НАСА напредва с конструкцията на лунната си станция
Въпреки успешния стрес тест, изстрелването на Gateway е все още далеч
Обратно в новинатаКоментари - НАСА напредва с конструкцията на лунната си станция | IT.dir.bg
Коментари
Тези статии надъхват на едновремешната соц-пропаганда - бъдещето това, бъдещето онова, ще строим живота нов и т.н.
Споко, винаги можеш да разчиташ да излезе Рогозин, да ти обясни за ластиците и батутите и да те върне в реалността...
драги пропагандата е една исъща само използва различни думи и фрази!! хеххехехе, иначе си за смях, че те на запад и капиталиста не ти говори за хубавото бъдеще ще разбереш че нищо хубаво не те чака и никога не те е чакало
Има едни такива мотивационни ала-бала, слушах ги от един лектор някога. Та разказва той: "Ако си поставите за крайна цел в живота си която е примерно със сложност 1 от възможни 10, ще разчетете живота си така че в крайна сметка да я постигнете. Вероятно ще я постигнете. Ако целта ви е 1 надали ще надхвърлите много повече от 1, надали ще стигнете дори и до 2. Ако си поставите цел със сложност 10, ще разчетете живота си така че да я постигнете. Разбира се 10сятки са грандиозни цели които обикновено почти никой не постига, но поставяйки си за цел 10, ще разчетете времето и ресурсите си да преминете през множество по-дребни цели с нарастващи сложности 1 после 2 после 3 ... и така до 10. Както казах най-вероятно няма да стигнете до 10, но вероятно ще стигнете до много повече от 1, примерно 3-4-5. Така от една страна ще се провалите защото сте не сте постигнали 10, но от друга страна ще постигнете много повече от колкото ако бяхте планирали 1. Затова в дългосрочните си планове, планирайте високи трудни дори непостишими цели." . Не е някаква нова теория, предполагам Мъск му е минало нещо подобно през ушите защото винаги когато го слушам да говори за бъдещето звучи точно така. Грандиозни планове, само 10ки, но като погледнем реалността в очите и дествителните постижения ... абе нещо не са чак толкова впечатляващи. . пп. спомням си как тръбеше за идеята си ракети да заместят трансконтиненталните полети със самолети. много беше надъхан да го направи. е вече уж има ракетите които му трябват за това, но идеята си остана само мечта. Европа - Америка за час. оказа се че проблема хич не бил в липсата на ракети които да могат да правят такива полети.
има нещо вярно, Мъск си поставя нереалистични като време за изпълнеие цели, но и постигна огромни успехи в космонатвтиката. Когато почна да се опитва да приземи първата степен, на това бе гледано с подигравка, а сега е монополист в извеждането на товари в околоземна орбита и реална конкуренция в близкте години не се очертава. Относно транспортирането с ракети, все още старшип е в начална тестова фаза. А провалите му са не един. Например хиперлооп там тотално се провали.
Единствено на американците можем да разчитаме, че човечеството някога ще се превърне в многопланетна цивилизация
Стара ... но единствена ... ако китайците не позволят използването на тяхната ...Но както казват от намаса ,, Загубихме чертежите " .
че тази станция е на цялото човечество. Тя си е американска и има точно определени икономически цели - завладяване на луната или поне важни територии от нея.
Малко е нацепила теракота отдолу, ама като гледам добре - от двете страни на държащия болт са подпъхнали теракотени плочки, така трябва. И цехчето си го бива, напомня на края на седемдесетте. Може дам да са правили и холивудската станция от онова време. Значи ще стане работата.
Чак пък първата за "цялото" човечество ... Живот и здраве, ще видим. Китайците много бързо развиват тази тема.
Абе вие си приберете първо двамата астронавти от МКС и тогава си правете луната станция че храната на МКС свършва.
Страни като Съветския съюз, които бяха в конкуренция с САЩ по време на Студената война, следяха и докладваха за успеха на мисията Аполон. Те имаха собствени средства за наблюдение и контрол на космическите мисии, което би направило невъзможно фалшифицирането на кацането. Индииския лунен апарат засне къде са кацнали американците Чандраян-2 Китаиците със своята Чанъе 5 също
Те американците не могат да свалят "астронавтите" си от 400 километра разстояние, та камо ли да правят някаква многопланетна "цивилизация".
Почти като истинска изглежда. Да не забравяме, че ИИ може да компилира доста сложни вече изображения от съществуващата база снимки в и-нет. С по-малко думи - нов Стенли Кубрик е излишен.
Вселенска загадка е как в ерата на ламповите транзистори преди 50 години и манивелите за запалване двигателя на ракетите всички тестове преди кацанията на Луната бяха извършени безпроблемно и за отрицателно време, а сега във века на суперкомпютрите, ИИ-тата и прочие чуднотии, от НАСА със същата задача се мъчат като първолак, решаващ диференциално уравнение. Има нещо гнило в НАСА-та...