на натовското оръжие е малко пресилено Калашника е проектиран за едно и за да се ползва от едни хора НК 416 (например) от съвсем други хора. Не че е лошо оръжие (прегледайте в мрежата мнението на американците за нашия Арсенал) но сега сме 21 век. Капацитета на щурмгевер 44 според мен руснаците са го развили до края А по-натам?

изчетох статията с интерес, защо то минусите винаги са по - важни от плюсовете, Обаче като стигнах до фрагмента, че "лекият патрон на М16 излита " и разбрах колко е компетентен автора, а да не изпадаме в подробности, че с АК е за близък бой , а не за обстрели от 600- 700 м. т.е. концепциите на двете оръжия е различен, за това все едно сравняваме мортрира с гаубица .. безсмислено

няма нищо общо между АК и MP41

Ако имат право на избор в десет от десет случая ще изберат американското. Нали? До колкото си спомням във Виетнам точно това ставаше Виетнамците масово хвърляха техните калашници, и вземаха трофейните М16 . Или чакай. Май беше обратното. Американските командоси захвърляха техните М16 защото може да са добри на стрелбището, но в джунглата засичат, и масово използваха Калашников. Стига да успеят да се докопат до някоя бройка разбира се.

Не е точно така, може и да си приличат с АК47, но механизмите им са различни.

Най-големият недостатък на АК-47 е, че няма недостатъци. Само да напомня, че там, където американските солдати имаха възможност, например във Виетнам, те предпочитаха за се бият с Калашник в ръка, а не с американски оръжия.

Това се оказа фейк нюз

ако Калшников нещо е копирал, то това е правоходовия затвор на Манлихер от 1890 - та, ама Шмесйсер какво е копирал, един Господ знае!!!!, може да почнеш от пълнителя на StG 44 който го е заимствал от ППС -Судаев

стрелбите бяха на 50-100 до 400м. (не съм бил кашик)

Пак се сравняват круши с ябълки... Все едно да кажеш че порше 911 е лоша кола, защото в разорана нива ще затъне ... Калашника е проектиран за автоматична стрелба на разтояния до 300-400 м, защото това е била концепцията на съветската армия, за водене на бой. От друга страна м16 е проектиран за бой на по-големи разтояния (концепцията по това време на американците), където високата точност а не скорострелноста е важна. За това м16 е силно неподходящ за виетнамската война, защото там престрелките в джунглата са на близко разтояние (под 200м) и много по-важно е енергията на куршума и скоротрелноста, където калашника е с голямо предимство...

АК е добър в рамките на мотопехотен взвод да осигурява плътност на огъня по цели до 400 метра в продължение на 15 минути. След това трябва да се търси друг начин за продължаване на боя. В по-малки формирования и на други дистанции конкурентите го побеждават.

Основният недостатък е, че за "Калашников" пишат хора, които са го виждали само на картинка. А недостатъка на тази уж аналитична статия е, че сравнява оръжие образец 47 година с оръжия от 21 век (AR-15 e разработен през 1959 г., но описваните екстри са за новите модели, модела на Н&К e от 90-те години). Ама като няма други новини трябва да се измисли нещо, за да може фили и фоби да се поплюят наволя.

Защо не пишете, че актуалното оръжие на бундесвера, между другото наследник на вермахта, G-36, след як скандал, и за корупция, ще бъде снет от въоръжение, защото не става за нищо!

Произвежда се и в Щатите. Продават го на колекционери.

Всъщност Калашников нищо не е копирал. АК 47 е създаден от Хюго Шмайзер, по това време военопленник на съветите. Калашников е НАЗНАЧЕН за създател - една обичайна комунистическа практика. След АК 47 въпросния другар не е измислил НИЩО - все пак е бил с 4 класа образование - можел е да чете и пише.

По това време лично аз бях във Виетнам, и това го видях с очите си. Американците предпочитаха АК-47, и това се толерираше от техните офицери.

или на руски трол!

така е, надежността на едно оръжие най-важното. ако погледнем Мосинката, дрънчи то всякъде големи луфтове и отстояния, докато маузера е абсолютно плътен, влизаш в бойни действия малко прах, кал, вода, сажди пуки майни и маузера спира, мосина продължава не го харесвам мосина- грозен ми е

В началото на войната Германия разработва нов патрон 7,92 мм. В последствие Хуго Шмайсер създава за него опитен образец на ново оръжие Mkb-42 (Maschinenkarabiner). Следват изпитания на Източния фронт през 1942 година, модификации и в началото на 1943 година оръжието в малка серия като МР-43 (Maschinenpistole) е пуснато в серийно производство с около 1200 бройки на месец. Обяснението за това малко количество е, че германското ръководство и лично Хитлер са били против масовото превъоръжаване на армията по време на интензивните бойни действия. По тази причина, първоначално новото оръжие е доставено на танковите части и елитните подразделения от Waffen SS. Едва през 1944 година усъвършенстваният вариант на системата Шмайсер е пуснат в масово производство под име StG-44 Sturmgewehr(щурмова винтовка). Съветските специални служби се добират до първите образци на Mkb-42 още в края на 1942 година, но интензивните опити за клониране немското изобретение започват на 15 юли 1943 година. На тази дата пред техническия съвет на Народния комисариат по въоръженията , в който участват и специалисти конструктори, е бил демонстриран трофеен МР-43 и патрона за него. Заседанието завършва с решение за създаването в най-кратки срокове на подобно съветско оръжие. През октомври 1946 година в къщата на Хуго Шмайсер в Зул нахлуват офицери от НКВД и заповядват на 62 годишния инженер да се подготви за заминаване заедно с болшинството от сътрудниците си във фирмата. Разрешава им се да вземат със себе си семействата и каквото пожелаят от имуществото си. Съпругата на Шмайсер отказва да го последва и остава в Германия. Докато техническият персонал се готви за заминаване към СССР, в завода се демонтират и прилежно опаковат оръжейните производствените линии. Оборудването и строго охраняваните немски специалисти пристигат в Ижевск на 24 октомври 1946 година. Към тях се присъединяват и други известни немски конструктори – Карл Барнитцке, Оскар Шинк, Оскар Бетцолд, Отто Дич и Ханс-Йоахим Дич. Някъде пак в този период, на Урал е заточен и Вернер Грюнер(Werner Gruner) ведущ немски оръжеен специалист в щампите и заварките, съавтор на известната картечница MG-42. Вернер променя технологията за изработване на ствола на АК, като заменя фрезовата технология от парче метал с щампова

До колкото знам това е цивилна версия (без автоматична стрелба).

След установяването на германците в СССР, работата потръгва бързо. През 1948 година се извършват първите изпитания на АК и те са много успешни. Тук е мястото да уточним, че в този период съкращението АК няма нищо общо със сержант Калашников и не означава “автомат Калашников”, а “автоматический карабин”. Точно в този момент, след първите успешни изпитания, се появява за първи път и Михаил Калашников. От този момент започва и пропагандното изграждане на легендата за простия неграмотен работник изобретил супер оръжието АК-47. Калашников, който тогава е само на 27 години, пристига на работа в конструкторското бюро на „Ижмаш” през месец декември 1948 година, където в същото бюро от вече две години се труди и екипът на Хуго Шмайсер. Интересно е, че този факт е напълно премълчан в автобиографията на Калашников.

В казарма не сьм бил, но си спомям един час по военно обучение преди около 35 години. Научихме се да го разглобяваме и сглобяваме за около 15 минути... толкова беше просто. След един час стрелба, всеки ше си намери стила. Следователно, ако София беше нападната можехме вече да сме в окопите, на прозорците, ... И струва 200, 300 долара. Много ясно е че всеки иска СКАР, ама не всеки може да си го позволи... а пьк и няма време и пари

пропускаш, че Уго Шмейсер е съден и осъден за плагиатство , нарушаване на патенти и т.н. обаче от МП 28 до StG 44, концепцията му за затвореа е една и съща, и изведнъж при АК се променя. апропо първият прототип е АК 46, койно те е приет и тогава се отива на АК 47

какво общо има с качествата на калашника?

Гледай напр. американския филм "Войните на Пентагона" и може да си промениш мнението!

изстине зимата сваля кожа …, като всеки друг автомат ;)

В Ижевск се пуска производството на АК 47. Но АК47 е създаден в Ковров, където Калашников работи под ръководството на Василий Дегтярьов, с чиято помощ е създаден АК.И всъщност АК тряабва да означава Автомат Ковроский, защото АК 47 половината и повече е взаимстван от автомата на Булкин и в създаването му участва цялото КБ.

пак във Виетнам в джунглите американците преоткриват помпите за военно използване

Yann

Само да питам автора на статията дали е бил в казармата и дали е стрелял някога с някакво оръжие? Има ли си представа колко са 600-700 метра, че да си помислиш даже за Калашников??? На такава дистанция без оптика е невъзможно да се стреля. При такива дистанции се избират снайпери. Кой ще ти стреля на 600м. с обикновен автомат, без значение дали ще е М16 или АК? Та ти не може даже само да видиш целта. За сравнение - пистата около едно футболно игрище е дълга 400м. Разстоянието от запалянковците зад едната врата, до запалянковците от другата е около 100-150м. - зависи от стадиона. Представете си това разстояние 4 пъти и ще добите бегла представа за какво говоря.

"Юджийн Стоунър (американски конструктор и създател на М16) удължава ствола на винтовката си, за да поразява по-точно цели на далечни разстояние. Също така избира съвсем друг патрон (5,56 мм при М16 срещу 7,62 при АК-47) от по-малък калибър за подобряване на точността на винтовката. По аналогична схема тръгват и руснаците, но вече през 1970-те години при своя АК-74", обясни пред Russia Beyond професорът от Военната академия Вадим Козюлин." А че това става 20 години по-късно никой не споменава... Общо взето статията е изключително повърхностно написана, очевидно от някого без познания в областта. За надежността на АК също не се споменава нищо - а тя е далеч по-висока от тази на AR системата. Сравняват се две различни на възраст и по калибър системи....все едно да кажа, че френските топове на Наполеон отстъпват по стрелкови качества на американските 155мм гаубици....ами да, ама за времето си са били най-доброто. Абе Дираджийска статия, те ролкова могат горките...

Като изтреляш един пълнител на автоматичен,цефта се нагрява,почва да плюе брутално и нищо не можеш да уцелиш.Като използваш тресиращи патрони и виждаш за какво става въпрос.

Рекламираните тук са за първокласници. 1988 във ВС на БА влезна AK 5.45 на въоражение. Оръжието е с далекобойност 1200м и без откат, с патрони с променящ се център на тежеста. Боравилите с това оръжие доста ще се смеят на рекламката тук, защото войниците не прощаваха на мишени на 800м на полигона.

Калашника за това е проектиран и за това е правен - за да се използва от много хора без особено високо IQ Снижаваш разходи за производство (точните оръжия са скъпи) снижаваш разходи за обучение (както ти сам си писал) но има едно голямо НО Тези предимства на оръжието колко струват в една професионална армия която има бюджет да закупи скъпи и точни оръжия и да обучи войниците си да ги поддържат Затова като ровиш в интернет обикновено ще видиш снимка на арабин или чернилка с калашник Много рядко с HK Scar или AUG

Основната разлика между М16 и АК е в стегнатостта на сглобките. М16 с по-стегнати сгобки е по точен, но е пълен таралясник, като го нацапаш и заклинва за винаги, АК е с доста големи хлабини поради щанцовото производство - евти надежден, непретенциозен и конвеерен. При армиите друго не е необходимо.

на 800м. не можеш да видиш пехотна мишена бе. Да не сте стреляли по танкови мишени с АК-74?

е че го има и то в големи количества в ръцете на "неправилните" хора.

Yann

Ало запасняка, я по-полеко с метражите.. че ще паднеш от леглото и ще се събудиш. Какви 800м. бе??? Ти можеш ли от Тримонциум да видиш някой на Античния стадион Филипопол, а? Щото по въздуха това са 750м. И ти си един запасняк, ама хайде.....

и това е в ИТ ? Абе какво значи ИТ знаете ли ? Какви информационни технологии е калашников бе !?

Платена търговска статия.

Написал си абсолютно некомпетентен и лаишки коментар в стил ЕЖК. Когато даваш подобни аматьорски мнения, поне започвай с израза "четох някъде...", а не с псевдопрофесионаен апломб, едва ли не

Кои ? HK G36 ли?

Сравнете я с първите снимки на калашника и ще видите 100% съвпадение!

100% съвпадение няма! Има общи черти. Нещо подобно на еднакви и подобни триъгълници! Самият Калашник е казавал, че се вдъхновил от немския автомат. Но експертите са единодушни, че Ак-47 има не малко на брой подобрения.

Четох по-долу коментари, в които се описва, как във Виетнам американски войници захвърляли М-16 и предпочитали АК. Някои чели, други чули, но никои не разбрали за какво става дума. А работата стои по съвсем елементарен начин. Да, американците са ползвали АК във Виетнам, но по доста тривиална причина - за маскировка! Звукът от стрелбата на АК е много характерен и не може да се сбърка с нищо друго. Именно поради тази причини специалните патрули от командоси на САЩ са използвали АК. И това е ставало със специални разрешения и точно определяне на районите, в които оперират патрули, въоръжени с АК. Разбираемо е защо, нали? Освен това, по време на бой в джунглата, едва ли американски войник ще рискува да грабне калашник и да стреля, без да споменаваме факта, че е подсъдно да захвърлиш щатното си оръжие! Не споменавам и за проблема с боеприпаси за АК, защото едва ли някой си мисли, че сандъчетата с патрони се търкаляли безстопанствени из виетнамските джунгли. Толкова по въпроса за много харесваните калашници от американците и захвърлянето на карабините М16. С една дума - фейк с щемпел "Сделано в СССР".