Коментари - НАСА изпробва най-мощния електрически ракетен двигател в историята | IT.dir.bg

Коментари - НАСА изпробва най-мощния електрически ракетен двигател в историята | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

На такъв двигател му трябва доста ток. За полети отвъд Марс му трябва захранване от ядрен реактор, защото слънчевата енергия там не стига за слънчеви панели.

кога ще полетят и с метлите си в Космоса,хартисали им от краварските Хелуин?

Екстра! И без това горе ток - колкото искаш!

всички ли путлерасти четат само половината от изреченията "първият електрически ракетен двигател от ново поколение"

Оцапа ли гащите от кеф?

Това ли успя да измислиш само?

Лунната орбитална станция е проект, чиято цел е да смуче пари от бюджета на САЩ. Впрочем, до къде стигна държавният им дълг?

_stankow

33 трилиона. Онзи ден.

Странно че се интересуваш от това ежедневно, а съм сигурен че не гледаш този на господаря си и на година.

Ако имаш предвид държавния дълг ва Русия, той е около 16% от БВП. Сравни го с този на САЩ - наближава 130% от БВП.

само БВП на щата Калифорния е 2,5 пидерашки эканомики. Беше в началото на 2022. Днес е сигурно 3,5 пъти.

Ъхъ блядке..то с молива и печатницата и до 35 пъти могат да го докарат... Ония клошари дето сега ги ринат от улиците на сан Франциско да не ги види Си... тях кво ги топли това!?

Мексиканските банди из улиците пък на бъдеща Северна Тихуана( Лос Анжелис) тоже...

Най-мощният в историята на НАСА.

Всъщност най-мощните произвеждани (не експериментални) са СПД-200 и 230, които са 15 киловата, ако говорим за консумирано електричество. Експериментален е СПД-290, който е 30 киловата. Ама пропагандата трябва да върви и малоумните овце по офисите да рупат.

И къде са монтирани тези "мощности" тАвариш, на мАсквич, пералня, СамАвар...? П.С. и ако може да покажеш доказателства, кръчмарските простотии си ги заври отзад!

Ето ти некръчмарски приказки. А, ти продължавай да мразиш! Плазмен двигател, познат и като двигател с ефект на Хол, е вид йонен двигател, използван за задвижване на космически спътници. Тези двигатели са разработени през 50-те и 60-те години на 20 век едновременно в САЩ и СССР (по-интензивно в Съветския съюз). Двигателите се използват активно на космическите апарати от 1972 г.[1] Схема на плазмен двигател Принципът им на действие се състои в улавянето на електрони чрез магнитно поле. Електроните йонизират пропеланта, и от своя страна неговите йони създават тяга. Плазмените двигатели могат да ускоряват до 15 – 30 km/s, и произвеждат около 1 N тяга. Някои съвременни руски плазмени двигатели (СПД-290) имат мощност до 30 kW.

Поредния олигофрен К январю 2012 года на запущенных в космос аппаратах было установлено в общей сложности 352 двигателя СПД

олигото не е той, а ти. сега щракни на чисълцето зад цитата ти и виж кой с какъв двигател е и има ли над 2 кВатга

Е то СПД-290 го дават че стига и до 30КВ/ч ама до сега никъде не е полетял. Всичко е само проектно.

На Земята можеш да направиш много мощни. Можеш да сложиш и ядрен реактор на електричски ракетен двигател - нещо, с което и САЩ и Русия си играят в момента. Като полетят, тогава ще ръкопляскаме.

СПД-290 още не е сложен никъде. А знаем че това написано на хартия и това реално което е по руски/съветски стандарти доста се различава. Още повече че СПД-290 е все още ЩЕ ЩЕ ЩЕ ЩЕ ЩЕ. СПД-230 е на същото дередже. Никъде не е монтиран и последна информация за него от 2022ра че ще ще ще ще лети до Луната - ма не беше там като се разби СПД-200 същото СПД-140 - това вече го има и то на френски модул Eurostar-3000EOR изтрелян със Ариана-5 Всичко останало е СПД100, СПД70 и СПД70 с мизерни 0,22 до 1.25 кВата щото там дето цитирате има и препратка с информацията от дето го е взела википедията и е добре да се щрака да се погледне- да не се излага човек после

таз година ще станат 4та космическа сила след Индия. Макар по изминато разстояние ги бие вече. Рашките едвам успояват да вдигнат 10 ракети на година и то на разстояние Варна-Пловдив (до МКС в ниска орбита че по-нагоре не могат).

АхахаххаххахаХАХАХХ "лунна орбитална станция", майкооу :)

Как е, цъфтят ли налъмите? Сигурно вече са станали цели дървета.