Стив Балмър напуска Microsoft до 12 месеца
Microsoft заяви в петък, че главният изпълнителен директор Стив Балмър ще напусне компанията в рамките на 12 месеца, след като софтуерният гигант избере негов наследник. Новината изстреля акциите на Microsoft с почти 9% нагоре.
Обратно в новинатаКоментари - Стив Балмър напуска Microsoft до 12 месеца | IT.dir.bg
Коментари
Балмър напуска поста и акциите на Microsoft моментално скачат с 9%. Какво повече да говорим за управлението на тоя дебил?
имам предложение към Microsoft тука имаме един много ценен кадър "Камата" на всяка манджа миродия защо да не стане и на вас директор :)
И аз съм с две ръце ЗА. Най-после ще има качествен човек да ги закопае окончателно. И без това М$ са безполезни, нямат вкус, стил и никакво бъдеще. А и ще се прочуем като нация. Балмър си е палячо и доста се потруди човечеца, но не можа да им срине фирмата. Ники, ю кен до ит!!
Интересни коментари - вие не сте достигнали и 1/1000000 от неговите постижения, а кометирате :-) Смешковци :-)
Филтрираха ми линка, но напиши в ytoutube "stive balmore idiot" и изгледай материалите :)
Пише се Steve Ballmer! ПП: Не бих уважил мнението на човек, който не може да изпише дори името на този когото иска да осмее.
Моля всички "мислещи за доброто" на Майкрософт, вместо да ръсят акъл в коментарите, да вземат па да се явят на лаф моабет с въпросната комисия.. току виж Стиви си тръгне по-бързо и акциите да скочат още два пъти по 9% като стане ясно какъв директор (коментатор) са избрали да им дава посока в живота..
Поздравления към колегите Алекс1 и frd -- всеки по свой индивидуален начин е сбъркал думата "меродия". А относно мистър Дивелопърс-дивелопърс-дивелопърс, не съм сигурн дали подмяната му ще доведе до положителна или отрицателна промяна. Зависи новият какъв ще е. Дали ще подскача или не, няма значение, стига да си разбира работата и да има нюх към добре премерени рискове.
Струва ми се, че кокаина му дойде много на този.... май наистина му е време за пенсия (и лечение).
Дали си ламер а? Тоя шут има "постижения"? Ти сериозно ли?Бил Гейтс има огромно постижение, че прави бизнес от боклуците на M$.Всички останали в тая фирма са безполезни паразити.
И как една смяна на ръководител, преди дори и да се знае кои е новият ръковорител, може да изстреля акциите нагоре. - Това не е ли по-голям РИСК за компанията?
Не, че нещо ама защо си мислиш, че Бил Гейтс е тоя който е отговарял за продажбите, договорите и останалите бизнес неща ? Какви са тия работи, че след като е добър програмист е и добър бизнесмен? Не всички са като българите - родени научени и специалисти по всичко. Вземи прочети историята на Майкрософт, гледай 1-2 интервюта с двамата по тая тема. п.п. За Пол Алън чувал ли си? Едва ли.
Това, което казах е, че Гейтс е добър бизнесмен. От боклук прави пари. Никой не казва, че е добър програмист. До ден днешен М$ крадат идеи от кой ли не... Нямат стил. Нула. А историята на М$ си я наизустявай ти. Щом те кефят. Всеки има право да няма вкус.
Ако може и шефа на "Нокия" (кадър на "Майкрософт") да си тръгне, та телефоните им пак да станат най-добрите, каквито бяха!
Сигурен съм , че ако Нокия минат на Андройд се изпреварят гнилия зарзават патент'епъл по продажби !
Много просто, Стив Балмър е толкоз бездарен, че който и да дойде на негово място ще е по-добре.
Нещата явно са станали много сериозни, щом Болър си тръгва. Когато нещата не вървят, смяната на ръководителя изглежда логичен ход. Това обаче е и лесен ход. Като дойде някой друг ще стане ли Уиндоусът отново привлекателен, ще предложи ли нещо ново и различно? Нокиа като не може да направи впечатляващ телефон поне му слага впечатляваща камера.
1980 година, Майкрософт има печалба от 7.5 милиона долара. Стив Балмър идва от Проктър енд Гембъл и става първия бизнес мениджър. Година по-късно печалбата на Майкрософт е 16 милиона. 1990 година минава 800 милиона. 1999 година Майкрософт е с почти 20 милиарда долара печалба. След като Балмър става CEO на компанията, печалбата скача от 25 на 70 Милиарда долара. Да, Стив Балмър определено е направил нещо за компанията. Проблема е, че доста хора са доста зле с фактите, видели няколко забавни клипа (в които Балмър съвсем умишлено прави театър и хората се кефят) и давай - бил откачен, смотан, не ставал за нищо, да се махал.
Забравяш, че докато Балмър стане CEO, такъв беше Бил Гейтс. На него се дължи целият ръст и инерция. Принципно и след Стив Джобс, Епъл достигна най-големи върхове на борсата, но това не значи че заслугата е на Кук.
Там е работата, че е добър бизнесмен, който покрай другото е добър и като програмист. Добри програмисти има десетки хиляди - работещи цял живот на заплата.
То за това се прави не от днес за утре, а впродължение на месеци! По-добре ли е според теб в продължение на една година да име постоянни слухове? А как биха реагирали акционерите? А пазарите в каква посока ще подскачат при поредния слух, че Балмър ще си ходи?!
След Джобс, Епъл стигна до фалит от който ги спаси Майкрософт! Последва завръщане на Джобс, възход и сега след него са на платото отгоре и гледат в пропаста която следва...
И е така и не е така. Не можеш да сравняваш пазара на ПК през 80-те и 90-те. през 80-та е имало 4,8 млн. компютъра в света, а през 85-а са вече 36 млн. През 90-та са 105 млн, а през 2000-та 552 млн. Нармално е и печалбата на компаниите да се вдигне пропорциално на продажбите. Да не говорим, че МС набраха огромна скорост заради Офис-а, който, едва ли е заслуга на Балмър. Като включиш и обезценяването на долара през годините, реално сумите са съвсем различни.
Време беше. Балмър направо разсипа компанията с тъпата си политика на вътрешна конкуренция и голямо текучество. Подозирам, че бордът най-накрая е намерил сили да го уволни, но както и да е станало, това е чудесна възможност да се подмени целия топ мениджмънт, та Майкрософт да се посъвземе от лошата си вътрешна култура...
То само обезценяването на долара ако включиш, ще се види, че при Баламър компанията не си увеличава кой знае колко печалбите.
Ако беше следил по-внимателно индустрията, щеше да знаеш, че многократно различни анализатори изказаха мнение, че Балмър трябва да бъде сменен. И това започна още 2010 година. Та, част от причината акциите на MSда поевтинеят за този период, е това, че Баламър беше CEOи не искаше да мърда. С други думи, акциите не толкова поскъпват, колкото връщат предишните си нива.
1997 година Apple държат 41% от акциите на ARM. За период от 3 години ги продават за общо $1.1 милиарда долара. $100-те милиона на MS са част от извън-съдебно споразумение с Apple, не са подарък. С други думи, на MS парите нито са толкова съществени, нито са "спасяване". А, относно пропастта пред Apple - мокрите ти сънища са доста странни.
Бе то въпроса беше за отворилата се възможност наш човек да стане CEO на Майкрософт, вие извадихте речниците и почнахте да спорите за глупости...
То за това след въпросните $100 млн., Майкрософт прави Office и IE за Mac (като част от споразумението), а когато изтича срока му и казват, че няма да има нови версии на въпросните продукти от Епъл се молят да не спират поддъжката на въпросните продукти, че ще им влошат ситуацията понеже се нуждаят от време да наложат Сафари и да измислят заместител на Офиса...
Да, от Apple са ходили на поклонение в Redmondнаправо. Договорката между Apple и Microsoftе взаимоизгодна, не се опитвай да я представиш като услуга. Apple дори в най-лошите години са имали стабилна група професионални потребители, до които MSвинаги са искали да се докопат да ги облъчват за мигриране към Windows. Бил Гейтс беше достатъчно светнат да усети, че MS имат много голяма далавера от сделката. Кухата лейка Баламър не можа да схване, и прекрати IE, но Apple вече имаха Safari. Между другото, още с първите си версии Firefox имаха поддържка за MacOS. Тъпото момче поне се усети за Office, и не го спря. Просто пускаха новите версии с около година закъснение и без някои функции. Всичко това с тайната надежда, че потребителите на MacOSще го приемат като недостатък на платформата и ще сменят. Уви, не се получИ.
Така е сделката е взаимно изгодна - къде къде е по-добре да се състезаваш срещу един куц кон, от колкото да те обявят за тотален монополист. Майкрософт тогава спасиха Епъл да не пропаднат и да не останат сами в пазара на масови десктоп системи. Относно професионалните потребители - Епъл до там се бяха забатачили че техните най-големи фенове - разните му там дизайнери почнаха да се обръщат към тъмната страна, а някой графични професионални програми дори неглижираха весиите си за MacOS. Нещата се подобриха с появата на OS X и привличането обратно на Джобс. За уеб броузърите: дефолтния броузър беше IE. Safari не беше готов и Епъл настояха Майкрософт да продължи да поддържа IE за Mac. Това, че по-късно превключиха на Safari, и още по-късно тотално махнаха IE, не означава, че в даден момент са били зависими от наличието на IE за Mac. Firefox го е имало, но никога не се е наложил като масово използван под Mac. Safari е къде къде по-удобен (жалко че весията му за Windows беше такава пародия). За Office: Тъпото момче му се примолиха да не спира продажбите на Office понеже Епъл щяха да си умрат прави.. Тъкмо беше излязла нова версия за Windows, а не беше ясно дали ще има такава и за Mac. Съответно потребителите (не феновете) щяха да почнат да си купуват машини на които биха могли да си ползват последната версия на Office. Както знаем няма голяма разлика между функционалноста на последователни версии на Office та това си е чист маркетингов проблем на Епъл. Относно спечеленото от Майкрософт - от под 5% пазар колко да спечелиш...
В периода 1997-2000 Apple оцеляват и инвестират в разработките си като продават собствени активи (по-горе вече писах - $1.1 милиарда). Парите на MS на практика са 8.33% от общата сума. След 2000-та година Apple изкарват пари основно от iPod и iTunes. До излизането на iPhone, печелят в пъти повече от iPodи музика, отколкото от всичко останало на куп. Всъщност, около 2005-та година само iTunes им носи около 4 пъти повече от всички останали продукти. С други думи, нито Office, нито IE имат някаква роля в оцеляването на Apple. Инвеститори в Силициевата долина има много. Ако Apple нямаха абсолютно нищо, $100-те милиона щяха да са много. Но, при наличие на активи за няколко милиарда, $100 милиона са напрактика несъществени. Може и много да те кефят спреженията на глагола "моля", но при преговори между корпорации никой на никого не се моли. Apple никога не са били зависими от милостта на Microsoft. Иначе, вече нямаше да ги има (примери като Netscape има не малко). Просто MS не пропускат да изкарат дивиденти от всяка ситуация.